1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Студентски прашања

Дискусија во форумот 'Образование' започната од Marrie, 26 февруари 2012.

 1. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Види јас студирам Економски ама не во Скопје, сум слушнал дека Економија мораш да ја купиш дека Таки Фити ти предава за другите не знам :D
  Со среќа академската година ;)
   
 2. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Брате мили 4200 денара за књиге на безбедност за криминалисти... :nah:nah
   
 3. Sanjicka

  Sanjicka Нов член

  Зачленет на:
  15 септември 2016
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  blagodaram :)
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Прашањето што ќе го поставам не е поврзано со оваа тема,не можев да го стаам во Сакам да кажам/прашам,ми се појавија некои слики од интернет.Ако треба преместете ми го.
  Сакам мала помош за македонски јазик.Што значи изразот човек-ѕвер и каква функција има тој и следниве изрази
  1.бела врана,2.ахилова петица,3.движечки дух,4.бумеранг ефект,5. фрли мерак 6.одлив на мозоци,7.жолт печат,и 8.мртви души?
   

Сподели: