Хомосексуалност

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
122
78
1,038
31
@Mnogo Bitno Ајде да се обидам да ти повторам, така како што ти велиш ги навредувас сите деца кои немаат мајка, затоа што и нив веројатно ќе ги гледа наставничката поинаку, п.р мајкаму се премажила за друг. Значи тоа како некој ќе те перципира е негов проблем зарем треба да се убијат сите деца што имаат сиромашни родители затоа што ги перципираат сигурно поинаку од оние кои имаат богати родители. Како неој ќе те гледа е негов проблем, исто како што е твој проблем што тебе ти нема логика, јас те разбирам но немаш право така да ги класфицираш лугето.
Инаку не сум навредена не може ниту да ме навреди ниту повреди некој кој не го ни познавам, кој очигледно во приватниот живот е безгласна буква па сега овде лечи некои свои комплекси. Ако ти си сигурен во себе што би ти пречело како другите ќе си го живеат својот живот.
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,783
799
1,133
Skopje
Па сега дали сум безгласна или гласна незнам тоа ;) :) знаат многу други и тоа е доволно,а ти што ми мешаш баби и жаби тоа е друго,јас зборам конкретно за педерите (геј) што ги викаш ти и многу други и нивните посвоени деца,а не за други случаеви невесто..
Јас сум нај сигурен во себе и ни најмалку не ми пречи искрено (повеќе жени за нас) само мојот став е дека тоа е болно и ништо повеќе и кога би направила анкета 80% ќе ти го кажат ова моето,убав ден имај ;):cool:
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Па сега дали сум безгласна или гласна незнам тоа ;) :) знаат многу други и тоа е доволно,а ти што ми мешаш баби и жаби тоа е друго,јас зборам конкретно за педерите (геј) што ги викаш ти и многу други и нивните посвоени деца,а не за други случаеви невесто..
Јас сум нај сигурен во себе и ни најмалку не ми пречи искрено (повеќе жени за нас) само мојот став е дека тоа е болно и ништо повеќе и кога би направила анкета 80% ќе ти го кажат ова моето,убав ден имај ;):cool:
Имаш геј другари?
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,783
799
1,133
Skopje
Немам и никогаш не сум имал,да не сакаш да ме запознаеш со некој ?
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,783
799
1,133
Skopje
Види јас неколку пати имам седено со Боки 13 во локал ресторан на кеј и индирекно сум зборел на таа тема и отворено си го кажувам мојот став,на кој што тој се смее и нормално ми вика ок тоа е нели твое мислење..
Мислам односно знам со оглед на тоа во каква средина и со какви луѓе сум израснал и сеуште се дружам таквата појава е несвојствена за мене и неприфатлива односно болна,..
Не викам дека тие се лоши луѓе или добри,вонземјани или животни едноставно нивната определба ми е ненормална и непостоечка за моето видување кон животот..
 

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
122
78
1,038
31
Па сега дали сум безгласна или гласна незнам тоа ;) :) знаат многу други и тоа е доволно,а ти што ми мешаш баби и жаби тоа е друго,јас зборам конкретно за педерите (геј) што ги викаш ти и многу други и нивните посвоени деца,а не за други случаеви невесто..
Јас сум нај сигурен во себе и ни најмалку не ми пречи искрено (повеќе жени за нас) само мојот став е дека тоа е болно и ништо повеќе и кога би направила анкета 80% ќе ти го кажат ова моето,убав ден имај ;):cool:
Не зборуваш ти за нив туку зборуваш за децата кои немаат мајка прашувајки се кој од двата родитела е мајка и како тоа би се чуствувало кога учителката ќе повикала да дојде мајка му. Јас ти одговорив дека исто онака како сто ке се цувствува дете кое нема мајка или ги нема обата родители. Дали поинаку ке израсте дете кое израснало на пример со мајка и со баба, татковата фигура ја нема во неговиот живот, дали тоа дете по дифлт ќе биде лезбејка? Всушност ти си роб на многу застарени предрасуди кои во денесно време не држат вода.Родителите немаат односи пред децата за да децата погрешно учат од нив ниту во традиционалните семејства ниту во овие другите, тотално е погрешно да се мисли дека децата сексуалноста ја учат од дома, со сексуалноста се рага во животот може само од радозналост да проба но не може да стане геј ако не е роден како геј. Дали ти ке станеш геј ако те затворат месец, два, година, две... со геј луге? Сигурно дека не ниту пак тие луге како и останатите родители можат да влијаат на тоа што ќе биде нивното дете.
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,783
799
1,133
Skopje
Јас се сложувам со тебе во однос на ппосвоени деца кој останале без родител,само не посвоено кон 2ца мажи,а посвоеното дете такво кое еве да речеме има родител али го оставиле во дом и во меѓувреме е посвоено од двајца ПЕДЕРИ е тоа дете кога веќе му се родители тие двајца и имаат старателство над него кој би бил мајката во тој случај?? немора да прашаат во школо еве другарчињата комшиите продавачката во трафиката итн по твое што би кажало кога ќе го прашаат како се вика мајкати,а тоа не ја познава биолошката иако не е почината ги познава 2цава шутраци и ајде кажи ми го НЕГОВИОТ одговор ?
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,073
5,612
1,683
Disco
Овој муабет за моногамијата ни е правен веќе еднаш, страници поназад, така што нема пак. Моногамен е другар ми, сме разговарале и за тоа.
Само се надевам дека истото мислење го имаш и за хетеросексуални мажи од типот на real life Wolf of Wall Street, односно промискуитетни мажи. Не може промискуитетен хетеросексуален маж да е швалериште и сите да му го посакуваат животот, а хомосексуалец да е биохазард. Ако истово го мислиш и за хетеросексуалците, тогаш треба нова тема за моногамија да отвориме.
Само ќе допишам дека подобро што се разделиле, отколку да стапеле во брак, па деца и на крај тоа кога ќе пукне (тешко некој репресиран цел живот да остане), ем поголема жртва, ем повеќе луѓе вметнати во таа ситуација.
Бидување роб на нагоните... Зарем не сме сите тоа? Или ти со девојчиња ради нешто друго освен нагон одиш? Секако дека не си од оние со кои треба да се расправам дека коитусот е нешто плус освен плодење.

@incule , ти не пишуваше по темиве некаде исто дека тројка со уште едно девојче сакаш? Или јас нешто грешка сум?
Туку... Ај уживај, нема да се расправам и со тебе.

Секако, промискуитетот е проблем без разлика на орииентација но разликата е што кај хомо популацијата е правило а кај хетеро исклучок.
Хетеро ликови кои се сметаат за фраери на тој начин треба да бидат предмет на осуда и исмевање а не на некаков восхит, тука перцепцијата на рајата е искривена, ајде машки што им се диват, и жените се палат на такви, демек ќе ги променат...
Кај гејој нема емоции само нагони, биохазард тие СЕ и тоа е потвдено од научни студии а бројни грозоморни фотографии, мислам дека ставив еден линк еднаш коа илјаднции гејој се онадеа на сред улица, некои ликови пушеа на 7-8 души на сред улица на сред бел ден и слични болесни испади.
Пацинетот Нула на сидата таму крај на 70-ти и почеток на 80-ти бил стјуард и патувал низ цел свет па годишно се ебел со над 300 особи, поголем дел мажи, за несреќа бил бисексуалец и раширил хив на еден куп раја, хетеро жени кои имале несреќа да се креснат со него, повеќе луѓе убил него ратот на Фокландите :rofl

Не ме напаѓај мене, јас само кажувам како стојат стварите и како твојот другар не мора да умре млад. Ако е моногамен тогаш одлично. Ете роџаков не е и ќе заврши лошо но нажалост нема начин да се допре со аргументи и факти(facepalm)
Немам медиумски индуцирана слика како тебе за гејој како сwатки дечки кои ќе те дружат коа пробуваш облека по бутици. Реалноста е дека се рандом ликови кои сакаат чмарот да им е пополнет од непознати особи 20-30 пати годишно и дека се собир на разни патогени кои се вдомиле во нивните организми. Не ги интересира посвојување ни бракови во РМ гејојте, нив ги интересира полн чмар и уста и тоа е се. Ова по медиуми што лаат за права се хетеро раја во невладини.
Настрана муабетите за гејски оргии на видни членови на екс власта по Халдикиди предводени од еден исушен лик со брада.

Дали знаеш дека гејој НЕ СМЕАТ да даваат крв НИКАДЕ во светот?
Не знаеше нели ?(party)

Поминаа времињата кога ме раководеа нагони, јас сум изразито емотивна и романтична особа:kafe
 

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
122
78
1,038
31
Јас се сложувам со тебе во однос на ппосвоени деца кој останале без родител,само не посвоено кон 2ца мажи,а посвоеното дете такво кое еве да речеме има родител али го оставиле во дом и во меѓувреме е посвоено од двајца ПЕДЕРИ е тоа дете кога веќе му се родители тие двајца и имаат старателство над него кој би бил мајката во тој случај?? немора да прашаат во школо еве другарчињата комшиите продавачката во трафиката итн по твое што би кажало кога ќе го прашаат како се вика мајкати,а тоа не ја познава биолошката иако не е почината ги познава 2цава шутраци и ајде кажи ми го НЕГОВИОТ одговор ?
А детето кое го чува бабата и тетката пошто родителите му се починати кога ќе го прашаат другарчињата која од нив две му е мајка? Или како што има огрмен број случаи баба и дедо да ги чуваат внуците затоа што мајката збеснала и го оставила, бабата ли ќе биде мајката?
Ти реков и претходно, ти си толку опседнат со геј лугето веројатно поради твојата несигурност или одредени фрустрации и трауми кои ги влечеш од детството, но тоа е веќе твој проблем.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LaJa5