Серии - Општи дискусии

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Некој да ја гледа Dead of Summer? Nobody? Just me? Alright.
Али не знаете шо пропуштате.
Одамна не сум сретнал толку добра приказна, приказната на Ејми и Марго ме трогна а одамна не сум сочувствувал толку со некој лик. Она што бев скептичен и ме плашеше беше дека Ејми ќе биде само друга верзија на Ема (од Scream) ама за сета среќа, двете цури немаат никакви допирни точки. Или едноставно кога Ејми плаче ми е некако посимпатична, дали е до глумата или прашање на вкус, не знам. Ми се допаѓа тоа што дејството се случува во 1980, актерите горе-долу си се сосема океј, од локацијата сум фасциниран дури посакувам и јас да можев да одам на кампување на некое такво место :zelen
Омилен лик дефинитивно Марго (inlove)
Се надевам дека нема да ја пуштат цурата што ја глуми Марго и би сакал да ја гледам почесто, макар флешбекови :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
692
1,103
Некој да ја гледа Dead of Summer? Nobody? Just me? Alright.
Али не знаете шо пропуштате.
Одамна не сум сретнал толку добра приказна, приказната на Ејми и Марго ме трогна а одамна не сум сочувствувал толку со некој лик. Она што бев скептичен и ме плашеше беше дека Ејми ќе биде само друга верзија на Ема (од Scream) ама за сета среќа, двете цури немаат никакви допирни точки. Или едноставно кога Ејми плаче ми е некако посимпатична, дали е до глумата или прашање на вкус, не знам. Ми се допаѓа тоа што дејството се случува во 1980, актерите горе-долу си се сосема океј, од локацијата сум фасциниран дури посакувам и јас да можев да одам на кампување на некое такво место :zelen
Омилен лик дефинитивно Марго (inlove)
Се надевам дека нема да ја пуштат цурата што ја глуми Марго и би сакал да ја гледам почесто, макар флешбекови :(
Колку епизоди има?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Harley Quinn

Нов член
25 јули 2016
14
13
3
Stranger Things ја препорачувам ! 8 Епизоди мини серија Нетфликс , дејствие сместено во 80 -тите , се навраќа на ретро трилер - хорор приказните . Приказната почнува кога едно момче исчезнува под мистериозни околности , додека едно девојче ја пронаоѓа својата слобода , само што девојчето не е типично 8 годишно .... Од мене 10/10 , и чекам втора сезона
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara and Aristokrat

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
692
1,103
Ми се гледа нешто слично на The Mentalist и White collar, кажете некој предлог :)
 

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
692
1,103
Stranger Things ја препорачувам ! 8 Епизоди мини серија Нетфликс , дејствие сместено во 80 -тите , се навраќа на ретро трилер - хорор приказните . Приказната почнува кога едно момче исчезнува под мистериозни околности , додека едно девојче ја пронаоѓа својата слобода , само што девојчето не е типично 8 годишно .... Од мене 10/10 , и чекам втора сезона
Ја изгледав викендов (inlove) И ја препорачувам! АХ она „сакам уште“ чувство и го мразам и го обожавам :sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Harley Quinn

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
692
1,103
Wayward pines ја изгледав прва сезона , втората едвај две епизоди, некако не ми оди сезонава. The Expanse првата сезона ја изгледав, да имаше втора сезона секако ќе ја изгледав во еден здив, само ми фали музика некако во серијава. Не знам зошто имам такво чувство, како слабо музика да има (на пример Battlestar galactica имаше мнооогу јак аундтрак). Сега не знам шо да гледам, Rectify прва епизода изгледав, добра ми е ама расположението не ми е сега за таква серија, Dead of summer еве уште прва епизода гледам :) Навистина не знам шо ми се гледа :)) Сакам септември и октомври, побрзо да ми почнат сериите шо си ги гледам редовно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Wayward pines ја изгледав прва сезона , втората едвај две епизоди, некако не ми оди сезонава. The Expanse првата сезона ја изгледав, да имаше втора сезона секако ќе ја изгледав во еден здив, само ми фали музика некако во серијава. Не знам зошто имам такво чувство, како слабо музика да има (на пример Battlestar galactica имаше мнооогу јак аундтрак). Сега не знам шо да гледам, Rectify прва епизода изгледав, добра ми е ама расположението не ми е сега за таква серија, Dead of summer еве уште прва епизода гледам :) Навистина не знам шо ми се гледа :)) Сакам септември и октомври, побрзо да ми почнат сериите шо си ги гледам редовно.
Можам само да ти кажам за Dead of summer дека нема шанси да го предвидеш финалето, то ест бар 9та епизода. Каков заплет расплет што и да е, бар јас не очекував. Како и да е финалето е во среда па ќе видиме шо ќе биде. Се надевам пошто на Shadowhunters и го продолжија животот со толку слаби рејтинзи грев ќе биде ако ја откажат оваа. Инаку Dead of Summer и Scream 2 сезона крајот ми вратија надеж во човештвото и во продуцентиве. Не се како Марлен Кинг шо не сака да ризикува да убива главни ликови или да испаднат психопати/убијци :)

Инаку ја завршив Guilt јас, некако финалето вредеше за сите епизоди. Сега ми почна Х фактор а од септември почнуваат Survivor и Big Brother 19. Почнува и семестар али јебига (wasntme) Марлен Кинг подготвува нова серија Famous in Love која ќе почне во 2017 и која звучи интересно, као драма ама со исчезнат лик/ убиство така да звучи интересно само шо познавајќи ја неа и нејзиното пишување не сакам да си давам лажни очекувања. Важно ми е дека Бела Торн е во главна улога ако ништо друго ќе се гледа само заради неа :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara