Трчање.. :)

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
порано трчеше и тој ептен, од спортску салу до киселу воду и назад(кој е од куманоо знае колко е тој), сфак вечер сам трчаја, кондиција пуца : ) затој осфои 2005 4 место на балкан, спортска ориентација :cool:
 

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
455
650
1,093
Unknown
Летото знам, секое сабајле од 9 саат станував и трчав до последни сили. Така еден месец два праев, и кондиција и ослабнав и супер си беше. После тоа ми залади, и престанав. Баш пред 2-3 дена пак се пробував да видам колку можам, и ептен сум паднал у пм. Ни кондиција, ни ништо. Ќе бидне пак деновиве, мора.
 
  • Like
Реакции: cece17 and ZmajChe

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,125
1,845
423
Еден досаден град
Секое сабајле од дома до автобуска и од автобуска до школо...Не шала на страна ...трчав едно време секое утро по планина амааа....сега го заменив со возење на велосипед и ролерки :D
 
  • Like
Реакции: ZmajChe

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133
Моментално сум "off season", трчам 3 пати неделно, ова темпо ќе го држам до крајот на Април, а од Мај почнувам по 5 пати неделно, сега сум по 30-40 минути активен, а од Мај 50 минтути кардио!
 
  • Like
Реакции: Реми, ZmajChe and Sugar

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
почнав пред едно 3 недели да трчам на тренинг со фудбалери.... али некако пред неколку дена почувствува болка во коленото ,незнам што ке да е ,не сум паѓал,ниту сум се удрил..... трчањето некако се трпи,али вежби со топка ,спринтеви кај што има повеке напор на коленото ме боли
 

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
почнав пред едно 3 недели да трчам на тренинг со фудбалери.... али некако пред неколку дена почувствува болка во коленото ,незнам што ке да е ,не сум паѓал,ниту сум се удрил..... трчањето некако се трпи,али вежби со топка ,спринтеви кај што има повеке напор на коленото ме боли

Може да е и стара лузна илли нешто одамна, па на промена на ова време невреме да те боли ;) Ама ќе помине, и мене исто некогаш ми се случува да не можам да го превиткам ..
Знаеш како велат: колку постара раната толку повеќе боли ;)
 
  • Like
Реакции: Natenceto

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
пред едно 7-8 год. ми се случи истото..одникаде излезе јака болка многу посилна од оваа,едвај заспивав.....
 

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
430
886
1,103
Проблем со меките ткива во колено... болките не се однигде никаде, пробај да најдеш начин да појдеш на ортопед по можност на специјалист за спортска медицина... мој дополнителен совет е физикална однсно електро физикална терапија не само вежби. Има таму едно што го ставаат како си две електроди и да поминува како струја низ колено, тоа зацврстува и заздравува се во внатрешноста на коленото...

Мојата 12 годишна пост-оперативна историја ме направи за жал “стручњак“ за повреди на калено но се надевам бар некој ќе внимава повеќе од колку што внимавав јас на времето па после 2 дена од мојот 18 роденден ме оддели од спортот засекогаш или бар од начинот на кој го сакав дотогаш спортот воопшто.