1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Филмски свет- генерална дискусија (внимание - спојлери!)

Дискусија во форумот 'Филм' започната од Saladin, 15 јуни 2013.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Јаки се Wayne's World и ќе ги поврзам со Jay and Silent Bob Strike Back, така се глупираат слично. Со Крис Фарлеј добар е и Black Sheep, а од Дејвид Спејд Joe Dirt. Не знам зошто сите овие филмови ме тераат да мислам и на Airheads, веројатно поради што се направени во горе-доле ист период.
   
 2. Lillian

  Lillian Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 април 2013
  Мислења:
  198
  Допаѓања:
  263
  Не би те разубедувала ама грешиш.Тоа е и убавината во филмот,да не го расипувам моментот на тие што не го гледале.Сакаш да кажеш дека нема родители како Кевин Спејси што сакаат помлади девојки или како жена му хистеријата или како таткото на наркоманот-хомофобикот?Сите тие постојат и се меѓу нас,секој лик беше прекрасно отсликан.
   
  На Хоуп*, True_Blood, Redhead и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Добро, секој има различен вкус. Не можиме сите да мериме исто. :)
   
 4. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  СДК дека последни гледани филмови ми се Source Code и Grown Ups. Првиов има 7,5 и оправдано е супер филмче. Препорака до оние што не го гледале. Додека само 5,8 за Grown Ups на IMDB? Од мене заслужува барем 7ца, ме пресмеа филмот. Сендлер е нормален во филмов, доста смешки има, добра актерска екипа, фина порака. :zelen
  Хоуп* еве ти уште една комедија, доколку не си ја гледала. :zelen
   
  На BlackTulip и Хоуп* им се допаѓа ова.
 5. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Knife ми текна и овој во погоренаведените поради Spade ама викам гарант ќе ти текне сам да го спуштиш. Интересно филмче, проба за враќање на старата гарда комедии.
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Сите филмови од Адам Сандлер ги имам гледано. Сега ја чекам 2ката од Grown Ups.

  Исто и Source Code го гледав сега брзо и јас ти се придружувам во препораката за двата филма. (y)
   
  На BlackTulip и The Tramp им се допаѓа ова.
 7. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Следен го гледам Silver Linings of Playbook. Предложете од листава кои филмови да ги гледам по него. :zelen
  rsz_screenshot_from_2013-06-17_174921.jpg rsz_screenshot_from_2013-06-17_174931.jpg
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lillian

  Lillian Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 април 2013
  Мислења:
  198
  Допаѓања:
  263
  Вреди да се ѕирне кој не копнал во темана кај краткометражни Мирче_мкД го има ставено
   
  На Saturnia му/ѝ се допаѓа ова.
 9. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Мене ми е Waiting... еден од најдосадните филмови што ги имам гледано. Многу ми беше монотон, цело време како да чекав да се случи нешто за да почне да станува интересно.
  Wanderlust го глеав само заради Џенифер Анистон и многу бев разочарана, филмот ми е ептен безвезен. (Плус Paul Rudd едноставно ми нема фаца за комедии.) The Bounty Hunter на пример ми беше доста поинтересен.
   
 10. warr

  warr Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  187
  Допаѓања:
  215
  [​IMG]
  Кога веќе дискутирате за комедии, последен филм на кој сум се смеел е A Few Best Men.
  Британска комедија, која ме насмеа приказната, т.е. случките, како се одвива дејството на филмов, ама под тоа не мислим на глупирањето на актерите како што ги има во другите филмови.
  Дебела препорака од мене 9/10. Не знаем зошто има толку слаба оценка на имдб...
   
  На foREVer и The Tramp им се допаѓа ова.

Сподели: