1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фудбалски трансфери и шпекулации

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од Altaïr, 3 јули 2014.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Кој е тој Пато? Играл за Коринтијанс и читав демек Арсенал, Тотенхем и Ливерпул го сакале. Тимот за кој игра го знам ама за играчов прв пат слушам.
   
 2. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Пато ти е бивши играч на Милан од Бразил, мислам дека од Милан си замина за Бразил па ако не сум грешка уште игра за Сао Пауло. Во Милан се прослави, па кога почна да зеза го испратија назад, па сега на стара слава некако се шлепа ваљда пошто после Милан ништо не сум слушнала за него... Башка и на Барбара (ќерката на Берлускони) и е бивши.
   
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Еј да бе Сао Пауло бил тимот, го позајмиле од Коринтијанс. Како и да е врска немам кој бил ни кој е сега, штом зеза тоггаш не е потребен, нека оди во Тотенхем или Арсенал слободно. Ако воопшто има вистина во тоа што читав. :)
   
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Алесандре Пато? За тој Пато правиме муабет? Нели беше повреден долго време па затоа и го шитнаа Милан?
   
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Тој да, за него читав. Штом се повредувал не ни треба, вас не знам, можеби. :)
   
 6. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Јас мислам дека ќе заврши во Ливерпул сепак.
   
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Да не се предомисли во последен момент и да посака во Милан да се врати, да се потсети на старите добри времиња. :)
   
 8. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Не верувам Клоп да земе такво нешто. Венгер ќе бара некој што игра во Европа, не е некој „интерконтинентален“ пазарџија.
   
 9. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  А озбилно Венгер бил заинтересиран за Ел Шарави?
  А има шанси ако никој не сака да го земе, Пато да се врати во Милан, не велам не..
   
 10. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Летото Венгер уште со Тричковски не го поврзаа. Шпекулации само, а и тешко да купи таков играч. Од Италија не памтам да купувал некој, може некој младич да земал колку да има некој бек-ап.
   

Сподели: