1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сите наоколу се мажат/женат, а вие...

Дискусија во форумот 'Свадба' започната од Blueberry, 15 февруари 2012.

 1. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  Ја би продолжила да си гледам сликовници на фб уште многу години, :D а за после би размислила некако не ми е по мерак. Или па би направила еден мал исклучок од неколку години само колку да можам да си посвојам дете, :) освен ако до тогаш не дозволат самци да посвојуваат. :)
   
 2. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Како е кажано ова А ВИЕ???:frantic
  Па што ние?За се има време.Мислам дека на мои 21 год не сум спремна да создавам фамилија :D Секој индивидуално.Не ги судам девојките што се мажат млади,но јас не би се осудила на ваков чекор на овие години.
   
 3. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  А јас седам на форуми и кажувам разни прикаски и бабини деветини место да чекам одговор од стројниците и да бркам молци од чеизот. Срам да ми е!
   
  На BlackTulip, parvati и Saladin им се допаѓа ова.
 4. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Кој си пронајдол „сродна душа“ нека се мажи/жени. Јас немам намера да се мажам наскоро.:)
   
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  ...a jас на електро. Шта чеш тебра, морало занает да имаш.
   
 6. belabelina

  belabelina Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 ноември 2014
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  25
  Ме фaјќa малку a тoa што се мaжaт мaли е тaкa рaди што се нa брзинa испрoживеaле .Ние кoгa излегувaвме гледавме убаво дa си пoминеме a сегa излегувaт и гледaт сo шo пoвеќе машки дa фaтaт и затоа се мaжaт недoрaснaти
   
 7. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  Тоа си доаѓа кога му е време. Никогаш не сум помислила леле ете сеа тие се земаа, а јас...Ама никогаш. Секој си има своја среќичка во животот, или ко што би рекле старите свои 5 минути. Не ми било пишано тогаш, туку сега. Имам таков тип на другарка, лелее ти ете ќе се мажиш сеа и јас треба хахаха...Е да бе побрзај заедно ќе си закажеме свадба ако не. Никаде не треба да се брза, зошто она што е избрзано и форсирано обично не е на арно. А и дошле бре годините за тоа, нормално е да се прават свадби, не знам што е тука толку чудно.
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  Воопшто не ми иде никаква еуфорија ни параноја, има уште многу работи кои треба да ги завршам и ми се приоритет пред деца и оформување на фамилија. Но па и тргам од тоа дека никогаш не знаеш утре што ќе ти донесе.
   
 9. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  Ако сите се бесат и ти ли ќе се обесиш? :D
  Само жално што не остана поќе друштво, порано бевме 15-20 во друштво сега сме 2-3, жално!
  Сите на 13-14 години се мажија-женија и ете сеа на 16 години мајки-татковци, голема страмота!!!!! А таткото пак цел ден се уличари не бара работа, а дете прави, па тоа дете сака пелени кашички итн, ама битно слатко му е нив :giggle 5 минути слатко цел живот татко:rofl
   
 10. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,323
  Допаѓања:
  3,007
  Citam denes vo MK prosek na raganje za prvo dete kaj devojkite e 28-29 godini. Ako ne se resavate mladi za ragjanje bez mnogu mislenje ,nedaj boze po postari godini poteshko e i ragjanje i zacnuvanje. A zenata ima potpoln telesen i duhoven i psihicki razvoj samo so ragjanje. Se drugo e menlivo, porano ili podocna kariera ili drugi prioriteti .Mozes i na 50god fakultet da zavrsis ama ne mozes da ragjas na primer. I ne se zanesuvajte samo sledete go instiktot i prodolzuvanje na vidot.
   

Сподели: