Соседи

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
Порано имав проблем со нив пошто летото седевме пред зграда и многу галама правевме и тие не маваа со што стигнат, што не и е потребно дома го фрлаа по нас:D , често ни викаа полиција..
ама ако.. и нивните деца ќе пораснат и ќе седат пред зградата, е тогаш.. јас си знам :gjavol (happy)
 

Dea

Активен Член
14 февруари 2012
156
196
43
25
Порано имав проблем со нив пошто летото седевме пред зграда и многу галама правевме и тие не маваа со што стигнат, што не и е потребно дома го фрлаа по нас:D , често ни викаа полиција..
ама ако.. и нивните деца ќе пораснат и ќе седат пред зградата, е тогаш.. јас си знам :gjavol (happy)
Истото и со мене! Не може на мира да се дереме :D Ќе видат нивните деца... и тоа како! :gjavol
 

neskrotliva

Нов член
23 февруари 2012
22
14
3
40
Ах соседи... се нервирам оти јас немам соседи,уствари ја имамте, а ко да немамте,кога некој не ти одговара карактерно исто како да не постои за жал,е многу е тешко кога немаш со кого кафенце да си се напиеш,да не е овој интернетов ке одам демирхисар,благодарение на компјутеров си пијам кафе со брачедами преку камера и кога дознаа за тоа комшиите мрдната ме напраја,ама мене ме боли .....што сакаат нека велат јас НЕ ГИ ДРУУУУУЖЖЖАААААММММ
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Не ги ни познавам,колку на едно здраво само...ме нервират кога се реновира:mad:и затоа бев против да живеам во зграда,кога еден реновира никој не спие...плус над мене живее жена со склероза:(и веке два пати ме поплавува а никој од надлежните не реагира:eek
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Исто би ги опишала ОДВРАТНИ! Гледаат кој каде одел,со кого одел, па кога се вратил, па дали сам се вратил..-.- Али сеедно ми е не ми е важно нивното мислење :)
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
Фала богу од неодамна си акнавме пвц прозори и врати...така да секогаш коа ми сметаат...затварам све живо и диво...и кулирам...
незнам дали само кај мене...или кај сите е така...ама мојве комшии едноставно не се трпат...или јас сум слаба со живците...незнам...