Серии - Општи дискусии

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
692
1,103
Ок, да не си го губам времето значи и онака многу имам серии за гледање :)
 

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
692
1,103
Можи. :) Да ги изгледам Jessica Jones и Blindspot, па еве Алкатраз. Сакам некоја вака шо е завршена и нема многу епизоди, оти многу серии гледам во тек шо се.
 
  • Like
Реакции: Altaïr

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Можи. :) Да ги изгледам Jessica Jones и Blindspot, па еве Алкатраз. Сакам некоја вака шо е завршена и нема многу епизоди, оти многу серии гледам во тек шо се.
Епа Jessica Jones е правиот избор. Една од подобрите серии за 2015, таман има само една сезона, односно 13 епизоди.
 
  • Like
Реакции: Tantara

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
692
1,103
Епа Jessica Jones е правиот избор. Една од подобрите серии за 2015, таман има само една сезона, односно 13 епизоди.
Се согласувам :) До 6. епизода сум, викендов ќе ја догледам секако (nod)
 
  • Like
Реакции: MissChievous

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Значи не можам да сфатам, The Lying Game со 1.11 милиони откажана, Twisted 1.13 откажана, Ravenswood 1.39 откажана, ама затоа Shadowhunters со 0.78 и опаѓање на гледаноста секоја недела се повеќе и повеќе, почнува да се снима втора сезона? WTF?! Која е логиката не ми е јасно?! Дефинитивно овие ABC/Freeform обожаваат да се расфрлаат без веза :mad:
 

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
692
1,103
Последнава недела - две, се заразив со Chicago PD, ги изгледав сите што се досега излезени
http://www.imdb.com/title/tt2805096/


(го обожавам, ѕвер е:) )
и
Younger, забавна и лесна за гледање
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Јас си ја почнав Twisted од почеток. Баш сеа гледам, на 25 март 2014 играла претпоследната епизода :( Ме фати носталгија. Колку ми фалат ликовите :place
Две години поминале. Зарем толку брзо лета времето?
 

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
692
1,103
twisted не знам зошто не продолжи навстина..никако не ја завршија, мислам ништо не се откри посебно..како заврши баш не можам да се сетам?
 
  • Like
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
twisted не знам зошто не продолжи навстина..никако не ја завршија, мислам ништо не се откри посебно..како заврши баш не можам да се сетам?
Е убиецот барем го открија, ако ништо друго. Мене ме изненади крајот зошто не очекував дека Џек и ќерка му Витни се уствари такви. Џек и Карен ми беа многу интересни и целата драма како тој а сакал, едноставно не можев да поверувам дека било лага се :( И нели Чарли испадна дека е синот на Тес, шо малце е крипи зошто разменија плунка со кутрата Џо, која уште не можам да сфатам шо маана му најде на Тајлер.
Крајот беше како Чарли и впери пиштол на Џо и се слушнаа истрели. Е сеа кој загина, препуштам на твоја имагинација.
Оставаше добар простор за втора сезона, можеа да одат во многу правци. Очекував да биде нешто бум, ама ја прекинаа. Исто како The Lying Game. А за мене овие серии се пример за добра серија. Тинејџери, убиство, семејни тајни и одење по крипи места доцна навечер.
Улавите подготвуваат две нови серии со тин мистери. Едната е Dead of Summer, нешто поврзано со камп колку шо читнав по интернет, другата е Guilt, се работи за студентка во Лондон чија цимерка е брутално убиена. Првата ќе започне во ноември според википедија, другава не се знае точно дали оваа година или наредната. Ги мразам зошто ги прекинаа најдобрите серии, ама нема ништо друго по мој вкус, најверојатно ќе им дадам шанса.
 
  • Like
Реакции: Tantara