Студентски прашања | Црнобело Форум

Студентски прашања

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,794
1,153
26
Битола
Види јас студирам Економски ама не во Скопје, сум слушнал дека Економија мораш да ја купиш дека Таки Фити ти предава за другите не знам :D
Со среќа академската година ;)
 

Sanjicka

Нов член
15 септември 2016
2
1
3
23
Види јас студирам Економски ама не во Скопје, сум слушнал дека Економија мораш да ја купиш дека Таки Фити ти предава за другите не знам :D
Со среќа академската година ;)
blagodaram :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
137
1,053
Прашањето што ќе го поставам не е поврзано со оваа тема,не можев да го стаам во Сакам да кажам/прашам,ми се појавија некои слики од интернет.Ако треба преместете ми го.
Сакам мала помош за македонски јазик.Што значи изразот човек-ѕвер и каква функција има тој и следниве изрази
1.бела врана,2.ахилова петица,3.движечки дух,4.бумеранг ефект,5. фрли мерак 6.одлив на мозоци,7.жолт печат,и 8.мртви души?