Сите наоколу се мажат/женат, а вие... | Црнобело Форум

Сите наоколу се мажат/женат, а вие...

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
262
369
63
Секако дека ќе се мажат\женат на 19,20,21.. кога со сексуални односи се почнува од 15 годишна возраст без никаква информираност и ќе забременат ,е не.срамота!
А со сериозни врски од 13,уште ци*** не им пораснале прават се и сешто ! уф,се нервирам !!!!!! :stomp
 

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,010
1,103
Јас тоа го нарекувам БЕС.
Децава (сеуште се деца) не сфаќаат што прават од животот. Брзаат пред време да пораснат. Брзаат да го облечат првиот минич, првата штикла, да ја запалат првата цигара... Брзаат со дечковците, со првиот секс. И фала Богу ќе остануваат трудни пред да матурираат. Не сфаќаат дека утре нема што да му понудат на тоа дете.
Работа? Со средно единствено чистач. Академски граѓани, со јаки дипломи неможат да најдат пристојна работа.
Демек од љубов се земаат толку рано. Која љубов бе на 18 години, кога мозокот лета по се живо и диво. Затоа на 35 години се со по еден брак зад себе (има и исклучоци секако).
Кога ќе ги видам ваквите дека се во брак, се смеам само. Има време за деца, брачен живот и се што тој носи по пат. Не сфаќаат дека нема назад после. Дека детето не е играчка и има потреби.

И не, не ме фаќа параноја во никој случај. Затоа што не сум ни спремна за брак.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
mnoo e rano stfarno. iam 24(jutre 25 :p) i nema sHanse da pomislu do triese : )
ps. sfi otisHle u kyrac samo moj kyrac otisHja u sfite : ) hhhhhh
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK