Трчање.. :)

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Што мислите за рекреативното трчање и дали го практикувате и колку често? :)

Еве на пример јас почнав од пред некое време и не можам сега без тоа :)
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,762
2,407
1,133
www.crnobelo.com
Кога веќе почнуваш ваква тема, зошто не споделиш повеќе информации - типови на трчање, предности, слабости, совети...
 

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Кога веќе почнуваш ваква тема, зошто не споделиш повеќе информации - типови на трчање, предности, слабости, совети...

Па ајде да речеме што практикувате вие?
Јас практикувам темпо неколку кругови и последниот шпринт ;)
Слабости, додека трчам не сакам многу многу да ме засмејуваат оти губам воздух и не можам доволно да се фокусирам на трчањето :)
Моментално се прочистувам од цигарите, па затоа и се зафатив со нешто вакво.. Да доизлези се што има во мене.
Совет: ако можите трчајте секој ден по неколку круга, но не многу облечени, после трчањето истегнети ги мускулите, а пред трчањето загрејте се со вежби, па облечете се после :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche, Ludaca and 048

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
обично трчам само кога доцнам...посебно за на работа......а трчање како спорт го сменив со кратка траса по регионалниот пат R-109 со велосипед....
 

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
обично трчам само кога доцнам...посебно за на работа......а трчање како спорт го сменив со кратка траса по регионалниот пат R-109 со велосипед....

Интересно :)
Тоа сите го практикуваат кога доцнат :)) Нема друг избор :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
502
1,110
393
Пролет, лето да.. кога е ладно не излегувам од дома, а камо ли да трчам :D почнав од лани онака да зачувам линија, сеа се затопли, пак почнав и убоо ми е :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe and parvati

Libra

Староседелец
15 февруари 2012
208
327
673
Си трчам за одржување линија. Лани активно трчав зима лето а оваа година почнав на почетоков на месецов таман се затопли и сега застој нема :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

Bibi@

Староседелец
Најфотограф
1 март 2012
399
743
1,103
Да,си ги трчам 86 скали едно 3-4 пати во денот :nah
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: iDeposito

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
30
На некој пуст остров
Есента трчав на играчиштето по 10сетина круга секој ден освен петок и сабота.
Сега се чудам дали пак да почнам да трчам или да одам на аеробик.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe