1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Собиранки.... (договарање - тука)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Saladin, 26 февруари 2012.

 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Темава нека биде за договарање на помали собиранки/кафиња/пиво... За оние големите може и посебна тема да се отвори.
   
  На Ananas, Loner, Tinkerbell и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. The_melnicanecot

  The_melnicanecot Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  237
  Допаѓања:
  394
  мислам дека е рано, но каунт ме ин.
   
  На Loner и JaMi им се допаѓа ова.
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Чек бе уште не е поставено кој што како. Ако има заинтересирани нек си пишат ден час и каде. Ова е онака општо сеа за сеа.
   
  На Loner му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  Ај сите на кафе Битола !! (happy)
   
  На Loner, Mnogo Bitno, Хоуп* и уште 7 други им се допаѓа ова.
 5. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Да речеме некој му се искача. И сеа може тука да иницира некој собир у кафиќ на кафе, пиво. Се дешаваат такви ствари. Јесда повеќето меѓусебе не се знаеме. не мора 200 души. 4-5 за почеток па следен пат повеќемина.
   
  На Loner, belabelina, Alix и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,404
  епа треба да се направат групи по градови ....организирани собири :rofl
   
  На ●Untouchable°, belabelina, ZVERKA31SK и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Може така. Па после во лето, здравје коа сме сите растеретени една голема кај што ќе може луѓе од други градови да дојдат навака.
   
  На draganaG му/ѝ се допаѓа ова.
 8. The_melnicanecot

  The_melnicanecot Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  237
  Допаѓања:
  394
  хахаха
  Салдин те сваќам јас но мој предлог е кога ќе има некој јубилеј форумов да договориме собиранка/пијанка, или ако некој сака да части торта за роденден :).
   
  На Bum-Bum, emzzy, Mila Kunis и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Фино е ова добар предлог од Saladin , сепак рано ама мислам дека ќе послужи.. :)
   
  На The_melnicanecot и JaMi им се допаѓа ова.
 10. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  еве јас се понудив да чекам гости хехехе(happy)
   
  На christinna, Aaliyah, JaMi и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: