Фан Клуб: Челси

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Годинешните награди за изминатата сезона се доделуваа во четвртокот.

Гол на сезоната - тој на Оскар против Јуве.
Најдобар млад играч - Нејтан Аке (или Еки би дошло со англиски изговор, сеедно).
Најдобар играч (според играчите) - Хуан Мата.
Играч на годината - Хуан Мата, втора година по ред.
Special recognition award (во превод би дошло нешто како награда за сè што направил за Челси досега) - Френк Лампард.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Slims

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,839
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
душата ми се полни кога Челзи победува !
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Марко Марин на позајмица во Севиља. :nah

Според мене оправдана одлука. Не се снајде баш најдобро во неговата прва сезона во Челзи а и го мачеа повреди. Е сега нека поиграт малце во Севиља и нека се здобиет малку со самодоверба многу малку играше во Челзи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ночной охотник