1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Филмски свет- генерална дискусија (внимание - спојлери!)

Дискусија во форумот 'Филм' започната од Saladin, 15 јуни 2013.

 1. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Стварно е добар филмот, а причината за слаба оцена е тоа што нема секој ист вкус за смешки. Некој се пали на глупости како Jackass, некој на добра комедија. Башка филмот е британски, па се што не е америчко има помала оцена.
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
  Го гледав скоро филмов,многу ми е просечен.
  Една од послбите улоги на Џош Духамел (не дека имал кој зне какви,освен во серијата Вегас).
  Типична американска лимунада.
   
 3. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Мене па баш ми е супер филмот, не е еднолична приказна како што гледаме скоро во секој филм, него има од се по нешто.
  Драма, мистерија, пресврт, романтика..
  Баш не е типична американска лимунада ко што кажа, пошто нели не е приказна за локален фраер кој цел живот лудувал и швалерисувал, па на крај само од еден поглед се заљубил во девојката со брковите, ја нашол вистинската па се смирил и се задомаќинил.
  Нешто сосема поразлично.
   
 4. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
  Типична американска приказна во смисла дека Г-нот Принц се крие секогаш таму каде што најмалку го очекуваме,ќе не спаси од сите невољи и ќе си живееме среќно до крајот на животот. На тоа мислев.
   
  На True_Blood и The Tramp им се допаѓа ова.
 5. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Спаркс е авторот, шта чеш.
   
 6. Selene

  Selene Модератор

  Зачленет на:
  6 јуни 2012
  Мислења:
  719
  Допаѓања:
  1,867
  Тој што го нема гледано филмов
  http://www.youtube.com./watch?v=NX4rTuZvWKM
  немал детство :D

  На оваа сцена душа ќе испуштев. 500 пати ми е прегледан и пак се смеам како луда. Едноставно најдобрата комедија според мене.

  КОООООЛКУ???? 300 иЉади алтани. Абе брат ако се лажи нека се лажи:D:D:D:D

  *Не ми го покажува како клипче, туку како линк. Ај нека среди модератор, не знам што е проблемот.
   
  На BlackTulip му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Saturnia

  Saturnia Нов член

  Зачленет на:
  31 август 2012
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  24


  Би ти го препорачала Cloud Atlas ако си расположен за интензивна мозочна гимнастика.
  Мене многу ми се допадна изведбата и интерпретацијата на пораката која ја пренесува. Доста досетливо остварен филм со многу уметнички слики.
  Ме интересира како ќе ти се допадне :)
   
  На Slims и The Tramp им се допаѓа ова.
 8. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  На листата за гледање ми е, така што ќе го погледнам најверојатно утре или деновиве, па ќе ти кажам импресии. Фала за препораката. (y)
   
 9. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Identity thief (2013) ми беше ептен досаден и драматичен филм. Жити комедијата. Имаше некои комични моменти, ама ништо посебно. Од мене има 4.5.
  Не препорачувам.
  ПС. Заборавив да напоменам дека филмот трае 2 саати. Залудно изгубено време според мене. (wasntme)
   
  На True_Blood му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Saturnia

  Saturnia Нов член

  Зачленет на:
  31 август 2012
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  24

  Да да, видов дека ти е на листата, сакав да ти го посочам за да му дадеш предност и да го изгледаш во поскоро време :biggrin
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: