Сите наоколу се мажат/женат, а вие... | Црнобело Форум

Сите наоколу се мажат/женат, а вие...

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,235
2,326
1,153
Skopje
www.facebook.com
Ја би продолжила да си гледам сликовници на фб уште многу години, :D а за после би размислила некако не ми е по мерак. Или па би направила еден мал исклучок од неколку години само колку да можам да си посвојам дете, :) освен ако до тогаш не дозволат самци да посвојуваат. :)
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Како е кажано ова А ВИЕ???:frantic
Па што ние?За се има време.Мислам дека на мои 21 год не сум спремна да создавам фамилија :D Секој индивидуално.Не ги судам девојките што се мажат млади,но јас не би се осудила на ваков чекор на овие години.
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,217
753
А јас седам на форуми и кажувам разни прикаски и бабини деветини место да чекам одговор од стројниците и да бркам молци од чеизот. Срам да ми е!
 

belabelina

Истакнат Член
6 ноември 2014
94
25
318
33
Oхрид
Ме фaјќa малку a тoa што се мaжaт мaли е тaкa рaди што се нa брзинa испрoживеaле .Ние кoгa излегувaвме гледавме убаво дa си пoминеме a сегa излегувaт и гледaт сo шo пoвеќе машки дa фaтaт и затоа се мaжaт недoрaснaти
 

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Тоа си доаѓа кога му е време. Никогаш не сум помислила леле ете сеа тие се земаа, а јас...Ама никогаш. Секој си има своја среќичка во животот, или ко што би рекле старите свои 5 минути. Не ми било пишано тогаш, туку сега. Имам таков тип на другарка, лелее ти ете ќе се мажиш сеа и јас треба хахаха...Е да бе побрзај заедно ќе си закажеме свадба ако не. Никаде не треба да се брза, зошто она што е избрзано и форсирано обично не е на арно. А и дошле бре годините за тоа, нормално е да се прават свадби, не знам што е тука толку чудно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
Воопшто не ми иде никаква еуфорија ни параноја, има уште многу работи кои треба да ги завршам и ми се приоритет пред деца и оформување на фамилија. Но па и тргам од тоа дека никогаш не знаеш утре што ќе ти донесе.
 

MacedonishQueen

Истакнат Член
17 јуни 2015
205
131
143
Ако сите се бесат и ти ли ќе се обесиш? :D
Само жално што не остана поќе друштво, порано бевме 15-20 во друштво сега сме 2-3, жално!
Сите на 13-14 години се мажија-женија и ете сеа на 16 години мајки-татковци, голема страмота!!!!! А таткото пак цел ден се уличари не бара работа, а дете прави, па тоа дете сака пелени кашички итн, ама битно слатко му е нив :giggle 5 минути слатко цел живот татко:rofl
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,351
3,041
1,133
Citam denes vo MK prosek na raganje za prvo dete kaj devojkite e 28-29 godini. Ako ne se resavate mladi za ragjanje bez mnogu mislenje ,nedaj boze po postari godini poteshko e i ragjanje i zacnuvanje. A zenata ima potpoln telesen i duhoven i psihicki razvoj samo so ragjanje. Se drugo e menlivo, porano ili podocna kariera ili drugi prioriteti .Mozes i na 50god fakultet da zavrsis ama ne mozes da ragjas na primer. I ne se zanesuvajte samo sledete go instiktot i prodolzuvanje na vidot.