Филмски свет- генерална дискусија (внимание - спојлери!)

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Јаки се Wayne's World и ќе ги поврзам со Jay and Silent Bob Strike Back, така се глупираат слично. Со Крис Фарлеј добар е и Black Sheep, а од Дејвид Спејд Joe Dirt. Не знам зошто сите овие филмови ме тераат да мислам и на Airheads, веројатно поради што се направени во горе-доле ист период.
 

Lillian

Истакнат Член
7 април 2013
198
263
163
Не знам едноставно не ми се допадна приказната, со тоа што ја засака другарката на ќерката, и сето што правеше кога мислеше на нејзе..Едноставно секој си има вкус нели, мене тој НЕ МИ СЕ ДОПАДНА, ете само од тој филм ми останал во секавање лошиот впечаток. Инаку го обожавам Кевин Спејси, има добри филмови, посебно нај омилен од сите ми е K-Pax во кој што баш тој е главна улога и е инзвонреден таму.
ААА бај д веи и да не заборавам (филмот НЕ) ама музиката од филмот ја обожавам мноогууу
Не би те разубедувала ама грешиш.Тоа е и убавината во филмот,да не го расипувам моментот на тие што не го гледале.Сакаш да кажеш дека нема родители како Кевин Спејси што сакаат помлади девојки или како жена му хистеријата или како таткото на наркоманот-хомофобикот?Сите тие постојат и се меѓу нас,секој лик беше прекрасно отсликан.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
СДК дека последни гледани филмови ми се Source Code и Grown Ups. Првиов има 7,5 и оправдано е супер филмче. Препорака до оние што не го гледале. Додека само 5,8 за Grown Ups на IMDB? Од мене заслужува барем 7ца, ме пресмеа филмот. Сендлер е нормален во филмов, доста смешки има, добра актерска екипа, фина порака. :zelen
Хоуп* еве ти уште една комедија, доколку не си ја гледала. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BlackTulip and Хоуп*

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Knife ми текна и овој во погоренаведените поради Spade ама викам гарант ќе ти текне сам да го спуштиш. Интересно филмче, проба за враќање на старата гарда комедии.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
СДК дека последни гледани филмови ми се Source Code и Grown Ups. Првиов има 7,5 и оправдано е супер филмче. Препорака до оние што не го гледале. Додека само 5,8 за Grown Ups на IMDB? Од мене заслужува барем 7ца, ме пресмеа филмот. Сендлер е нормален во филмов, доста смешки има, добра актерска екипа, фина порака. :zelen
Хоуп* еве ти уште една комедија, доколку не си ја гледала. :zelen
Сите филмови од Адам Сандлер ги имам гледано. Сега ја чекам 2ката од Grown Ups.
Исто и Source Code го гледав сега брзо и јас ти се придружувам во препораката за двата филма. (y)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BlackTulip and The Tramp

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Следен го гледам Silver Linings of Playbook. Предложете од листава кои филмови да ги гледам по него. :zelen
rsz_screenshot_from_2013-06-17_174921.jpgrsz_screenshot_from_2013-06-17_174931.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Јас од комедии секогаш ги препорачувам Waiting... и Old School, а од поновите Wanderlust. Од психолошки трилери ги препорачувам Memento, Fight Club, The Machinist, American Psycho, Cube.

Мене ми е Waiting... еден од најдосадните филмови што ги имам гледано. Многу ми беше монотон, цело време како да чекав да се случи нешто за да почне да станува интересно.
Wanderlust го глеав само заради Џенифер Анистон и многу бев разочарана, филмот ми е ептен безвезен. (Плус Paul Rudd едноставно ми нема фаца за комедии.) The Bounty Hunter на пример ми беше доста поинтересен.
 

warr

Староседелец
17 февруари 2012
187
214
643
Тетово
flm001642.jpg

Кога веќе дискутирате за комедии, последен филм на кој сум се смеел е A Few Best Men.
Британска комедија, која ме насмеа приказната, т.е. случките, како се одвива дејството на филмов, ама под тоа не мислим на глупирањето на актерите како што ги има во другите филмови.
Дебела препорака од мене 9/10. Не знаем зошто има толку слаба оценка на имдб...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: foREVer and The Tramp