1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фан Клуб: Челси

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од foREVer, 20 март 2012.

 1. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  [​IMG]

  Пред 15 г. за Челси дебитираше Џон Тери.
   
 3. warr

  warr Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  187
  Допаѓања:
  215
  Заради вакви натпревари мразам што сум фан на Челси. Судиите им ја украдоја победата на ВБА. Не знам само каде видоа пенал. Челси заслужија да изгубат. Подобро реален пораз, отколку „сомнително“ реми..
  Лош почетен состав, тактика и формација на Мурињо. На почеток на сезонава колку се радуев што се врати, сега ни на победите не се радуем. Форсира одредени играчи, а не им дава шанса на сите. Не ги ротира, работи според некои свои замисли... Не е ова тој Челси за кој живот давав.
  И да нагласим, да не се најде некој баш за ова да искоментира: не сум ни поголем, ни подобар тренер од Мурињо, ова е само мое мислење како фан.
   
  На Ана-Каренина, Outrider и foREVer им се допаѓа ова.
 4. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  Schürrle 9'
  Стоук Сити 0 : 1 Челси

   
 5. Ана-Каренина

  Ана-Каренина Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  998
  Допаѓања:
  1,749
  Мата во Јунајтед. Ова некој да ми го кажеше на почетокот од сезоната ќе му се изнесмеев во лице и ќе го наречев глуп. Е баш вака исто.
  Затоа ќе биде само еден пролазен играч кој ќе биде подзапамтен по добрите игри што ги прикажал во двете сезони кога бил член на овој клуб. Така легенда на тим не се станува, ќе седнеш на клупа и одма трансфер со плачење да побараш. Не ни требаат такви играчи, плачковци. Ни требаат играчи како Тери, Лампард, Дрогба кои иако беа седнати на клупа од Боаш се изборија за првото место во тимот. Му посакувам се` најдобро на Мата во новиот клуб. Најкриво ми е што во англиски тим ќе оди. Тоа е фудбалот, бизнис, огромни пари се вртат.
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 6. warr

  warr Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  187
  Допаѓања:
  215
  Денес му било роденден на човекот, што го остави на клупа најдобриот играч на тимот претходните 2 сезони, големиот Жозе Мурињо, The Special One.
  „I'M HERE TO BUILD CHELSEA FOR THE FUTURE!“, а го продаде Мата, браво, секоја чест. Неговата изјава дека би го продал само доколку Мата самиот сака да си замине, само да ја отфрли вината од себе. Па тој го принудува. Зар Мата би сакал да си замине доколку му дадеше шанса да игра?
  Па и јас кога би имал можност да бирам дали ќе ја греам клупата целата година или ќе играм, па било и за најлутиот ривал, ќе ја одберам втората опција. Не го осудувам, не го сметам за предавник. Барем во Јунајтед ќе игра. Добар чекор за неговата кариера.
  А најмногу од што се плашам е што ќе се случи истото сценарио: продажбата на Озил. Касно управата на Реал сфати каква грешка направи. А Мата, Мата е 2 пати подобар од Озил. Најмногу ќе ме боли, доколку следната сезона загубиме од Јунајтед, со головите на Мата...
  Инаку заборавив на нашиот ценет тренер, нека му е среќен роденденот.
   
  На Y1K991 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Некако не ми штима warr Мата подобар од Озил:^)
  Според мене а и Мурињу(чита изјаву на гоал точка ком) најдобра десетка у момент на сфет е бш Озил, а Мата игра крило, а може и плеј да игра знам, ама наише му лега крило, полушпиц крило. Мата е техника вс интелигенција, перфекција у движење,снајперски калибар на центаршутеви, доообри фри кик шутеви, корнери, асистенцие на нивоу, фала ти Мурињо : )
   
 8. Ана-Каренина

  Ана-Каренина Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  998
  Допаѓања:
  1,749

  И јас мислам дека одлична зделка направивте со Мата. Факт е дека станува збор за класа играч, не се снајде во задачите што ги бараше Мурињо од него. Сакал да игра човеков, епа бујрум изнаиграј се во новиот клуб.
  Денеска играме против Стоук, ФА куп, очекувам тежок натпревар ама баш во буквална смисла на зборот и тесна победа. А и патем среќен 51ви роденден Моу.
   
 9. Ана-Каренина

  Ана-Каренина Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  998
  Допаѓања:
  1,749
  Дојде денот кога уште еден легенда ќе го напушти овој клуп, после 13 сезони. Ептен ми е криво затоа што Лампард ми е омилен играч на Челзи.:( Најверојатно (т.е. што се залажувам сигурно) летово ќе замине и Ешли Кол.
   
  На Outrider, Y1K991 и Мирче_мкД им се допаѓа ова.
 10. Мирче_мкД

  Мирче_мкД Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2012
  Мислења:
  173
  Допаѓања:
  121
  Дефинитивно еден од најдобрите средни играчи во фудбалската историја
   
  На Y1K991 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: