Студентски прашања | Црнобело Форум

Студентски прашања

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
818
535
1,103
31
Скопје
Оооо па супер. Ако се решим ќе си ја испробам среќата. Барем да не ми биде цел живот криво :) Фала ;)
Пробај само не се разочарувај од прва многу тешко примаат еден Никола Ристановски 6 пати го вратиле :rofl па дури на 7 бил примен .
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oleri

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Абе овие не се нормални ! Пред 3 недели (мене пред 5 минути ме обавестуваат) донеле одлука за апсолвенти, дека доколку не дипломираат до септември ќе им се додадат сите нови предмети од сите нови програми во последниве 5 години ! И што, факултетов на крај ми испадна 7 години...
 

La Bruha :)

Истакнат Член
28 јуни 2013
74
157
333
Скопје
Може ли некој да ми каже со колку положени предмети од прва година може да се запише петти семестар (зборам за на Филозофски факултет)
Фала однапред :)
 

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Добри насоки си избрал, јас диоломирав на МЗКИ ми се погодија неколку добри професори ама ептен добри едниот ми беше ментор Добре Рунчев за колегите неам зборови имаше и дори и лоши моменти но некако се уклопивме и го продолживме факултето за по година две :)
Мехатроника имаш повеќе програмирање, чипови механичка рака итн а Втоматика и флуидно имаш повеќе физика односно притисок проток на флуиди и такви работи.
За секој друг совет околу машински и предметите слободно може да пишете


Мн каснам со коментар... на крај се запишав на Термичко :) автоматика го разделија, а мехатроника некако престана да ме привлекува.. инаку го сменив името од Ringo Lise во Grim :D
 

Mistery :)

Истакнат Член
23 февруари 2013
145
187
143
А има ли некој што е запишан на факултет за моден дизајн, планирам да се запишам ама немам појма како одат тие работи. :)
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,217
753
А има ли некој што е запишан на факултет за моден дизајн, планирам да се запишам ама немам појма како одат тие работи. :)
Јас бев, си се запишуваш нормално како на секој факултет, нема врска дали моден дизајн или право :)
 

elka08

Нов член
11 октомври 2013
1
0
1
26
Имам едно прашање. Колкави ми се шансите да бидам примена на филолошкиот факултет во Скопје, средно завршив во гимназија Јосип Броз Тито Битола, сите години со одличен успех освен во трета (многу добар). Досега по сите јазици сум имала 5 освен во трета (македонски 4, германски 3). Многу сакам да се запишам на филолошки и многу сум загрижена за примањето.
 

Pato Milan

Нов член
17 февруари 2014
4
4
3
Планирам да се запишам на факултетот за физичка култура па ме интересира дали има некој тука што е на него и ако има имам неколку прашања.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,522
14,430
1,683
Таму каде што треба
Имам едно прашање. Колкави ми се шансите да бидам примена на филолошкиот факултет во Скопје, средно завршив во гимназија Јосип Броз Тито Битола, сите години со одличен успех освен во трета (многу добар). Досега по сите јазици сум имала 5 освен во трета (македонски 4, германски 3). Многу сакам да се запишам на филолошки и многу сум загрижена за примањето.
на кој јазик? (хахах добра сум,после толку време го гледам мислењево :giggle )
 

Renata1

Нов член
26 февруари 2014
10
7
3
Едно прашање...со јазично-уметничко подрачје завршено, ќе можам ли да се запишам на економски? :)