1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Серии - Општи дискусии

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Ice_Man, 17 февруари 2012.

 1. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  Ок, да не си го губам времето значи и онака многу имам серии за гледање :)
   
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  Можи. :) Да ги изгледам Jessica Jones и Blindspot, па еве Алкатраз. Сакам некоја вака шо е завршена и нема многу епизоди, оти многу серии гледам во тек шо се.
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Епа Jessica Jones е правиот избор. Една од подобрите серии за 2015, таман има само една сезона, односно 13 епизоди.
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  Се согласувам :) До 6. епизода сум, викендов ќе ја догледам секако (nod)
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Значи не можам да сфатам, The Lying Game со 1.11 милиони откажана, Twisted 1.13 откажана, Ravenswood 1.39 откажана, ама затоа Shadowhunters со 0.78 и опаѓање на гледаноста секоја недела се повеќе и повеќе, почнува да се снима втора сезона? WTF?! Која е логиката не ми е јасно?! Дефинитивно овие ABC/Freeform обожаваат да се расфрлаат без веза :mad:
   
 7. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  Последнава недела - две, се заразив со Chicago PD, ги изгледав сите што се досега излезени
  http://www.imdb.com/title/tt2805096/

  [​IMG]
  (го обожавам, ѕвер е:) )
  и
  Younger, забавна и лесна за гледање
   
 8. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Јас си ја почнав Twisted од почеток. Баш сеа гледам, на 25 март 2014 играла претпоследната епизода :( Ме фати носталгија. Колку ми фалат ликовите :place
  Две години поминале. Зарем толку брзо лета времето?
   
 9. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  twisted не знам зошто не продолжи навстина..никако не ја завршија, мислам ништо не се откри посебно..како заврши баш не можам да се сетам?
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Е убиецот барем го открија, ако ништо друго. Мене ме изненади крајот зошто не очекував дека Џек и ќерка му Витни се уствари такви. Џек и Карен ми беа многу интересни и целата драма како тој а сакал, едноставно не можев да поверувам дека било лага се :( И нели Чарли испадна дека е синот на Тес, шо малце е крипи зошто разменија плунка со кутрата Џо, која уште не можам да сфатам шо маана му најде на Тајлер.
  Крајот беше како Чарли и впери пиштол на Џо и се слушнаа истрели. Е сеа кој загина, препуштам на твоја имагинација.
  Оставаше добар простор за втора сезона, можеа да одат во многу правци. Очекував да биде нешто бум, ама ја прекинаа. Исто како The Lying Game. А за мене овие серии се пример за добра серија. Тинејџери, убиство, семејни тајни и одење по крипи места доцна навечер.
  Улавите подготвуваат две нови серии со тин мистери. Едната е Dead of Summer, нешто поврзано со камп колку шо читнав по интернет, другата е Guilt, се работи за студентка во Лондон чија цимерка е брутално убиена. Првата ќе започне во ноември според википедија, другава не се знае точно дали оваа година или наредната. Ги мразам зошто ги прекинаа најдобрите серии, ама нема ништо друго по мој вкус, најверојатно ќе им дадам шанса.
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: