1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Серии - Општи дискусии

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Ice_Man, 17 февруари 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Flaked

  flaked netflix poster.jpg

  Драма/комедија каде што пратиме како Чип, демек поранешен алкохоличар, се бори со секојдневните животни пречки поврзани со работата, пријателите, девојките и секако најглавната, алкохолот. Дејствието е лоцирано во Венис (Лос Анџелес) така што, има убава атмосфера. Ликовите се добро обработени, поготово главниот, односно Чип. Искулиран, доста себичен, малку егоистичен, желен да помогне колку може повеќе. Добра серија за одмарање мозок.

   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  The 100 го гледа некој?
   
 3. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Добри се Vikings и Lucifer? Ги симнав, ама благодарение на хаосот во мојот компјутер, не можам да ги гледам :)
   
 4. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Јас заборавив дека постојат серии. Ептен тешко ми е да се решам да седнам да гледам серија, ама ако ја почнам не знам да гледам со осет. И уште сум во потрага по некоја мрачна крими приказна.
   
 5. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  Јас моментално ја гледам The Night Manager, мини серија од 6 епизоди со Hugh Laurie, и нормално кога видов дека е со него ја почнав :) Изгледав 2 епизоди и what can I say, I like it! :)
  Еве линк на имдб http://www.imdb.com/title/tt1399664/?ref_=nv_sr_1
  ѕирнете ;)
   
 6. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  После Twisted си ја почнав Melrose Place 2.0 доста интересна замрсена приказна, предобра актерска екипа, единствено оваа Ешли Симпсон ми оде малку на нерви со лошата глума и лигавењето, ама се толерира покрај сите други предности. Ми се допаѓа многу и локацијата (happy)

  Melrose-Place-2.0-Cropped-560x503.jpg
   
 7. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  Јас малку се навратив на постарите серии што сум ги пропуштила :)) Пример сега ја гледам Prison Break, уште 4. сезона па после си мислам да продолжам со Criminal Minds. Aма здравје, многу сезони се тие :)
   
  На Redhead му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Со душа чекав да почне Скрим 2ра сезона и уште прва епизода единствениот лик шо беше океј и реалистичен, го убија. Е браво шо друго да кажам, од толку одвратни, лигави, параноични и психотични тинејџери мораше баш него да го убијат :(
  ПС: The new cast sucks. Except Gustavo, his character is kinda interesting. И кога веќе продуцентите се безвезе, нека убијат некој досаден лик како Ема, ама пошто знам дека се пички у душа и нема шанси да го убијат главниот лик (и покрај тоа што никој не ја сака, никој не симаптизира со типката, одвратна глума) ќе се задоволам со исфрлување на Ноа или Киеран.
   
 9. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  Penny Dreadful моментално ја пратам,прејака серија според мене,кој го интересира паранормалното и необичното му препорачувам да ја гледа.А пред некој ден завршив со The Walking Dead,сите 6 сезони ги спопукав за 2 недели и тоа ми е најглупо сеа кој ќе го чека октомври за да испадне седма сезона,ќе спобудалам...
   
  На MATEJA и Aleksis им се допаѓа ова.
 10. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Ја изгледав првата епизода од Guilt. Три цимерки, која од која погадна. Едната е диџеј и макро, другата е проститутка, третата е лигавешка невидена која се ќе направе за дечкото кој веќе претпоставувате дека не ја сака и си ја користе само за секс а во слободно време типката спие со професорот, само жал ми е девојки овој професор не е тип на професор како шо очекувате, ами стар и гаден. Проститутката умира и се истражува кој ја убил. Тука се и детектив и неговата надредена кои го истражуваат убиството, разбрана и смирена постарата сестра на лигавешката, новиот татко на лигавешката кој исто така спие со млади девојки и нормално осомничен е, и Принцот Тео кој сака да ги казнува девојките во неговото кралство (нешто ваљда као 50 нијанси на сиво ќе му дојде, ако не се лажам) и ако сте паметни веќе сте сфатиле дека проститутката уствари му беше омилена девојка за казнување.
  Искрено, не знам ни зошто ја изгледав целата епизода. Нема некој така пристоен лик кој ќе ти влезе под кожа, освен можеби сестрата и главната на полицијата, али првата на моменти е досадна а втората воопшто не изгледа како што треба да изгледа ами повеќе личи на манекенка. А да и понекогаш кога зборува со детективот, зборуват толку брзо и лошо шо мора да вратам уште еднаш да слушнам што кажале.
  Очекувам шо ќе биде со Dead of summer некако ми изгледа според трејлерот дека ќе биде доста добро серииче, почнува на 28 Јуни. Се надевам дека нема да ме разочара како Guilt.
  [​IMG]
   

Сподели: