Трчање.. :)

khz777

Староседелец
20 септември 2014
105
69
1,028
27
Argentina, Buenos Aires
Се надевам дека со некој спортски доктор си направил моабет или ортопед...како и да е, затоа ти реков дека совет не се бара од тука..овие овде на маратон ќе те пратат одма:D
Сепак сакав да прочитам секакво мислење затоа и тука пишав .
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misterija

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,186
1,133
1,133
Брат издржи, можеш, требаш.. :giggle
Во право е, луѓево се единствени на планетава и пошироко што трчет без потреба :D:svirka
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,763
788
1,133
Skopje
Никој не трча без потреба ,а трча некој без потреба кога ќе закасни на раб ,а можел да си оди полека ако си стане порано , па таквото трчање само е без потреба ! ;) :kafe
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,214
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Трчам како не трчам, посебно па сабајле кога ќе видам дека ми бега автобусот, а каснам ни маратонец не ми е рамен. :) Најчесто трчам по 57, 50, 65 б, в, 53 и уште некој автобус на ЈСП.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
973
1,133
Најнапорно и најтешко се гледаат резултати.
Не трчам, бев на скијање сега се ме боли. Се мислам на вежбање да се запишам во теретана, ама не ми е пријатно. Инаку мозокот секој ден го вежбам, телото поретко :)
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,214
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Најнапорно и најтешко се гледаат резултати.
Не трчам, бев на скијање сега се ме боли. Се мислам на вежбање да се запишам во теретана, ама не ми е пријатно. Инаку мозокот секој ден го вежбам, телото поретко :)
ако си во Скопје, дојди на кик бокс илјада пати подобро е од теретана :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Priroden

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
104
353
Веќе 4 години редовно трчам секој ден. Освен кога има снег. На почетокот прчав помалку, немав кондиција. Сега од дома до работа трчам насабајле,за кондиција. И од работа кога се враќам исто. Од дома до работа 20 километри.
Значи на ден по 40 километри трчам
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Веќе 4 години редовно трчам секој ден. Освен кога има снег. На почетокот прчав помалку, немав кондиција. Сега од дома до работа трчам насабајле,за кондиција. И од работа кога се враќам исто. Од дома до работа 20 километри.
Значи на ден по 40 километри трчам

А на работа имаш туш!??:nah