1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Среќен 8ми март, дами!

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Andrea Bloodbucket, 8 март 2012.

 1. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  Драги мажи,ние жените сме ПЕРФЕКТНИ, затоа што не ЌЕЛАВИМЕ, имаме ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН ден, можеме да облечиме СИНО и РОЗЕВО без проблем, сигурни сме дека нашите деца се НАШИ, имаме ПРВЕНСТВО во случај на бродолом, не плаќаме сметки во ресторани, ако сме изневерени ние сме ЖРТВИ, ако изневериме вие сте РОГОНОСЦИ, ние можеме да спиеме со другарка без да не осудат како ХОМЕСЕКСУАЛКИ..., можеме да обрнеме внимание на ПОВЕЌЕ РАБОТИ во исто време, жената на амбасадорот е АМБАСАДОРКА, а што е мажот на амбасадорката? Жената на претседателот е ПРВА ДАМА, а што е мажот на претседателката? И на крај ние сме способни да правиме се што мажите го прават и тоа на ШТИКЛИ!!! :)))) ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА СИТЕ ЖЕНИ :)

  п.с ова за тие што се Феминистички настроени (Јас не припаѓам во нив)
   
  На Badgirl, Mistery :), Luckky и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. 4FUN

  4FUN Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  1,987
  lol интересен текст ... ме насмеа :D

  Честит празник на сите жени !
   
  На The Tramp и Andrea Bloodbucket им се допаѓа ова.
 3. Elence

  Elence Полноправен Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  86
  420223_10101016244449878_10732825_61066170_2063915091_n.jpg Happy International Women's day!
   
 4. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  Жена,
  најотровна билка,
  најопасно животно,
  суштество кое ја населува мојата душа.

  Колку и да зема - премалку е,
  колку и да дава - премногу е,
  јаде од мојата болка,
  пие од моето патење.

  И кога е како ѓавол,
  ќе пронајде начин да ти влезе под кожа.
  И кога е како ангел,
  без срам те срушува пред нејзините нозе.

  Жена,
  го пренасочи текот на мојот живот,
  ги влечи конците на мојата субина од крајност во крајност,
  се до изнемоштеност,
  и на крај те остава завиен во црно.

  СРЕЌЕН ПРАЗНИК НА СИТЕ ФОРУМЏИВКИ :)
   
  На Trouble, Badgirl, Mistery :) и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Succubus

  Succubus Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 февруари 2012
  Мислења:
  562
  Допаѓања:
  835
  Бидејќи цвеќето највеќе ја опишува женственоста и најчесто се подарува, па еве и од мене едно цвеќе..
  Нека ни се среќно исполнети деновите :)
  [​IMG]
   
  На FallenAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 6. littleblackdress

  littleblackdress Полноправен Член

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  74
  Кој феминизам еј! Јухууу!! Let's spread this spirit ^_^

  Нема многу да должам.. нека ни се исполнат желбите:
  да јадеме без да се здебелуваме и да бидеме уште подобри на сите полиња!! :mstickle
   
  На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  МЕ ГУСТА! Честит нека е :)
   
  На Mistery :) и Andrea Bloodbucket им се допаѓа ова.
 8. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Среќен нека е на сите кој го слават. :D Само не ми е јасно, 8-март празник на жената е, или на женскиот пол :unsure Стварно не ми е јасно :rofl
   
 9. 4FUN

  4FUN Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  1,987
  еве и една честитка за 8ми март од срце до сите "жени" на форумов (happy)

  [​IMG]
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Среќен празник форумски жени :biggrin
   

Сподели: