Сите наоколу се мажат/женат, а вие...

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Јас не можам да си поверувам што се случува со генерациите блиску мојата. Викаа до 30 години не се мажат, женат, а веќе на 20 во брак стапија О.О
 

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Јас не можам да си поверувам што се случува со генерациите блиску мојата. Викаа до 30 години не се мажат, женат, а веќе на 20 во брак стапија О.О
Направиле беља па морале да се земат (голема шанса за ова). Нема никаква друга здрава логика да се земеш на 20 години освен ако не си направил дете или да не си многу паметен. ;) Околу 30 години е солидна возраст за брак. Би рекол 28-29-30-31-32 топ години. Може комотно и до 35 да се тера за машки, а женски до 31 макс.

Секако нема врска ова, само безвезе општествени правила се. Кој кога се чувствува комотен и спремен треба да заплива во брачните води пошто не е играчка, големи и длабоки се тие води.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and Traviesa

Traviesa

Истакнат Член
8 јуни 2016
25
15
113
Па нека се мажат и женат. Некој мора да внимава на наталитетот. ЈК :zelen

Не се чувствувам спремна за брак. Како што спомна членот горе, (РЕДАКТИРАМ за да означам: @BadBoy007 ) бракот не е играчка и треба да се сфати сериозно. Каде бе на дваесет да родиш? ... Во минатиот век можеби. :D

Имам уште многу за искусување сама, а за маж ќе има време цел живот. Не ми се брза.
До 31 -32 ќе го решам или разрешам мојот љубовен живот.
"решам" за маж
''разрешам'' за мачка :frantic
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and BadBoy007

ВинаНевина

Полноправен Член
26 мај 2017
78
68
18
Сите од мојата генерација се омажија, имаат по дете-2-3..а мене уште ми е срам кај дечко ми дома да отидам. :D Не до толку ама ми го сфаќате муабетот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Го читам насловот "сите наопаку се мажат/женат а вие"
и таман да пишам какво им е тоа наопаку мажење/женење гледам не било наопаку а наоколу :D
 

malecka

Староседелец
3 април 2013
66
40
1,028
80 % од познаниците моја генерација 1985 не само што се омажиле/ожениле туку успешно и се разведоа .

Нека си пробаат луѓето , ако им иде арно, ако не , секој на своја страна.

Јас уште дечко немам, хахахаха , не е за смеење , ама многу сум комплицирана мајке ми .Од една страна баш е пусто, да нема човек со кој маж да се скара , ама од друга слобода , мирна глава.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Weird0

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Да не заборавиме дека насловот не е комплетен,покрај мажење и женење исто така и се разведуваат,за жал..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malecka