Филмски свет- генерална дискусија (внимание - спојлери!)

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Листава ми е на понови филмови од 2011 до 2013 и претежно се фантазии, акција и комедија, така што тешко дека ќе ти се свиѓа некој. :D
Кажи некој жанр, па ќе смислам некое филмче за тебе од тие што ги имам гледано.
Комедија или трилер.
Психолошки некој трилер.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Ајде пробај, ама мислам дека нема комедија што не сум гледала :D
Слабо се прават добри комедии во денешно време. Прееска го гледав Bad Teacher, жити га*ов ако знаат што е комедија.
Вака како што гледам добро сум се смеел на In the army now (1994), The Change-up (2011), Big Stan (2009), The New Guy (2002).
Првите два имаат седмици од мене, вторите два - осмици. Пробај, па кажи што ти фаќа око, а што не. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Слабо се прават добри комедии во денешно време. Прееска го гледав Bad Teacher, жити га*ов ако знаат што е комедија.
Вака како што гледам добро сум се смеел на In the army now (1994), The Change-up (2011), Big Stan (2009), The New Guy (2002).
Првите два имаат седмици од мене, вторите два - осмици. Пробај, па кажи што ти фаќа око, а што не. :D

In the army now... Burbank, bubank. over. Be all that you can be.... in the arrrmy.

Глеам пошо си фан на така Old school* комедии, срамота е ако не ги гледаш оние со Chris Farley, Sinbad, David Spade....

* и овој да го глеаш посекако
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Слабо се прават добри комедии во денешно време. Прееска го гледав Bad Teacher, жити га*ов ако знаат што е комедија.
Вака како што гледам добро сум се смеел на In the army now (1994), The Change-up (2011), Big Stan (2009), The New Guy (2002).
Првите два имаат седмици од мене, вторите два - осмици. Пробај, па кажи што ти фаќа око, а што не. :D
Bad teacher го гледав до пола-срање од филм и има од мене една златна малина за најсмотан филм на сите времиња. Каква комедија, па единствена комедија е што филмот е под жанр комедија :D
А како што и ти реков, од предлозиве само Big Stan не сум го гледала, и како што видов нешто налик ми е на Beverly Hills Ninja или грешам?
И пошто го спомнав ете го препорачувам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Bad teacher го гледав до пола-срање од филм и има од мене една златна малина за најсмотан филм на сите времиња. Каква комедија, па единствена комедија е што филмот е под жанр комедија :D
А како што и ти реков, од предлозиве само Big Stan не сум го гледала, и како што видов нешто налик ми е на Beverly Hills Ninja или грешам?
И пошто го спомнав ете го препорачувам.
Го немам гледано нинџава, а Биг Стен еве ти го во спојлер.
Стен е нешто како адвокат прави проневери и сега треба да оди во затвор, ама му даваат неколку месеци да биде слободен и после да оди во затвор. Тој за тоа време ќе си најде тренер, ќе се истренира јако и после сите ќе ги зеза низ затворот.

In the army now... Burbank, bubank. over. Be all that you can be.... in the arrrmy.

Глеам пошо си фан на така Old school* комедии, срамота е ако не ги гледаш оние со Chris Farley, Sinbad, David Spade....

* и овој да го глеаш посекако
Нажалост немам гледано ништо од овие тројца. Овој Фарли доста познато ми делува веројатно го имам видено во некој филм. Гледам мал опус на филмови има, па ќе почнам со ред од Wayne's World. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Го немам гледано нинџава, а Биг Стен еве ти го во спојлер.
Стен е нешто како адвокат прави проневери и сега треба да оди во затвор, ама му даваат неколку месеци да биде слободен и после да оди во затвор. Тој за тоа време ќе си најде тренер, ќе се истренира јако и после сите ќе ги зеза низ затворот.


Нажалост немам гледано ништо од овие тројца. Овој Фарли доста познато ми делува веројатно го имам видено во некој филм. Гледам мал опус на филмови има, па ќе почнам со ред од Wayne's World. :)

Можеш и со Tommy boy пошо е доста познат во нашево поднебје и немало човек кој се разочарал од филмот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Гледам сте почнале за комедии, па да похејтам малку :D
Синоќа го гледав Scary Movie 5, и искрено имав очекувања за солидна комедија, на крај се испостави дека не е ништо подобар од претходниот дел.
Лити реплики, веч видени финти, девојкава што ја заменила Ана Фарис е само бледа копија ( барем на претходнава, фацата и беше таква дебилна и доволна за да те насмее ) , ама тотално безвезе.
Има една - две, интересни сцени и толку.

Чарли Шин го има само во една сцена. Во една. :|
Така да, што знам. Не би ви го препорачала.