1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фудбалски трансфери и шпекулации

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од Altaïr, 3 јули 2014.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Стварно Коста ќе си одел од Челзи?
   
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Имаше шпекулацијa за Суботич дека ќе дошол во Ливерпул, на последните две утакмици на Дортмунд мислам дека не играше. Играч кој е со Клоп уште од Мајнц, така да мислам дека има вистина овде. Исто имаше дека поранешниот играч на Дортмунд, Гроскројц би можел да дојде. Сега е во Галатасарај ама сигурно ќе си одел, прашањето е каде. Ако Клоп запне мислам дека би дошол и тој, еден од омилените му беше во Дортмунд тие две години кога ја освоија лигата.
   
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Се чека @Struggler да се пофали. Нешто ново имало слушам. :)
   
 4. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Мојс во Сандерленд:frantic, се очекува тоа да биде новиот Лестер (party)
  Алардајс селектор на Англија :unsure
   
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Коло Туре во Селтик. :zelen
  @Outrider
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Знам, некаде напишав по темиве, се знаеше одамна, добар трансфер и конечно замена за одечката несреќа Амброуз. Сега се шпекулира и за Стиви Џи :zelen Со Ален ништо, Стоук го земал :(
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Priroden

  Priroden Староседелец

  Зачленет на:
  4 октомври 2012
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  95
  Дaвaјте Пoгбa зa 150 aкo требa и некa пoчнувa сезoнaтa :D
   
 8. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Не е тој оној црнецот високиот, квази Јаја Туре нешто што го исфлрија од М.Ј. пред некоја сезона, сега ќе даваат 150 милиони за него? Да не хара некој вирус на Олд Трафорд?:D

  Инаку Ливерпул го купиле Алекс Манингер :frantic:frantic:franticликот има 40 години а бранеше во Арсенал кога Венгер а освои првата титула во ПЛ во 1998 има играчи во ПЛ кои не биле родени кога тоа се десило :patosМожно е Мињоле да лета ваљда...
  Трансфер на 40 годишен, јако :zelen
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Priroden

  Priroden Староседелец

  Зачленет на:
  4 октомври 2012
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  95
  E сеa aкo не мoжaт дa игрaaт у ЛШ бaрем некa пoкaжaт некoјa мoќ
  А пaрите ќе ги извaдaт oд image rights кo ништo
   
 10. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,759
  Допаѓања:
  781
  Дали се добри бе овие со као трансверов на Погба ??
  Па ако вреди обестетувањето 120 милиони или 130 за него колку е за Левандовски ? Колку е за Меси и Роналдо по 300 ?!
  Кој е тој Погба со 120 ? :facepalm2
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: