Среќен 8ми март, дами!

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,413
1,536
1,133
27
Нека ви е среќен празникот,и повелете,наберете си,зошто поубаво изгледаат вака :)
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,621
1,123
Хахаххахаха е ме изнасмеавте сите :rofl
Прво како Аркантос пишува нешто (што покасно открив дека е колумна) за да го честита 8ми март на сите жени, ама тоа е толку возвишувачки, толку со восхит гледано, абе да паднеш у несвест, ни Ромео за Јулија нема кажано вакво нешто 100%
После си се изнасмеав за сите вакви благодарници со восхит за горе наведениот автор на колумната и горди такви што сте жени (facepalm)
Па како модераторите спомнуваат дека има ваква тема 8ми март, а вие го браните дечково како он напишал колумна, што не е исто со само обично честитање на празникот и заслужува посебна тема...
Оооооо шо убаво ми дојде после оние глупостине сите по дуксер само синан САКИЧ :D
Ајде да не идеме офф, нека ви е среќен празникот жени па за многу години (flower)
 
  • Like
Реакции: Lena

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Trouble
Среќен 8-ми Март и на тебе Невољо:)
Нештово е ставено во колумни затоа што не најдов друго место на кое што би можел да ја отворам темава. Претпочитував да биде тема за дабиде поголема веројатноста дека ќе ја видите повеќе жени - за да не морам баш сите да ве тагнам. Инаку кристално јасно ми е дека ова, колумна не е. Да мислев дека е, наместо писание, ќе ја наречев колумна.
Е сега. Мислиш дека ве издигнав со колумната? Можеби. Сепак мислам дека ја пишав само реалноста. Вие сте оние што ќе изродат, или изродиле пород. Само поради тоа сте опишани така во ПИСАНИЕТО. Тоа ве прави совршени, издигнати во мои очи.
Многу ми е мака ако не се чувствуваш така.
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,658
5,737
1,153
Благодарам Arkantos,многу убав и внимателен гест од твоја страна:).
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,277
1,898
1,133
Марија Реми Sarah lady_blue violetmoon Bum-Bum Anastasija JaMi Angiie Lena Smile Kitty alba Selene melpomena И ОСТАНАТИОТ ДЕЛ ОД ДЕВОЈКИТЕ (големо извинување што не ми текна на никовите од сите)


Добравечер мои дами.
Ова писание ви е посветено вам. И кога викам „вам“ тоа се однесува на најсовршеното битие кое чекори на планетава. На вас жените и девојките.
Јасно ми е дека половина од вас не го празнуваат овој празник, сметајќи дека тоа е ден само за мајките, но јас не сметам така.
Исто така кристално јасно ми е дека половина од вас ќе речат „Баш ли овој ден треба да се воздигнува жената?“ и во право ќе бидат, и јас стојам зад тоа дека жената треба да се чува над дланка ден и ноќ, 365 дена во година, но сепак ова е ден кој слободно може да се каже колективен роденден на жените/девојките, кој би требало да се прослави.
Некогаш си викам, срамота. Како можел човекот(читај кретенот) да биде толку слеп и да не им дава право на најсветите нешта што газат по земјава? И никогаш не можам да најдам објаснување, само секогаш можам да го повторам зборот „срамота“.
Вечерва сакав само да ви посакам утре да го имате најубавиот ден. Сакам да ви посакам утре да застанете пред огледало и да си речете „Да, јас сум дел од најсовршениот облик на живот што постои на планетава. Да, јас сум мајката во чија утроба се зачнува човештвото“ и ви посакувам да бидете среќни.

Нека ви е вечен денот мои дами.
Алал да ти е...Ти си еден од ретките (да не речам загрозен вид ;)) кои размислуваат така на денешницава и ја возвишуваат жената и ја ставаат пред своето големо машко его и не патат од тој комплекс на алфа мажјак...Пак ке речам АЛАЛ ДА ТИ Е .....и се разбира ти благодарам....