Фан Клуб: Челси

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,266
9,107
1,683
Според мене оправдана одлука. Не се снајде баш најдобро во неговата прва сезона во Челзи а и го мачеа повреди. Е сега нека поиграт малце во Севиља и нека се здобиет малку со самодоверба многу малку играше во Челзи.
доволно ја грееше клупата. барем таму нека игра.
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
3/3 пријателски а воедно и трофеи. Уште не почната сезонава веќе три ги имаме.:giggle Се прашувам кај ни е крајот.:biggrin
Сезонава многу сум задоволна од тимов, солидни играчи речеси секаде имат солидна замена, според мене единствено фали еден солиден лев бек другото е во ред а и нема потреба да се даваат толку пари за Руни, не викам дека е лошо да се приклучи во тимот но факт е дека Јунајтед ќе го даде во англиска екипа само за дебела сума на пари.
 
  • Like
Реакции: Slims

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Мислу дека Руни ипак ке си остане у Јунајтед : )
a Лукаку остануе куде вас или киде па на позајмицу ?
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Мислу дека Руни ипак ке си остане у Јунајтед : )
a Лукаку остануе куде вас или киде па на позајмицу ?

Останува. А и нема потреба од напаѓач Торес, Лукаку и Ба се на таа позиција, не знам зошто толку Мурињо запнал за Руни. Уствари знам, факт е дека станува за класа играч а и не е во добри односи со управата на Јунајтед.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Хмммм Торес остануе знам
И куде вас и куде нас има по едно дрво у напад (Велбек ). Срамота за брендови како Челзи и Јунајтед
Глеам газиет на турнеју, куде нас Мојс не уме да ги поврже сфи конци како што треа, а и трансфер период ни е штама
Ама ипак Јунајтед га глеам како фаворит број 1(како и увек :p) а Челзи како најголем конкурент за фторо место : )))
 

CresChelsea

Староседелец
27 јули 2013
11
8
1,003
32
Поздрав до сите навивачи на Челзи,некои сигурно и од Кајгана фан клубот се.Нов сум на форумов ваљда добро ќе бидам прифатен :)
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Вчепа многу бледа игра. Празно кружење околу 16тник без некоја конкретна шанса, Астон Вила далеку поконкретни шанси имаа од нашиве. Лукаку има одличен прием на топката желен е да се докажи, Ба ме разочар остана во офсајт. Играта како што кажав бледа но победа си е победа, сега следат Јунајтед и Баерн
 

CresChelsea

Староседелец
27 јули 2013
11
8
1,003
32
Слабо нешто активен фан клубов?:zelen
Сабајле не чека ждрепка да се надеваме дека ќе ни се паднат лесни противници.