Слаби оцени

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
Немам некое искуство со слаби оценки. Сум имала слаби преку годината, ехеее, ама на крај ги правев добри оценките. Одлична бев, ама не скроз. Никогаш не ми била целта да набубам на памет, да ги наредам сите петки и потоа се да заборавам. Секогаш сум учела со разбирање и кога нешто не ми беше по кеиф секогаш се контрав со професорите. Поради тоа и ги немав сите петки. Е сега на бубачите им е тешко на факултет, епа како нема да биде. Не ми е јасно па и да го поминат факсот некако со бубање, што ќе прават на работа? Ама важно они ги наредиле петките во основно и средно...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The puss in boots

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
од прво до осмо со сите 5ки бев ама после во средно почнав да станвам колекционер , од сите оцени си имав по неколку ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The puss in boots

The puss in boots

Староседелец
27 февруари 2012
221
147
1,043
27
Охрид
во основно со сите 5ки бев, ама сеа во средно од 3ка до 5ка иам па еве сеа ќе видиме нешо да попрајме :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: UnFleur

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Ухуууу кога си фатив 1 и 2 година се 2 и 1 :D татко ми мораше да ми фаќа врски за да не одам на полаѓање или да ја пофтарам годината :D само музичко 5 :D после што ми истекна во 3-4 година кога почнав да си учам, ама дека се убави предмети што ги сакам само математика 3 :giggle сега на факултет некако вртам... добро е воглавно :smug
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Паа немам големи проблеми со слаби оценки...
Само математика ми ствара проблемии :(

Македонски можее да се каже...несака 4 да ми ставии...Глупости..ама сепак на крај ке ми стави ...А француски муки се мучам ама сепак иам 5 ка :)
Остало се си е океј...поготово оние стручни предмети...Ги обожавам..кај лесно ги свакам па и сакам да ги учам :)
 

Lovely*-*

Староседелец
27 мај 2012
230
164
1,043
33
Ohrid
kimmyqueen98.tumblr.com
Луѓе јас сум слаба по скоро сите предмети многу ми е жал за тоа ама некако не можам да седнам да учам тоа ми е како смрт но јас сеуште сум мала јас сум сега за 8мо, но завршувам накрај со сите петки заради тетка ми што работи во училиштето но многу ми е жал -.-“ но допрва ми е гимназијата што ке правам таму :place
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Како што кажа шмекси погоре, не сам се замараја за оценку да учу.. ако сака и -1 нека стави, гледаја сам за себе да научу, не за некога професора да ми става оценке. у 3 годину беше на полагање македонски, зашто пишува писмену на оргинал кумановски дијалект. Ама добра беше поштено :D