Фудбалски трансфери и шпекулации

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
440
673
A Galaxy far, far away...
Љајиќ во Интер Балкан во 5 до 12!!! :)
Хернанес во Јуве за жал, иако беше камен не би им дал играч. Настинката не би им ја дал а не играч. Добар трансфер рок, ги шитнавме сите плејмејкери ама имаме копачи за орање ниви цела година.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Не знам колку е точно и колку е за верување, читав демек имало шанси Робен да оди во Јунајтед, демек немало место веќе за него во Баерн бидејќи Левандовски ќе го задржеле.
Исто така друго што читав и што не знам колку е точно, дека Арсенал и Ливерпул би можеле да ги земат Ројс и Обамејанг од Дортмунд, знам само дека е точно дека едниот без другиот не оделе, така изјавиле дека или двајцата ќе си одат или ниеден. Е сега ако има вистина во ова тогаш подобро е да се одврзе кесето и кај Арсенал и Ливерпул и да се донесат одлични играчи во двата тима.
И Икарди од Интер се поврзуваше со Ливерпул.