1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фудбалски трансфери и шпекулации

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од Altaïr, 3 јули 2014.

 1. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Ипак е тоа кусур само, дресови, упаљачи и пенкала, тв-правата сега се милијарди фунти и ги делат сите 20 екипи.
  Ама за 150 милиони тука мора да има перална, како шо има по цел фудбалски свет последно време, ќе осамнат по сметки на кајмански и остали острови разни суми, тешка перална. Ќе видиме дали ќе бидне најпопуларен после меси и роналдо, јас до скоро не знаев дека постои ликот, не знам што толку фама, на ЕП беше ужас во финалето да не правиме муабет хистерија и паника, пиштеше нешто наоколу :facepalm2
   
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Абе па и вие, Погба па Погба, чудо големо кој ќе го земеле. Секако нема титула да освоите.
   
 3. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Се надевам дека не си сериозен, ама може и си, којзнае :)
   
 4. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Ами тие се фактите...
   
 5. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Италијанската лига е единствена лига во која тие местенки беа откриени во 2006-та. Патем, нема лига, првенство, куп, натпреварување од било кој карактер во кое нема такви пуштенки, само што во Италија јавно пукна за тоа. Плус, што ќе им е на Јувентус да местат уопште кога моментално имаат појак тим од било кого во Серија А? Плус, солидните резутати во европските натпреварувања кажаа доволно.
   
 6. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  https://en.wikipedia.org/wiki/2011–12_Italian_football_scandal
  https://en.wikipedia.org/wiki/2015_Italian_football_scandal

  Ех, тоа во 2006 било само кулминација а Јувентус е докажана криминална организација, сега не пратам талијански фудбал ама шо сум слушал некои екипи вечно се влечеле вс. Јувентус и со тоа имале 20+ бода хендикеп од старт. Тоа што Јувентус бил најјак таму е друго, бидувањето 5 пати по ред шампиони укажува и на слабост на конкуренцијата. Исто како ПСЖ во Франција, само што таму не е местено него трошат како луди и немаат конкуренција, и Бајерн-лигата:kafe
  Во генетката им е да местат, да прават дубари :)
  Како мислиш солидни резултати? 1/8 финале стигнале во ЛШ, пред тоа ок финале па пред тоа сега гледам испаднале во групи од Шербетспор, не е лошо но не е ни за фалење...
   
 7. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Давајте го Погба и да освојуваме ПЛ.
   
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Да бе, така се освојувало. :zelen
  Смешки ќе биде ако на крај не го ни земат. :)
   
 9. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Нешто кажаа дека Игуаин го купиле Лимонтус за 90 милиони евра??? WTF... која перална се дешава во фудбалот, ќе направат бабл за некоја година биче весеља...
   
 10. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Само Венгер фура политика со анонимци. Штета што Раниери освои титула со неговата филозофија :D
  Венгер купи јапанец летово. Доста е.
   

Сподели: