Фан Клуб: Челси

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,031
2,642
1,143
26
Битола
Ќе одиграме ли некогаш натпревар против Јунајтед, а да не суди Хауард Веб?!(facepalm) На (скоро) сите меѓусебни натпревари на Манчестер Јунајтед и Челси, главен судија е Веб. Сигурно тоа „чисто случајно“ е така. Пред скоро време пишуваше дека заради некоректно судење на натпревар од ПЛ, како казна ќе мора да суди во третата лига во Англија, ама важно за во недела се враќа во ПЛ да суди против нас.
http://basstunedtored.files.wordpress.com/2012/10/webb-stats.jpg
Еве зошто веб ке суди секогаш кога игра Манчестер важни утакмици. Еве статистика колку пенали за и против веб има досудено за манчестер во споредба со други клубови..
 

Slims

Активен Член
19 април 2012
192
177
43
Манчестер Јунајтед 0 - 1 Челси
Не беше многу заслужена победата, ама пак не е и дека им ја одзедовме титулата.
Сепак нам повеќе ни беа потребни бодовите.
Игра исто како и да немаше, пола пријателска како да ја изиграа, без сериозни шанси.

Веб не беше толку немилосрден против нашите. Во првото полувреме на 2-3 пати ни сопре без врска акција, но второ виде дека џабе ни ги зема акциите од нозе и така ништо не правиме од нив, па се смири. А црвениот на Рафа беше заслужен. Не дека стартот беше толку опасен, највеќе заради бруката отпосле.

А таа помошничката судеше супер, свака и част на жената што догурала до овде. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ночной охотник

Slims

Активен Член
19 април 2012
192
177
43
Победникот од ЛЕ наредната сезона оди во ЛЕ директно без квалификации, а не во ЛШ! Во ЛШ може да оди само ако во домашната лига заврши на едно од местата што водат во ЛШ. Ете најтазе пример е Атлетико Мадрид, минатата сезона ја освои ЛЕ, а во Шпанија заврши на 5то место, па оваа сезона беше директно во групната фаза од ЛЕ.

Е сега, баш изминатава недела читав дека сакале да го сменат тоа правило и победникот од ЛЕ да оди директно во ЛШ, со цел да ја направеле ЛЕ поинтересна и тимовите да играле со најсилни состави (talk) така нешто. Но, уште ништо не е сигурно.
True. My bad. :facepalm2

А да прашам, ако кога ќе ја освоиме Европската лига и ако завршиме трети во Премиер каде играме? И во ЛШ и во ЛЕ? :D
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,266
9,107
1,683
Нивен терен. Нивна титула. Наша победа.


 

Slims

Активен Член
19 април 2012
192
177
43
Ej ej ej :patosсрцуш еден...
ке те прашав дали ке победевте да не ја освоивме се уште титулата :igra

А ако Јунајтед беа толку жедни за титула зошто не ги победија и Сити и Арсенал кога имаа шанса и да ја земат титулата што е можно побргу? :p

Најискрено, честитки за титулата, заслужена си е, ама оваа утакмица беа тапа. ;) (не дека Челси беа којзнае колку подобри)
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,007
3,215
1,143
А ако Јунајтед беа толку жедни за титула зошто не ги победија и Сити и Арсенал кога имаа шанса и да ја земат титулата што е можно побргу? :p

Најискрено, честитки за титулата, заслужена си е, ама оваа утакмица беа тапа. ;) (не дека Челси беа којзнае колку подобри)

Знаеме дека ви беа потребни поени за титули и затоа не играа толку мотивирано...
Знаеш јас што велам?Дека титулата ја донесуваат малите екипи а не дербињата...Пример Ливерпул...Пред некоја сезона беа близу титулата но настапите со помалите екипи ги заебаа...
А да ја зедовме уште од средината немаше да е толку интересен завршетокот.:)
Барем јас така сметам.
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Давид Луиз колку што успеаа вчера да го изнервираат, не верувам дека во животот му се има случено. Во 2 и пол години кај шо игра за Челси, онолку лут не сум го видела. Затоа ми се направи ќефот кога се изнасмеа после, и сеа се крена галама за тоа. Рафаел го удри без топка, значи чист црвен. А дали Луиз после ќе се смее или ќе легне 15 минути ќе се витка на терен, ама воопшто нема врска.

А да прашам, ако кога ќе ја освоиме Европската лига и ако завршиме трети во Премиер каде играме? И во ЛШ и во ЛЕ? :D
Ми се свиѓа болдот. :D Не сум 100% сигурна, но мислам дека во таква ситуација, ние одиме во ЛШ, а другиот финалист (во случајов Бенфика) оди директно во ЛЕ, значи го зазема местото на Челси.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ночной охотник

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,007
3,215
1,143
Давид Луиз колку што успеаа вчера да го изнервираат, не верувам дека во животот му се има случено. Во 2 и пол години кај шо игра за Челси, онолку лут не сум го видела. Затоа ми се направи ќефот кога се изнасмеа после, и сеа се крена галама за тоа. Рафаел го удри без топка, значи чист црвен. А дали Луиз после ќе се смее или ќе легне 15 минути ќе се витка на терен, ама воопшто нема врска.


Ми се свиѓа болдот. :D Не сум 100% сигурна, но мислам дека во таква ситуација, ние одиме во ЛШ, а другиот финалист (во случајов Бенфика) оди директно во ЛЕ, значи го зазема местото на Челси.

Рафаел е многу избувлив...Мора да го седне Ферги малку на клупа или да му удре воспитна мерка...
 

Slims

Активен Член
19 април 2012
192
177
43
Знаеме дека ви беа потребни поени за титули и затоа не играа толку мотивирано...
Знаеш јас што велам?Дека титулата ја донесуваат малите екипи а не дербињата...Пример Ливерпул...Пред некоја сезона беа близу титулата но настапите со помалите екипи ги заебаа...
А да ја зедовме уште од средината немаше да е толку интересен завршетокот.:)
Барем јас така сметам.
Да, но која е сатисфакцијата во тој случај?
Малите екипи може секој да ги победи. Дербињата се оние кои ја одредуваат големината на клубот и каде стварно се покажува кој колку вреди, а успат го дигаат егото на клубот. :D (Не зборам за вчерашната утакмица, тоа дури ни не личеше на дерби.)
Али сепак, во право си, оти на крај не е важно начинот, туку само конечниот резултат, што мене лично не ми се допаѓа.

А за освојувањето на титулата во средината на сезоната, точно дека на победникот не би му било интересно (или пак? да ги прашаме Баернци дали не им е :D ), но тогаш би им била интересна на другите во битката за оние места кои водат во европските лиги.
Сума сумарум, никако не може да биде досадна сезоната. :)