Фан Клуб: Челси

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Да, но која е сатисфакцијата во тој случај?
Малите екипи може секој да ги победи. Дербињата се оние кои ја одредуваат големината на клубот и каде стварно се покажува кој колку вреди, а успат го дигаат егото на клубот. :D (Не зборам за вчерашната утакмица, тоа дури ни не личеше на дерби.)
Али сепак, во право си, оти на крај не е важно начинот, туку само конечниот резултат, што мене лично не ми се допаѓа.

А за освојувањето на титулата во средината на сезоната, точно дека на победникот не би му било интересно (или пак? да ги прашаме Баернци дали не им е :D ), но тогаш би им била интересна на другите во битката за оние места кои водат во европските лиги.
Сума сумарум, никако не може да биде досадна сезоната. :)

Не можам да се согласам со ова, посебно не за премиер лига. Ако добро се сеќаваш баш Челзи изгуби од КПР и тоа на домашен терен, баш помалите екипи многу се зафркнати во Англија дека цела енергија ќе ја дадат против појакит екипи.
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Вчерашната изјава на Бенитез: „Наредната сезона овде ќе има нов менаџер. Мислам дека сите знаат кој ќе биде тука.“
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
За Лампард треба посебен збор да се измисли, малку е да се каже легенда.

202


203bow_smiley_normal.gif
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Џорџе Балашевич, иначе велики фан Челсија. :sreken

balasevic chelsea.png
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Давид Луиз: „Против Астон Вила губевме 1-0 и сакав да играм како напаѓач, но Бенитез не ми дозволи.“

Да го пуштеше, шо имаше да изгуби... полош од нашите такозвани напаѓачи не може да биде.
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Првиот тим што во исто време ги има и трофејот од ЛШ и тој од ЛЕ. (bravo) MAKING HISTORY, NOT RELIVING IT!

In other news, Лампард потпиша нов договор, КОНЕЧНО!!! (happy)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Slims