1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Среќен 8ми март, дами!

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Andrea Bloodbucket, 8 март 2012.

 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,402
  Жени ај нека ви е среќен 8ми Март(flower):igra
   
 2. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Марија Реми Sarah lady_blue violetmoon Bum-Bum Anastasija JaMi Angiie Lena Smile Kitty alba Selene melpomena И ОСТАНАТИОТ ДЕЛ ОД ДЕВОЈКИТЕ (големо извинување што не ми текна на никовите од сите)


  Добравечер мои дами.
  Ова писание ви е посветено вам. И кога викам „вам“ тоа се однесува на најсовршеното битие кое чекори на планетава. На вас жените и девојките.
  Јасно ми е дека половина од вас не го празнуваат овој празник, сметајќи дека тоа е ден само за мајките, но јас не сметам така.
  Исто така кристално јасно ми е дека половина од вас ќе речат „Баш ли овој ден треба да се воздигнува жената?“ и во право ќе бидат, и јас стојам зад тоа дека жената треба да се чува над дланка ден и ноќ, 365 дена во година, но сепак ова е ден кој слободно може да се каже колективен роденден на жените/девојките, кој би требало да се прослави.
  Некогаш си викам, срамота. Како можел човекот(читај кретенот) да биде толку слеп и да не им дава право на најсветите нешта што газат по земјава? И никогаш не можам да најдам објаснување, само секогаш можам да го повторам зборот „срамота“.
  Вечерва сакав само да ви посакам утре да го имате најубавиот ден. Сакам да ви посакам утре да застанете пред огледало и да си речете „Да, јас сум дел од најсовршениот облик на живот што постои на планетава. Да, јас сум мајката во чија утроба се зачнува човештвото“ и ви посакувам да бидете среќни.

  Нека ви е вечен денот мои дами.
  [​IMG]
   
  На Angiie, Selma, FallenAngel и уште 18 други им се допаѓа ова.
 3. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  Колку внимателно од тебе:)
   
  На Selma, Smile и Arkantos им се допаѓа ова.
 4. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Многу ти благодарам :)
  И многу внимателно ...Уште еднаш фала..

  Инаку и од мене да не ги тагнувам до сите девојки/мајки на овој форум нека ви е Среќен 8- ми Март,утрешниот ден да си го прославите среќни и весели со своите сакани :))
   
  На Selma и melpomena им се допаѓа ова.
 5. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  фала ти другарче :**
  Знаеш дека си голем човек - одличен татко, сопруг и пријател : ))
  единствено не се согласувам дека сме толку свети и совршени... жената е паричка со две лица - кучка од едната и светост од другата...
  но само од другата страна...не од двете :biggrin

  Ах и среќен празник на понежниот пол и од мене :*
   
  На violetmoon, Trouble, melpomena и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Мене до сега изгледа само едната страна ми ја покажувате :) Таа светлата:)
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Selene

  Selene Модератор

  Зачленет на:
  6 јуни 2012
  Мислења:
  719
  Допаѓања:
  1,867
  Секоја девојка што ќе рече дека не сака внимание, лаже. Сите сакаме внимание. :)
  Прекрасен гест, благодарам.
  И многу убаво напишано. Алал да ти е.

  Среќен 8ми Март девојки. Денес е наш ден, уживајте.
   
  На Arkantos и Bum-Bum им се допаѓа ова.
 8. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  Ja 8. mart ignorišem i ne priznajem kao praznik. Pokušavam da prema svojim devojkama i Olji uvek budem takav da je svaki dan 8. mart u našoj kući. Mislim da je to uvredljiv praznik. Prema ženama treba biti žrtva, treba se prepustiti njihovoj nadmoćnosti u porodici. Da su žene odlučivale o nekim stvarima, svet bi izgledao lepši. Možda bi bilo malo čupanja za kosu, ogovaranja i drugih stvari ali definitivno ne bi bilo ovoliko krvi i zla koliko smo mi muškarci posejali. - Balasevic
   
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Среќан осми март мила мамо : )

  a и на сфи млади маме на форум и пошироко што ги знам
  ..и што ке ги запознам : )
  мама ме почасти парче торту пред пет шес минута : )
  a ск е дванаес ипол
   
  На Lena, MoonFairy, Trouble и уште 1 член му се допаѓа ова.
 10. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Ти благодарам.
  Но морам да напомнам дека не се чувствувам толку возвишено.
  Јес да можеби треба сево ова да ми годи многу,но или сум прото тип или нешто сосема трето,во претерувања од овој тип не уживам целосно.
  По што се разликува жената од мажот за да биде толку возвишена?
  По тоа дека кај неа се зачнува еден живот?
  Па ако не е мажот исто толку свет,дали тоа зачнување ке биде возможно?
  Светоста во лугето ја гледам од поинаков аспект,а не од поделбата на мажи и жени.
  Сепак благодарна сум на вниманието,се надевам дека нема да бидам погрешно протолкувана,и тоа пак на основа на претерувања.
  Јас ке те испофалам за посветеното време,но од друг аспект не можам,па дури ни од аспект на форумски лик.
  Засега впечатоците се многу кратки а богами и конфузни.
  Знам знам,дека избегав од темата,но опцијата око за око заб за заб,не ми се допага и морав некаде да го сместам тоа.
  Оти некогаш не значи дека работите се онака како што ние сме ги протолкувале,за да сметаме дека соодветно сме возвратиле.
  А претерувања ич ич не сакам,па дури ни оние позитивните.
  Убав ден и на тебе и твојата фамилија.:)
   

Сподели: