1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Собиранки.... (договарање - тука)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Saladin, 26 февруари 2012.

 1. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Ја би дошол али само ако администрацијата части (администратори,модератори) :rofl:rofl
   
  На Mila Kunis, The Tramp, Selma и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,404
  а ти ?кд можеш?:giggle
   
  На Mila Kunis и parvati им се допаѓа ова.
 3. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  сфак петак ккк
   
  На Mila Kunis и JaMi им се допаѓа ова.
 4. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  може да се направе една собиракна мекаде март месец
  пример во скопје
  кафе собиранка мислам
  тие што сме од други градови така подалеку од ск. да се собериме и сите членови на форумов
  ке ми биде мило да се запознаеме да се видиме....едно кафе да се испие и мала шетка во било кој град
  мислам дека на сите ке ни годи :)
   
  На Sugar и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 5. The_melnicanecot

  The_melnicanecot Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  237
  Допаѓања:
  394
  јас ќе земам листови и пенкало и ке играме погодиго членот :rofl
   
  На ●Untouchable°, Bum-Bum, Sugar и уште 5 други им се допаѓа ова.
 6. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Ќе печатиме форумски карти т.е. нешто како лична карта.
  Ќе има никот, кога е зачленет, потпис и аватарчето.. xD
   
  На Abe CreP, Bum-Bum, The Tramp и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. The_melnicanecot

  The_melnicanecot Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  237
  Допаѓања:
  394
  ќе биде грмење но да оставиме за потопли денови кога ќе може да се пие во парк
  Се бара ваков говорник ! :rofl
   
  На Ludi Maks, ema09, Hip.Hop_MKD и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Според мене е рано за собиранка, убаво уште не се знаеме. На лето најубаво и немора да е во Скопје имаме и други убави градови :)
   
  На Bum-Bum, Marick14, cakar_ulav и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Оо, собирнка? :D Лајк, лајк ! Кога ќе се стопли ама :D
   
 10. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Kоја карта да биде? И порачки по порака :D

  f.karta.jpg

  karta2.jpg
   
  На The Tramp и Saladin им се допаѓа ова.

Сподели: