1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Трчање.. :)

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од ZmajChe, 21 март 2012.

 1. ZmajChe

  ZmajChe Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  2,068
  Што мислите за рекреативното трчање и дали го практикувате и колку често? :)

  Еве на пример јас почнав од пред некое време и не можам сега без тоа :)
   
  На Luckky, Trajche, КрисТина К. и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Кога веќе почнуваш ваква тема, зошто не споделиш повеќе информации - типови на трчање, предности, слабости, совети...
   
 3. ZmajChe

  ZmajChe Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  2,068
  Па ајде да речеме што практикувате вие?
  Јас практикувам темпо неколку кругови и последниот шпринт ;)
  Слабости, додека трчам не сакам многу многу да ме засмејуваат оти губам воздух и не можам доволно да се фокусирам на трчањето :)
  Моментално се прочистувам од цигарите, па затоа и се зафатив со нешто вакво.. Да доизлези се што има во мене.
  Совет: ако можите трчајте секој ден по неколку круга, но не многу облечени, после трчањето истегнети ги мускулите, а пред трчањето загрејте се со вежби, па облечете се после :)
   
  На Trajche, Ludaca и 048 им се допаѓа ова.
 4. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  обично трчам само кога доцнам...посебно за на работа......а трчање како спорт го сменив со кратка траса по регионалниот пат R-109 со велосипед....
   
  На Bum-Bum, Scars31 и ZmajChe им се допаѓа ова.
 5. ZmajChe

  ZmajChe Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  2,068
  Интересно :)
  Тоа сите го практикуваат кога доцнат :)) Нема друг избор :D
   
  На 048 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Трчам само кога ќе слезам од автобус до дома ако ми се моча многу. :nah Повеќе сум за велосипед и пешачење. :)
   
  На Scars31, ZmajChe и parvati им се допаѓа ова.
 7. Sugar

  Sugar Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  501
  Допаѓања:
  1,110
  Пролет, лето да.. кога е ладно не излегувам од дома, а камо ли да трчам :D почнав од лани онака да зачувам линија, сеа се затопли, пак почнав и убоо ми е :)
   
  На ZmajChe и parvati им се допаѓа ова.
 8. Libra

  Libra Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  208
  Допаѓања:
  327
  Си трчам за одржување линија. Лани активно трчав зима лето а оваа година почнав на почетоков на месецов таман се затопли и сега застој нема :)
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bibi@

  Bibi@ Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  399
  Допаѓања:
  743
  Да,си ги трчам 86 скали едно 3-4 пати во денот :nah
   
  На iDeposito му/ѝ се допаѓа ова.
 10. InnaLaurie

  InnaLaurie Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  322
  Есента трчав на играчиштето по 10сетина круга секој ден освен петок и сабота.
  Сега се чудам дали пак да почнам да трчам или да одам на аеробик.
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: