1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Со кого живеете?

Дискусија во форумот 'Дом' започната од melpomena, 29 март 2012.

 1. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Со родителите и брат ми, ама посебено на 2 спрат од куќата :D
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Со мама и тато и моето куче :biggrin да би имала пари, многу би сакала да се одделам од дома, не сакам воопшто да живеам со нив, но знам колку и да сакам, нема да ми го дозволат тоа :confused:
   
 3. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Живеам некогаш сам, некогаш со моите.
  Кога имам премногу работа, кога навистина не можам сам да си правам јадења и да си перам алишта тогаш одам кај моите и мајка ми ме средува комплементарно.
  Кога сум поолабавен со обврски тогаш си живеам сам во свој стан, некогаш другарите доаѓаат на една недела, па девојка ако има и така.

  Многу е убаво да живееш сам, од причина што се градиш како особа, го зацврстуваш карактерот и стануваш независен.Живеам одделно од мојата 17-та година а после препишување на станот си се опуштив максимално и го доживеав она, независен на 18 години.
  Има услови да станеш независен ако го запнеш гзот ама навистина. Во животот имаш две опции.
  Или да работиш и да се усовршиш во тоа што го работиш или да студираш.Ако не си способен да студираш тогаш работи.Не губи време.Животот е премногу краток. Со работење напорно и со штедење ќе можеш да си дозволиш и количка и некој мал стан доволен за тебе.

  Дефинитивно е подобро да живееш сам иако слабост ми се палачинките на мајка ми и питата на баба :D
   
  На melpomena и JaMi им се допаѓа ова.
 4. Snape

  Snape Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  402
  Живеам со мојте родители , брат ми и дедо ми и да рипката да не ја заборавам. :D Инаку од секогаш сум сакал да живеам сам коа сум сам подобро функционирам ама ако немаш сопственост тешко дека ќе имаш пари за таков ,,луксуз“
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  ии папагалчето..:rolleyes
   
 6. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  леле беее си ги заборавив хрчаците мои најубави душички аиии :rolleyes ги поздравувам еве :skip
   
 7. smeker

  smeker Староседелец

  Зачленет на:
  9 март 2012
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  979
  со родителите и со сестрите.:)
   
 8. Jericho

  Jericho Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  465
  Со татко ми, мајка ми и сестра ми...
  Зашто би пробувал некој да живее под кирија кога има удобен простор за живеење? Место да се фрлаат џабе парите за кирија и тековно одржување на станот во кој си кираџија не е попаметно да се заштедат? Или ако се земе некој станбен кредит да се отплаќа рата? Живеење по кирија ми е крајно безцелно пари фрлање... зборам за вакви случи како ти што кажуваш, ќе живеам сам на 15мин од дома хехех
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Trouble

  Trouble Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,516
  Допаѓања:
  2,621
  Мајка ми, Татко ми, бабичка и брат ми, а за месец дена и дечко ми со нас :wub
   
  На Bum-Bum и LMFAO им се допаѓа ова.
 10. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Со мајка ми,татко ми и кучето :biggrin
   

Сподели: