1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Собиранки.... (договарање - тука)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Saladin, 26 февруари 2012.

 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Од собиранско искуство од друг форум знам дека има членови кои сакаат помал број за почеток. Затоа и ја отворив темава. Инаку, би се сложил со Сара дека сеуште е рано, но кој има желба, може да иницира.
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Вака дечки, негде прва половина на мај CRNOBELO.com полни 4 години, па најверојатно ќе има и забава по тој повод.
  Очекувајте дека сите ќе бидете поканети и добредојдени :)

  До тогаш не гарантирам, ако си се договорите нешто неофицијално, немам против ;)
   
  На Bum-Bum, Marick14, Sugar и уште 9 други им се допаѓа ова.
 3. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  јас на 10 март за две недели ке одам Скопје ако некој е расположен и слободен да се запознајме и да се видиме...
   
 4. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Море, модераторите да частеле?? Ем работаме, ем да частиме... Вие треба да частите, да не мотивирате за работа.(happy)
  Туку ај да не ја тупам работава, ко сакате модератор да чести, еве ве викам сите од еден по последен на роденден кај мене во јуни месец на 22ри.:rofl
  И на кој му се оди на одмор во Охрид или Струга, пак сум тука за собиранка..:)
   
  На The Tramp, Mila Kunis, Hip.Hop_MKD и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  а за собиранка во другите градови? :)
   
 6. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  јас сум за само која дата кажите :)
  убаво да се договориме....а може и во друг град :)
  битно е авантура да има и да се запознаеме у живо
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Elena

  Elena Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  155
  Допаѓања:
  169
  Дојте кај мене во Охрид :)
   
  На Abe CreP и The_melnicanecot им се допаѓа ова.
 8. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  И кај мене.
  А кај ќе ги носиме?
   
 9. Elena

  Elena Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  155
  Допаѓања:
  169
  хахаха не знам , дал сакаат :)
  инаку не знам место , ке смислам :D
   
 10. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Stazzione на пица (А)
  И леонардо на палачинки
   
  На The Tramp и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.

Сподели: