1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Собиранки.... (договарање - тука)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Saladin, 26 февруари 2012.

 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,491
  Допаѓања:
  14,401
  благодариме ,баш си љубезна и дружељубива... и ти имаш отворена покана за кај нас во Скопје :kafe
   
  На Bum-Bum и ema09 им се допаѓа ова.
 2. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  јас за средба викам уште од првиот ден на форумот...:) инаку се приклучвам кон поканата на ема09 за заедно да чекаме гости во Битола...:)
   
  На marjan и JaMi им се допаѓа ова.
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Еве може рецимо 3-4 души у битола да се соберете + кој може моментално да патува. Треба само конктретно договарање, ден час и место каде. Да не испадне шетање навака натака.
   
  На Tinkerbell му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  е па ете кој ска на собир во Битола нека се пријави и ако има кандидати ке прајме ...
   
  На christinna му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Треба на неутрален терен да се направи собиранката. :D
   
 6. ScoobyDoo

  ScoobyDoo Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  677
  Еве и јас се пријавувам да чекам гости... Бидејки сум студент во Скопје и живеам во стан може дружба до кај 10 души кај мене...
   
 7. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,491
  Допаѓања:
  14,401
  a што ако сме повеќе ?! :p
   
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Штом се нудиш ОК, зошто доаѓаме 30 души. Ќе биде Party all night. :D
   
  На Elena, Caci и JaMi им се допаѓа ова.
 9. ScoobyDoo

  ScoobyDoo Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  677
  Па во близниа на железничка сум така да мементо во комшии е... Стварно немам капацитет за повеќе...
   
 10. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Ни во Мементо не не собира.
   

Сподели: