Филмски свет- генерална дискусија (внимание - спојлери!)

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
И јас уште не можам да се решам да го гледам, од една страна читам прекрасен од друга ништо посебно едвај чекав да заврши..И не знам дали и ќе го изгледам воопшто.

Гледај го чисто за да видиш дали вреди галамата што се крена околу него.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kitty

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Step Brothers (2008) е дефинитивно една од најглупите комедии направени досега. Се чудам како може 6.7 да има на ИМДБ, а најреално е за 1,7 до 2. Само двапати се насмеав во цели 100 минути и тоа не од што стварно беше смешен филмот туку од што беше глупа сцената. Вил Фарел и Џон Рајли ми делуваа поретардирано и од Адам Сендлер. Не препорачувам никако.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Добри се сите. Сега некои се за помалце размислување, ама вредат да се погледнат.
Мада Knowing се двоумев дали да го пишам. Добра приказна, ама некако не ми е дооформен филмот како што треба. Крајот не ми се свиѓа и мислам со таа замисла за приказната, филмот би можел да биде каде каде поинтересен. Ама ок е.
Еве гледај го Identity денес или во брзо време : ) па ќе разговараме : ))
Критичару! :mstickle
хаха далеку сум јас од критичар, ама гледам дека си филмоман ко мене, па да прокоментирам збор два за филмовите. Може и ќе ми дадеш некој предлог, како сега што ми го предложи овој.
Патем го погледнав Due Date, не е некоја ептен јака комедија, ама 6тица од мене има.
Ако пронајдам време ќе го ѕирнам и Identity деновиве. Моментално имам за гледање 2 сезони од Walking dead и четири од Интернатот, а време ни за лек. :mad:
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
хаха далеку сум јас од критичар, ама гледам дека си филмоман ко мене, па да прокоментирам збор два за филмовите. Може и ќе ми дадеш некој предлог, како сега што ми го предложи овој.
Патем го погледнав Due Date, не е некоја ептен јака комедија, ама 6тица од мене има.
Ако пронајдам време ќе го ѕирнам и Identity деновиве. Моментално имам за гледање 2 сезони од Walking dead и четири од Интернатот, а време ни за лек. :mad:
Филмомани со различен вкус.
Иначе се шалев за тоа де : ))
Окс, губи си време ти на зомбиња и не ја слушај дадичка што ти кажува..
И да..
Диктаторот го гледаше?
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Филмомани со различен вкус.
Иначе се шалев за тоа де : ))
Окс, губи си време ти на зомбиња и не ја слушај дадичка што ти кажува..
И да..
Диктаторот го гледаше?
хаха што да правам, целиот тој нереален свет ми се свиѓа. Зомби, вампири, врколаци, самовили. Обожавам фантазии и фантазирање.
Инаку го немам гледано Диктаторот поради фактот дека глуми Коен (Борат). Го имам онака фатено Борат на тв, и апла досаден филм ми беше, па мислам и овој ќе е таков, ама ајде може поради тебе ќе му дадам шанса.
И тоа со вкусовите си нема врска. Ако имавме исти вкусови немаше да има дискусија и ќе ти ставав само лајкови на мислењата. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
хаха што да правам, целиот тој нереален свет ми се свиѓа. Зомби, вампири, врколаци, самовили. Обожавам фантазии и фантазирање.
Инаку го немам гледано Диктаторот поради фактот дека глуми Коен (Борат). Го имам онака фатено Борат на тв, и апла досаден филм ми беше, па мислам и овој ќе е таков, ама ајде може поради тебе ќе му дадам шанса.
И тоа со вкусовите си нема врска. Ако имавме исти вкусови немаше да има дискусија и ќе ти ставав само лајкови на мислењата. :D
Така е.
Борат и мене ми беше досаден ептен. т.е првите 15 мин, пошто не издржав да го гледам до крај, ама диктаторот уште на почеток ме заинтересира.
Има стварно комични моменти, погледни го.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Абе Хоуп* што не кажа дека ми е гледан Identity. :D
Го имам гледано на некоја од нашиве. Канал 5 или Телма чинам беше.
Сега го изгледав пак, фино филмче. 9-тица од мене. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Абе Хоуп* што не кажа дека ми е гледан Identity. :D
Го имам гледано на некоја од нашиве. Канал 5 или Телма чинам беше.
Сега го изгледав пак, фино филмче. 9-тица од мене. :zelen
Да на Канал 5 неколку пати го давале.
Добар е добар, мене ми е во топ 5 омилени филмови :)
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Knife дадин сакам да го симнам филмов да го гледаме сега со друштвово на одмор. Јас сум задолжена за филмскиот дел :D
Си го гледал? И дај кажи некои предлози што да им симнам вака нешто? И комедии и хорори за гледање во друштво. Знаеш јас тебе ти верувам :)