Фудбалски трансфери и шпекулации

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Кој е тој Пато? Играл за Коринтијанс и читав демек Арсенал, Тотенхем и Ливерпул го сакале. Тимот за кој игра го знам ама за играчов прв пат слушам.
 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Кој е тој Пато? Играл за Коринтијанс и читав демек Арсенал, Тотенхем и Ливерпул го сакале. Тимот за кој игра го знам ама за играчов прв пат слушам.
Пато ти е бивши играч на Милан од Бразил, мислам дека од Милан си замина за Бразил па ако не сум грешка уште игра за Сао Пауло. Во Милан се прослави, па кога почна да зеза го испратија назад, па сега на стара слава некако се шлепа ваљда пошто после Милан ништо не сум слушнала за него... Башка и на Барбара (ќерката на Берлускони) и е бивши.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Пато ти е бивши играч на Милан од Бразил, мислам дека од Милан си замина за Бразил па ако не сум грешка уште игра за Сао Пауло. Во Милан се прослави, па кога почна да зеза го испратија назад, па сега на стара слава некако се шлепа ваљда пошто после Милан ништо не сум слушнала за него... Башка и на Барбара (ќерката на Берлускони) и е бивши.
Еј да бе Сао Пауло бил тимот, го позајмиле од Коринтијанс. Како и да е врска немам кој бил ни кој е сега, штом зеза тоггаш не е потребен, нека оди во Тотенхем или Арсенал слободно. Ако воопшто има вистина во тоа што читав. :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Алесандре Пато? За тој Пато правиме муабет? Нели беше повреден долго време па затоа и го шитнаа Милан?
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Не верувам Клоп да земе такво нешто. Венгер ќе бара некој што игра во Европа, не е некој „интерконтинентален“ пазарџија.
 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
А озбилно Венгер бил заинтересиран за Ел Шарави?
А има шанси ако никој не сака да го земе, Пато да се врати во Милан, не велам не..
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Летото Венгер уште со Тричковски не го поврзаа. Шпекулации само, а и тешко да купи таков играч. Од Италија не памтам да купувал некој, може некој младич да земал колку да има некој бек-ап.