Цигара - пред друштво или потреба?

Yvette

Истакнат Член
26 јануари 2014
144
276
73
Хммм... Пушач сум и не знам да одговорам на прашањето: завист или навика? Пушач сум веќе 8 години и знаејќи колку ми штети не ми доаѓа памет за да речам еве, ги оставам. Сум се обидела да ги оставам, меѓутоа најдолг период на тоа оставање било една година. Не пушам многу, една кутија дневно, а и не се нешто многу јаки. Пропушив од љубопитност, чисто да видам како е. Особено чувствувам потреба за цигара кога сум под стрес или кога имам многу работа. Жал ми е што денешниве тинејџери не си го ценат здравјето и почнуваат да пушат цигари на 12 години само за да ги импресионираат другарите околу себе.
 
  • Like
Реакции: Aristokrat

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
594
825
1,093
Се гледа кој пуши за фраерлук а кој од проста потреба.
Мене ми се задоволство.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
973
1,133
Се почнува за да се глуми нешто, демек види ме кој сум јас. Со тек на времето станува навика и зависност. :)
 
  • Like
Реакции: Kisserboy