1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фудбалски трансфери и шпекулации

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од Altaïr, 3 јули 2014.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Мислам дека не е лошо да има една ваква тема каде што ќе можеме да ги пишуваме сите трансфери и шпекулации поврзани со фудбалот, а и бидејќи се активира малце подфорумов верувам ќе има дискусија околу трансфериве :).

  Ај јас како фан на Ливерпул, прво за Ливерпул да си кажам :). Нови 3ца играчи се Адам Лалана и Рики Ламберт од Саутемптон и Емре Џан од Баер Леверкузен. Лалана лани во Саутемптон беше најдобар играч верувам дека ќе продолжи така и во Ливерпул. Суарез можно е да оди во Барселона но сеуште нема ништо околу тоа, Барселона не сака да плати 80 мил. за Суарез, втора опција е Санчез и плус пари за Суарез но Санчез не сака да оди во Ливерпул. Ако остане Суарез супер ќе биде, а ако веќе оди не треба да се продаде за помалце од 80 мил. :)

  Во трка за Санчез не е само Ливерпул. Манчестер Сити, Јувентус и Арсенал се тука, од овие изгледа Арсенал е во најдобра позиција а и колку што читав Санчез сакал да игра баш таму. Кој и да го земе ќе добие супер играч.

  Челзи се засили за следната сезона со Диего Коста од Атлетико Мадрид. Коста дојде во Челзи за 32 мил. по играта што ја покажа на светсково не знам дали е баш засилување ама ќе видиме.

  Манчестер Јунајтед го зема младиот Шо од Саутемптон за 30 мил. овие од Саутемптон добри пари земаа за тројцата играчи што ги продадоа :).

  Ова е тоа што го знам јас досега, можете и да пишете на пример кој играч би бил добар трансфер за некој тим :). Интересна сезона не чека после летово :).
   
  На Хоуп* и Outrider им се допаѓа ова.
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Пред некој ден читав дека Венгер давал 27 милиони за Балотели и демек биле уште во преговори но голема е веројатноста да го вратат Балотели во Премиер Лига. Ако овој трансфер успее мислам дека ќе бидат најзалудно потрошените пари на Венгер во целата негова кариера. Подобро да проба да најде подобар голман од Чесни и замена за Џенкинсон (пошто Сања ги напушта, а Карл Џенкинсон е единствен лев бек) отколку 27 милиони за проблематичен плачко што воопшто нема стил за во Арсенал.
   
 3. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Значи Ливерпул сепак ќе проба да се ослободи од канибалскиот дајвер. Ако успеат зависи шо играчи ќе земат, да не ја повторат грешката на Тотехнем кој парите од Бејл ги поеба на ретарди и ламели.:facepalm2
  Макар да и нема нешто светски калибар играчи на пазарот а цените се манијакални.
  Саутемптон како што почна да продава играчи може да се замеша во борбата за чемпионшип.

  Самарас си оди од Селтик ;((:|:facepalm2:ladno
  штета... можно е да оди во некој од премиерлигашите...
   
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Јас сум за да успеат некако да го натераат Санчез да дојде, ако не успеат тогаш треба да им земат повеќе пари на Барса за Суарез, се под 80 ќе биде кражба. Има и 3та опција, да го задржат Суарез и следна сезона да касаме во напад :).
   
 5. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Подобро нека го продадат да земат јака пара додека сеуште канибалот не направил нешто за доживотен бан, нека му ја мисли Барса после со него.
  Плус ќе го нема до Ноември а секако можно е да направи ново срање и да го заебе Ливерпул пак. Ако не успеаа оваа сезона да земат титула со 9 бода предност и канибал во животна форма со завиден број дајвови, не гледам зошто би го чувале сеуште...
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Добро е, Венгер ништо со Балотели. Вчера видов некаде дека го намерачил Дебуши и тоа би било одлична замена за Сања, само што Џенкинсон пак ќе ја грее клупата и нема да стигне да се покаже.
   
 7. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Вермален изгледа во Јунајтед за 10 милиони фунти.

  Се шпекулира Видал во Јунајтед за 45милиони (+ Нани).
   
 8. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Skysports велат нешто друго за Вермален. Се збореше за овој трансфер уште кога не беше завршена сезоната зашто наводно Вермален не бил задоволен од минутажата, а истовремено сметал дека Мертесакер и Кошчелни биле многу добро уиграни и не би сакал да им го расипе тоа. Којзнае што ќе биде, ама не ме чуди да си замине.
   
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Санчез изгледа во Арсенал ќе оди, и Дебуши е сигурно во Арсенал, добри играчи ќе собере Арсенал летово. Барса понудила 60 милиони за Суарез а некаде читав дека можно е и да ја платат цела сума од 80. Ако успеат од Ливерпул да им земат повеќе од 60 мил. и не земат некој јак играч, нека се убијат. :)
   
 10. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Санчез официјално во Арсенал, 40 милиони евра за него.
   

Сподели: