Среќен 8ми март, дами!

Andrea Bloodbucket

Истакнат Член
18 февруари 2012
280
328
63
Драги мажи,ние жените сме ПЕРФЕКТНИ, затоа што не ЌЕЛАВИМЕ, имаме ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН ден, можеме да облечиме СИНО и РОЗЕВО без проблем, сигурни сме дека нашите деца се НАШИ, имаме ПРВЕНСТВО во случај на бродолом, не плаќаме сметки во ресторани, ако сме изневерени ние сме ЖРТВИ, ако изневериме вие сте РОГОНОСЦИ, ние можеме да спиеме со другарка без да не осудат како ХОМЕСЕКСУАЛКИ..., можеме да обрнеме внимание на ПОВЕЌЕ РАБОТИ во исто време, жената на амбасадорот е АМБАСАДОРКА, а што е мажот на амбасадорката? Жената на претседателот е ПРВА ДАМА, а што е мажот на претседателката? И на крај ние сме способни да правиме се што мажите го прават и тоа на ШТИКЛИ!!! :)))) ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА СИТЕ ЖЕНИ :)

п.с ова за тие што се Феминистички настроени (Јас не припаѓам во нив)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,266
9,107
1,683
Жена,
најотровна билка,
најопасно животно,
суштество кое ја населува мојата душа.

Колку и да зема - премалку е,
колку и да дава - премногу е,
јаде од мојата болка,
пие од моето патење.

И кога е како ѓавол,
ќе пронајде начин да ти влезе под кожа.
И кога е како ангел,
без срам те срушува пред нејзините нозе.

Жена,
го пренасочи текот на мојот живот,
ги влечи конците на мојата субина од крајност во крајност,
се до изнемоштеност,
и на крај те остава завиен во црно.

СРЕЌЕН ПРАЗНИК НА СИТЕ ФОРУМЏИВКИ :)
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Бидејќи цвеќето највеќе ја опишува женственоста и најчесто се подарува, па еве и од мене едно цвеќе..
Нека ни се среќно исполнети деновите :)
 
  • Like
Реакции: FallenAngel

littleblackdress

Полноправен Член
22 февруари 2012
96
74
18
Кој феминизам еј! Јухууу!! Let's spread this spirit ^_^

Нема многу да должам.. нека ни се исполнат желбите:
да јадеме без да се здебелуваме и да бидеме уште подобри на сите полиња!! :mstickle
 
  • Like
Реакции: Luckky

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,635
5,810
1,153
28
Western Sky, Land of Oz.
Драги мажи,ние жените сме ПЕРФЕКТНИ, затоа што не ЌЕЛАВИМЕ, имаме ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН ден, можеме да облечиме СИНО и РОЗЕВО без проблем, сигурни сме дека нашите деца се НАШИ, имаме ПРВЕНСТВО во случај на бродолом, не плаќаме сметки во ресторани, ако сме изневерени ние сме ЖРТВИ, ако изневериме вие сте РОГОНОСЦИ, ние можеме да спиеме со другарка без да не осудат како ХОМЕСЕКСУАЛКИ..., можеме да обрнеме внимание на ПОВЕЌЕ РАБОТИ во исто време, жената на амбасадорот е АМБАСАДОРКА, а што е мажот на амбасадорката? Жената на претседателот е ПРВА ДАМА, а што е мажот на претседателката? И на крај ние сме способни да правиме се што мажите го прават и тоа на ШТИКЛИ!!! :)))) ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА СИТЕ ЖЕНИ :)
п.с ова за тие што се Феминистички настроени (Јас не припаѓам во нив)
МЕ ГУСТА! Честит нека е :)
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Среќен нека е на сите кој го слават. :D Само не ми е јасно, 8-март празник на жената е, или на женскиот пол :unsure Стварно не ми е јасно :rofl
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
894
1,988
1,093
еве и една честитка за 8ми март од срце до сите "жени" на форумов (happy)

 
  • Like
Реакции: parvati