1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Цигара - пред друштво или потреба?

Дискусија во форумот 'Социологија' започната од Давор, 5 декември 2012.

 1. Yvette

  Yvette Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 јануари 2014
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  276
  Хммм... Пушач сум и не знам да одговорам на прашањето: завист или навика? Пушач сум веќе 8 години и знаејќи колку ми штети не ми доаѓа памет за да речам еве, ги оставам. Сум се обидела да ги оставам, меѓутоа најдолг период на тоа оставање било една година. Не пушам многу, една кутија дневно, а и не се нешто многу јаки. Пропушив од љубопитност, чисто да видам како е. Особено чувствувам потреба за цигара кога сум под стрес или кога имам многу работа. Жал ми е што денешниве тинејџери не си го ценат здравјето и почнуваат да пушат цигари на 12 години само за да ги импресионираат другарите околу себе.
   
  На Aristokrat му/ѝ се допаѓа ова.
 2. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Се гледа кој пуши за фраерлук а кој од проста потреба.
  Мене ми се задоволство.
   
 3. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Се почнува за да се глуми нешто, демек види ме кој сум јас. Со тек на времето станува навика и зависност. :)
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: