Соседи

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
694
93
30
Скопје
Порано со соседите си разменувавме сол кога ненадејно ќе снемавме, а немаш време да одиш до маркет, ама сеа отворија продавниче преку улица така што сеа ни тоа не го правиме :D
 

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
261
369
63
Аххх,каква тема :) Соседите ми се кој од кој...Од најмладо па до најстаро невоспитано,минеш покрај некој те гледа од глава до пети како да си тежок манијак,и потоа следи најлицемерниот поздрав што некогаш може да се слушне ...
Не живеам со никој од зградата,онака формално со оние што ми се на спрат...
п.с Има едни напалени,ѕид до ѕид сум со нив,и што да ви кажувам секоја втора ноќ,а некогаш и редовно си вршат работа луѓето,баш ги брига дека некој неможе да заспие :trepka
 

Blue

Нов член
14 февруари 2012
19
22
3
Моиве бајчиња се, да ти е ќејф да ги имаш.

Наспроти мојава зграда живее еден пар, имаат околу 50тина години. Кога ќе се поднапие мажот или кога ќе слават нешто цело маало грми со народњаци. Весели луѓе, шта чеш. :D Другите сите се пензионери. И јас нели, како добро девојче :rolleyes: секогаш кога ќе ги видам им викам „Добар ден! Како сте?“ и кај стигнат ме фалат.:cool:
 
  • Like
Реакции: neskrotliva

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Моите комшии се супер. Со сите си живееме добро, си немаме лошо. Има од сите генерации, од прво одделенци до пензионери, се поздравуваме, правиме по некој ред муабет и то :D
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Немам некој посебен контакт со комшиите. Едно добар ден, како си, шо прајш и толку.
Океј се, дури не се закачаш се океј. Мада повеќето се повозрасни луѓе, па секојдневно има збирање по дворови и рекла-казала муабети.
 

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
680
1,288
1,093
your nightmares....
Моиве комшии се да дуваш и да бегаш. :zeskoНајозбилно, ќе фатам ќе се иселам некој ден... Овде е трета светска...
 

Dea

Активен Член
14 февруари 2012
156
196
43
22
Сосеите кои се веднаш до мојата соба имаат 2 деца. Едното 3 годинки другото само што се роди. И да ви кажам ХОРОР е!!!:lut
Едноставно ноќе не може да се спие, цела вечер читам книга додека не престанат децата да плачат т.е. тие не плачат, тие ВРЕСКААТ се дерат, а па мајка им и татко им не можат да ги смират и тие со нив заедно: ''О о о смири се ајде о о о...''. А со оглед на тоа дека ѕидовите се дебели 3 цантиметри... ''ПРЕКРАСНО'' Е! :frantic

Не можете вака да сфатите, дојдете кај мене дома, слушнете и отидете си следниот ден со потечени очи и воопшто ненаспани!:mad: