Хомосексуалност | Црнобело Форум

Хомосексуалност

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,190
5,717
1,683
Disco
Нашите учебници се со „најнови“ информации од 50-ти, па некаде до рани 80-ти, затоа сме заглавени со тие дефиниции ко да се уште релевантни. Тоа е исто ко за релевантна да се смета дијагнозата за хистеријата кај жената, не пошто била безгласна буква, не пошто била слугинка и сексуална играчка, не пошто ја клукале со морфин за да не биде хиперактивна (читај: да не збори воопшто) туку културна пред сите, не пошто шансите да се школува и да изгради свои мислења и карактер ѝ биле скоро нула, туку пошто НЕ Е УБАВО ДОЕБАНА, БАЦЕЕЕ.

Ај друго нема да коментирам, едни сакаме зелено, други виолетово, у реду е. Нека не е природно ако тоа го сметате за аргумент.
Ама како може некој да става зоофили и педофили во ист кош?
Толку ли е невозможно да влезе во глава дека за било каква интимна врска е потребна страст, доверба и согласност помеѓу двајца возрасни, а не возрасен и дете со недоразвиени когнитивни способности, или па човек и животно? На кој јазик тука се доаѓа до заклучокот дека козата сака да се мазите?
Никогаш ЛГБТ заедницата не застанала зад педофилите, ниту на секунда. Напротив, НАМБЛА и слични амеби се обидуваат да се протнат таму веќе со децении, но не им успева... зошто ли? Можеби затоа што другиве луѓе не повредуваат никого со својата сексуалност, освен нечии фрагилни егца.

Во Полска над 360 деца биле злоставени од свештени лица САМО последниве две години. Пред ова и Боговите молчат, не? Еве тука има и хомосексуалност и педофилија и е погрешно пошто е врз факинг деца! А демек свештени лица не се клецкаат меѓусебно? Па пак народ им бакнува раце, нозе и ги гледа ко Божји посланици чија цел на земјава е да ја водат обичната раја да живее морално за да оди после во рајот. Каков концепт. :zelen Ама разликата е што тука народот не знае или одбива да верува дека тој на кого му го љубат крстот, љуби туѓ... кхм... крст, па нема хомосексуалност, само Бог и спид.

А во кој кош да бидат? Знаеш дека зоофилијата е сосема легална во многу земји?
Од кога животните се свесни агенти (agency, не знам како е поимот на хунза) па влегуваат во договори со луѓето.
По таа логика, ако зоофилот е злоставувач пошто ебел крава, истата која ја приклал подоцна и отишла за хамбургери, тогаш е и убиец и киднапер, пошто кравата не консентирала за заточение и смрт.
Постојат и бракови со животни, иако во многу земји немаат легална рамка.
Од животно не се бара согласност за ништо, нема легална рамка и нема да има. Ама само за секс требало да има.
Шо знам, рандом крава повеќе би сакала да ја клецне Кујтим него да ја прикоље...
А за злоставувањето деца.............подобро да молчам.

Дали прифаќаш да има брак и за бисексуалци и да бидат истовремено во брак и со маж и жена? Па и да посвојат?
Или полиаморни лица? Лица со временски рок? Асексуалци? Родосексуалци? Сите тие се доброволно и согласно заедно (или сами како Асексуалците)

Не, НАМБЛА не се обидувала да се шлепа воопшто, заеднички си марширале веке пола век па тек сега нешто као да се дистанцирале хомосите од нив, арно им текнало, bettter ever then never.

Хистерија била во викторијанска британија а не на овие простори.
 
Последна промена:

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,692
7,241
1,153
Big Sur
А во кој кош да бидат? Знаеш дека зоофилијата е сосема легална во многу земји?
Од кога животните се свесни агенти (agency, не знам како е поимот на хунза) па влегуваат во договори со луѓето.
По таа логика, ако зоофилот е злоставувач пошто ебел крава, истата која ја приклал подоцна и отишла за хамбургери, тогаш е и убиец и киднапер, пошто кравата не консентирала за заточение и смрт.
Постојат и бракови со животни, иако во многу земји немаат легална рамка.
Од животно не се бара согласност за ништо, нема легална рамка и нема да има. Ама само за секс требало да има.
Шо знам, рандом крава повеќе би сакала да ја клецне Кујтим него да ја прикоље...
А за злоставувањето деца.............подобро да молчам.

Дали прифаќаш да има брак и за бисексуалци и да бидат истовремено во брак и со маж и жена? Па и да посвојат?
Или полиаморни лица? Лица со временски рок? Асексуалци? Родосексуалци? Сите тие се доброволно и согласно заедно (или сами како Асексуалците)

Не, НАМБЛА не се обидувала да се шлепа воопшто, заеднички си марширале веке пола век па тек сега нешто као да се дистанцирале хомосите од нив, арно им текнало, bettter ever then never.

Хистерија била во викторијанска британија а не на овие простори.
Нема врска на кои простори била, и на овие простори било исто, само што пристапот бил друг (тепање, правење по 24743475 деца, а пошто касниме временски, после дошле и лекчињата) и срамота било (за некои и уште е) жена да има сексуален апетит, уште па незадоволен од праф маш што створил толкаво потомство...па тоа би било брука да се понаша депре и нервозно поради неебитис. Знам пошто бабите ми се од такви околности, за жал.

Инаку не ми пречи било какви лица да се во брак и да имаат право да посвојат, само ако се способни да му покажат на детето неизмерна љубов и поддршка (ко што треба да иде од секој родител). Ехеее, камо да сум имала три различни родители од кои ќе сум научела различни животни вештини отколку еден overprotective и control freak родител.

За другово let's agree to disagree.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,190
5,717
1,683
Disco
Нема врска на кои простори била, и на овие простори било исто, само што пристапот бил друг (тепање, правење по 24743475 деца, а пошто касниме временски, после дошле и лекчињата) и срамота било (за некои и уште е) жена да има сексуален апетит, уште па незадоволен од праф маш што створил толкаво потомство...па тоа би било брука да се понаша депре и нервозно поради неебитис. Знам пошто бабите ми се од такви околности, за жал.

Инаку не ми пречи било какви лица да се во брак и да имаат право да посвојат, само ако се способни да му покажат на детето неизмерна љубов и поддршка (ко што треба да иде од секој родител). Ехеее, камо да сум имала три различни родители од кои ќе сум научела различни животни вештини отколку еден overprotective и control freak родител.

За другово let's agree to disagree.

Жените имале тежок живот но и мажите имале исто толку тежок живот. Дури и во денешно време 98% од смртните исходи во несреќи на работно место во светски рамки се мажи.
Јас имам работено неколку ризични работи, немаше жени таму.
Точно дека од една страна жената била потлачена, но парадоксално била и заштитена. Како домаќинка немала никаков ризик по живот. Рудар, рибар, граежник, шумар, рмбач во поле, кмет, ковач и милион професии кои ги работеле мажи низ вековите биле смртно опасни, па до ден денес не се поштоваат сејфти регулации а што било порано, замисли на копање на Панамски канал умреле 34К мажи работници (ок и по некој инженер што е право)
Мадеира-Маморе, пругата на пеколот низ Амазон, 16К ранотници закопани околу секоја станица. Колима, се зборува дека под секој дрвен праг на сибирската пруга е закопан по еден маж.

Проблемот е што некои жени мислат дека порано мажите имале фенси живот, забава ова она, исто ко денес само шо било црно-бело во стари времиња а жената седела дома и гледала деца.
Знаеш зошто жените имале многу деца порано? Пошто половина и повеќе умирале до 5-та година живот. И од 8 ќе преживеат 4. Од тие 4 колку ќе дочекаат 25,30 роденден? Прашање.

Остана мажот осакатен, отиде фамилијата на добош.
А тек војни, тоа е веќе друга, тажна и језива тема. Johnny i hardly knew ya.

Таа е реалноста на поими како диксриминација, права и обврски. И јас можам да кажам камо да имав три родители кои ќе ме заштитеа од психо-физичко насилие наместо да дремат, ама знам дека не е така, демек тие три немаше да бидат фиромски кукавици и ќе преземаа нешто.
Таа е биологијата, таа е еволутивната психологија. Имам по нешто читано од тоа, сега знам и зошто сум се интересирал за многу работи. Ќе послужат добро во нареден период.

Ќе видиме што навистина е хомосексуалноста.
Многу бев глуп и наивен.

LGBTQ Pride Parade young boy.jpg

Педериште го пафта курот во фаца на детенце. Пазете реакцијата на детето. Колку е ова манијакално немам зборови.

u7v8bn4v1rh31.jpg

Девојчињата се во многу поопасна ситуација бидејќи по природа се повеќе agreable. Види види кученца weee...
 
Последна промена:
  • Angry
Реакции: MoonFairy

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,190
5,717
1,683
Disco

Алелуја некој да му текне дека носење деца на парада и мавтање со знамиња кои симболизираат истополов секс е нешто зло.
Оние кои релативизираат и се безрезервни поддржувачи на лицата со хомосексуализам би рекле дека ете што, деца мафтале голема работа.
Деца мафтале и со други знамиња, додуша црвени со малку жолто или бело на нив, но никој не учи од историјата.

Наводно најмалку еден од лицата кои ми направија зло како дете имал прекар "жената" као бил феминизиран, иако ова инфо е од сведок на барем еден од настаните, поранешен френд да кажам, денес само познаник. Зошто порано не ми кажал за ова туку морав јас да извлекувам збор по збор како со клешти не ми е јасно. ОК, и тој не можел да знае дека нема да паметам скоро ништо па си мислел дека нема потреба.

Време е да се прикаже хомосексуализмот во право светло, без цензура.


Релевантните научни студии јасно укажуваат на диспропорционалниот однос на хомо силувања на посвоените деца од страна на лица со хомосексуализам.
Во некои подрачја дури 2/3 од пријавените силувања врз посвоени деца биле дело на лица со хомосексуализам, односно Биохазард популацијата.
Ако се земе скромниот процент на лица со хомосексуализам во светот и скромниот број на лица од тој вид кои успеале да посвојат, добиваме фрапантни бројки. И не се само силувања туку и психо-физичко изживување врз децата, на какво сум бил и јас самиот изложен како дете.
И тоа пазете, и покрај современата клима на безрезервна поддршка на лицата со хомосексуални склоности, цензурата, самоцензурата, губењето работа и медиумскиот линч во комбинација со линч по социјални мрежи, сеуште имаме научни студии кои успеале да избегнат сето тоа и да се најдат на светло на ден.
Што би било да немаше политичка коректност, да не беа највисоки државни власти про-геј, да немаше кансел, воук и сејф спејс, може само да се претпостави.

И после вакви наслови :


УК и САД наоѓаат за сходно да доделат 7 и чак 9 во еден случај деца на федерасти. Овие претставници и амбасадори на ЛГБТ (Биохазард) популацијата, поради политичката клима на коректност, кансел и воук добивале дете при секое барање. Тоа значи за да еден федерски пар добие 7 деца, најмалку 6 хетеро парови би биле лишени од можноста да посвојат.
Стравичната пракса на привилегирање на Биохазард лицата при посвајање е реалност.
Како што е реалност дека такви парови ги употребувале посвоените деца во својство на пимпови, ги пимпале на секакви педофили!

Да видиме кои се аргументите и фактите на страната на поддржувачите на Биохазард популацијата. Бујрум, да видиме, рационално и без беспотребни емоции до каде сме.
Ниту во ИРЛ ниту во виртуела никогаш не сум добил одговор зошто сеуште лицата со хомосексуализам се исклучени од донирање крв или органи. Во 80-ти, поради такви настани се заразиле со тешки СПБ и остали болештини стотици илјади лица а десетици илјади починале. Оттогаш наваму трансфузиологија и трансплантација играат на сигурно и не прифаќаат Биохазард материјал.


Научните студии во врска со превалентноста на хомо лицата при СПБ, психо-физички болести од секаков вид, ментални нарушувања, обиди за, и успешни суициди, злоупотреба на дрога и алкохол, семејното насилство, насилство меѓу самите себе а многу често и врз други лица, посебно деца, краткотрајноста на нивните врски и "бракови", изневерувањата и манијакалниот промискуитет, избегнувањето на заштитен секс, НИВНИОТ ПОКРАТОК ЖИВОТЕН ВЕК СПОРЕДЕНО СО ОЧЕКУВАНИОТ ПРИ РАЃАЊЕ НА ОДРЕДЕНА ТЕРИТОРИЈА ДО 28 години и мнооогу други ствари кои јасно и гласно говорат за што станува збор.

А станува збор за зло.
Време е да се проговори за ова.
Она што мене ми се случи не смее да се случува и на други луѓе, особено не на деца кои се најранлива категорија.
Тоа што ниту тогаш ниту сега немало никаква реакција и санкција најмногу говори за тоа во каква средина живееме, во средина каде најжестоко изживување врз деца останува неказнето. А со неказнувањето и мотивот да се повтори гнасното дело.
 
Последна промена:
  • Angry
Реакции: MoonFairy

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,190
5,717
1,683
Disco

Денес се форсираат и т.н. Трансродови лица.
Интересно е што за да некој биде такво лице доволно е да се осјеча како да е од спротивен пол. Нема потреба од ништо друго.
Женскиот спорт е на пат да загуби све. Едноставно, третокласни машки такмичари ќе се произнесат дека се осјечаат како жени и со тоа автоматски добиваат право на настап во женска конкуренција, за што примери веќе постојат извесен број.
Замислете атлетичарка која цел живот напорно тренирала и се жртвувала за да постигне резултат сега мора да се такмичи против МАЖ кој по природа има 50% more upper body strength во однос на женска особа. Тоа е биологијата, затоа и спортските настани биле поделени на машка и женска конкуренција. Се до денес.

Низ новинските извештаи, и покрај цензурата и самоцензурата се провлекува по некоја прича како мажи кои after-the-fact се декларираат дека се осјечале како жени слободно си влегуваат во соблекувални со основно и средношколки, дури и голи со курот натопорен пред сите девојчиња и девојки.
Но законот не им може ништо.
Со новите закони, автоматски престануваат да постојат манијаци кои вребаат женски ученички наоколу, нема повеќе егзибиционисти кои со мантили покажуваат курови на девојчиња, нема рашомонци кои мастурбираат пред девојчиња, сето тоа се елиминира со едноставна изјава дека манијакот се осјеча како жена.

Имајќи се во предвид, за 15-20 години следи и нормализација на педофилијата. Нема да има повеќе гнасни педофили туку педосексуалци, а децата над 7 години ќе бидат прогласени дека можат да дадат консент и дека се сексуални битија.
Веќе постојат сосема легални организации, друштва и партии кои се залагаат за ова, си постојат со децении и мува не ги лази.
Како е можно тоа?

Па замислете организација за обука на лица за ограбување банки. Не може? Секако дека не, веднаш таква организација би била под мач.
Но за секс со деца, па што да не. Треба толеранција!
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,190
5,717
1,683
Disco

Повторно децата на удар.
Со државни пари во Англија бил организиран ивент за деца при што главниот актер на ивентот самиот се нарекувал Rainbow Dildo Butt Monkey.
А самиот настан бил организиран од БИБЛИОТЕКА со цел да се зголеми интересот за читање кај деца од основно!

Како што гледаме, некои лица со хомосексуалност и квази-кловнови со заврзани дилда меѓу препоните, голи гзови, фалусоидни капи и огромни пластични курови треба да ги забавуваат децата.
 
  • Angry
Реакции: MoonFairy

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,307
1,934
1,133

Повторно децата на удар.
Со државни пари во Англија бил организиран ивент за деца при што главниот актер на ивентот самиот се нарекувал Rainbow Dildo Butt Monkey.
А самиот настан бил организиран од БИБЛИОТЕКА со цел да се зголеми интересот за читање кај деца од основно!

Како што гледаме, некои лица со хомосексуалност и квази-кловнови со заврзани дилда меѓу препоните, голи гзови, фалусоидни капи и огромни пластични курови треба да ги забавуваат децата.
Одвратно...
Нема друг збор..
ОДВРАТНО :cenzura
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,190
5,717
1,683
Disco
Одвратно...
Нема друг збор..
ОДВРАТНО :cenzura
Голиот гз им го прчи на мали деца и стои со прилепеното дилдо пред девојче. Му ги влече рацете на детето во тегет јакна кон голиот гз?! И ова платено од државни пари.
Декаденцијата сериозно започнува да вирее во одредени средини.
 
  • Ми се допаѓа
  • Angry
Реакции: Saladin and MoonFairy

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,307
1,934
1,133
Сериозно секој ден се повеќе и повеќе сум зграната и згрозена од тоа во кој смер одат работите...
За загрижена да не ни зборувам...
Како се` полека полека се прифаќа како нормално?
Криво ми е и жал ми што нема начин да ги поштедиш и заштитиш децата...
Во секој еден филм или секоја една серија мора да има барем еден геј лик... И тоа зборуваме за серии дозволени за сите возрасни групи... А јас треба на детските љубопитни прашања, сакала или не, да одговорам кско знам и умеам...
Ужас, во каков свет живееме и во каков свет ни` растат децата...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider