1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Филмски свет- генерална дискусија (внимание - спојлери!)

Дискусија во форумот 'Филм' започната од Saladin, 15 јуни 2013.

 1. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Комедија или трилер.
  Психолошки некој трилер.
   
 2. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Сега ќе си проверам листата со комедии, со трилери слабо стојам. :zelen
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Ајде пробај, ама мислам дека нема комедија што не сум гледала :D
   
 4. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Слабо се прават добри комедии во денешно време. Прееска го гледав Bad Teacher, жити га*ов ако знаат што е комедија.
  Вака како што гледам добро сум се смеел на In the army now (1994), The Change-up (2011), Big Stan (2009), The New Guy (2002).
  Првите два имаат седмици од мене, вторите два - осмици. Пробај, па кажи што ти фаќа око, а што не. :D
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Јас од комедии секогаш ги препорачувам Waiting... и Old School, а од поновите Wanderlust. Од психолошки трилери ги препорачувам Memento, Fight Club, The Machinist, American Psycho, Cube.
   
  На mendeb, Slims и Saladin им се допаѓа ова.
 6. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  In the army now... Burbank, bubank. over. Be all that you can be.... in the arrrmy.

  Глеам пошо си фан на така Old school* комедии, срамота е ако не ги гледаш оние со Chris Farley, Sinbad, David Spade....

  * и овој да го глеаш посекако
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Bad teacher го гледав до пола-срање од филм и има од мене една златна малина за најсмотан филм на сите времиња. Каква комедија, па единствена комедија е што филмот е под жанр комедија :D
  А како што и ти реков, од предлозиве само Big Stan не сум го гледала, и како што видов нешто налик ми е на Beverly Hills Ninja или грешам?
  И пошто го спомнав ете го препорачувам.
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 8. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Го немам гледано нинџава, а Биг Стен еве ти го во спојлер.
  Стен е нешто како адвокат прави проневери и сега треба да оди во затвор, ама му даваат неколку месеци да биде слободен и после да оди во затвор. Тој за тоа време ќе си најде тренер, ќе се истренира јако и после сите ќе ги зеза низ затворот.

  Нажалост немам гледано ништо од овие тројца. Овој Фарли доста познато ми делува веројатно го имам видено во некој филм. Гледам мал опус на филмови има, па ќе почнам со ред од Wayne's World. :)
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Можеш и со Tommy boy пошо е доста познат во нашево поднебје и немало човек кој се разочарал од филмот.
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 10. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Гледам сте почнале за комедии, па да похејтам малку :D
  Синоќа го гледав Scary Movie 5, и искрено имав очекувања за солидна комедија, на крај се испостави дека не е ништо подобар од претходниот дел.
  Лити реплики, веч видени финти, девојкава што ја заменила Ана Фарис е само бледа копија ( барем на претходнава, фацата и беше таква дебилна и доволна за да те насмее ) , ама тотално безвезе.
  Има една - две, интересни сцени и толку.

  Чарли Шин го има само во една сцена. Во една. :|
  Така да, што знам. Не би ви го препорачала.
   

Сподели: