Со кого живеете?

Dea

Активен Член
14 февруари 2012
156
196
43
26
Емии... со мама, тато и бато :) Во станче. А порано кога бевмемали со брат ми, до мое 5-то одд. живеевме со тетката на татко ми во гооолема куќа на 2 спрата. ПРЕКРАСНО БЕШЕ! Со дворче :) САКАМ НАЗААД :place Е да ве прашам. Ако на татко ми она му е тетка, она што ми е мене? Тетка??? :D Зашто така си ја рачунам јас :D
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Емии... со мама, тато и бато :) Во станче. А порано кога бевмемали со брат ми, до мое 5-то одд. живеевме со тетката на татко ми. Е да ве прашам. Ако на татко ми она му е тетка, она шо ми е мене? Тетка??? :D
цимерка ххх шалу се, бабастрина : ) мешавина од бабу и стрину. дадилка, нана :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum, The Tramp and Dea

marjan

Истакнат Член
13 февруари 2012
489
657
93
Bitol, Bitola, Macedonia
Емии... со мама, тато и бато :) Во станче. А порано кога бевмемали со брат ми, до мое 5-то одд. живеевме со тетката на татко ми во гооолема куќа на 2 спрата. ПРЕКРАСНО БЕШЕ! Со дворче :) САКАМ НАЗААД :place Е да ве прашам. Ако на татко ми она му е тетка, она што ми е мене? Тетка??? :D Зашто така си ја рачунам јас :D
баба ти пага а ти како сакас викај ја :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Dea

Активен Член
14 февруари 2012
156
196
43
26
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Паа.. Живеам со родителите и со брат ми.
Но со моето заминување на факултет во друг град, нема враќање назад. Барем јас не би сакала така.
Најубаво е да живееш одделен/а од родителите за да осетиш на своја кожа како е да треба да штедиш, да заработуваш и слично, затоа што тие нема вечно да живеат ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy and The Tramp

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
Со родителите и у задње време не можат на раат да се онадат од мене а ни јас од нив, сакам сам да живеам се надевам у скоро време ќе ми се оствари тоа. И да ќе ги заборавев мачорот и кучорот :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and ZmajChe