1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Собиранки.... (договарање - тука)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Saladin, 26 февруари 2012.

 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,491
  Допаѓања:
  14,401
  во парк на клупи со пиењето и ајт хахаххахахах :rofl
   
  На ●Untouchable°, Alix, The_melnicanecot и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Па таму највеќе одговара. :D И јас сум со мал капацитет кај мене во стан, 10-15 души. Али не е работата едни да викнам а други не. :rofl После да не јадам батина од некои членови што не сум ги поканил.
   
  На Elena, JaMi и ScoobyDoo им се допаѓа ова.
 3. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,491
  Допаѓања:
  14,401
  нема двоење ,под отворено небо најубаво ,музика од телефон пиење по желба и некои грицки ....:giggle
   
  На ●Untouchable°, Alix и Marick14 им се допаѓа ова.
 4. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  И јас сум за така, подобро здравје. :D Ако е така доаѓам и јас.
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,491
  Допаѓања:
  14,401
  а админот ќе ни држи говор а до него и модераторите :giggle добра замисла
   
  На Bum-Bum, Mila Kunis, Selma и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. ScoobyDoo

  ScoobyDoo Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  677
  Па претставување на членовите по број на мислења, музички настап и така натака
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Па шо да ви кажам. Ако некој случајно иде накај Штип нека се пријаве у Inbox:D Идеме на пастрмајлија и винце(happy)
   
  На Elena, Selma, ema09 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,491
  Допаѓања:
  14,401
  ех сеа музички настап,тоа може админот како поклон да ни викне некој бенд на школка хахахахха па да се разденсаме ....абе лудница :rofl
   
  На Alix, Mila Kunis, Caci и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Можам ама не ветувам собиранка во еден прилично добар ресторан, каде што еден ден во неделата има неверојатен попуст, плус има опција за правење на приватна собиранка.Значи место доволно за 30 души, од Скопје или периферија.Газдата го знам лично затоа што сум му редовен муштерија.
  Е сега единствен проблем е да најдам доволно време за организација и за реализација.Ништо не ви ветувам, но имам на ум и при прва прилика ќе ве повикам.
   
  На Elena и Aaliyah им се допаѓа ова.
 10. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  предлог...
  коа ќе се стопли времето...у парк кај школка соберете се сите (секако кој сака) , запознајте се па ако и даље ви праат мерак луѓето шо сте ги запознале (ин лајф), купете си грицки нешо за пиење и терајте си као шо ви сака душичката :)
   
  На Alix, The_melnicanecot и Saladin им се допаѓа ова.

Сподели: