1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Серии - Општи дискусии

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Ice_Man, 17 февруари 2012.

 1. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Некој да ја гледа Dead of Summer? Nobody? Just me? Alright.
  Али не знаете шо пропуштате.
  Одамна не сум сретнал толку добра приказна, приказната на Ејми и Марго ме трогна а одамна не сум сочувствувал толку со некој лик. Она што бев скептичен и ме плашеше беше дека Ејми ќе биде само друга верзија на Ема (од Scream) ама за сета среќа, двете цури немаат никакви допирни точки. Или едноставно кога Ејми плаче ми е некако посимпатична, дали е до глумата или прашање на вкус, не знам. Ми се допаѓа тоа што дејството се случува во 1980, актерите горе-долу си се сосема океј, од локацијата сум фасциниран дури посакувам и јас да можев да одам на кампување на некое такво место :zelen
  Омилен лик дефинитивно Марго (inlove)
  Се надевам дека нема да ја пуштат цурата што ја глуми Марго и би сакал да ја гледам почесто, макар флешбекови :(
  [​IMG]
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  Колку епизоди има?
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  До сеа се само 2 епизоди испаднати.
   
 4. Harley Quinn

  Harley Quinn Нов член

  Зачленет на:
  25 јули 2016
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  13
  Stranger Things ја препорачувам ! 8 Епизоди мини серија Нетфликс , дејствие сместено во 80 -тите , се навраќа на ретро трилер - хорор приказните . Приказната почнува кога едно момче исчезнува под мистериозни околности , додека едно девојче ја пронаоѓа својата слобода , само што девојчето не е типично 8 годишно .... Од мене 10/10 , и чекам втора сезона
   
  На Tantara и Aristokrat им се допаѓа ова.
 5. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  Ми се гледа нешто слично на The Mentalist и White collar, кажете некој предлог :)
   
 6. .M_

  .M_ Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  17
  Sherlock
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  Омилена! И Шерлок и Елементари гледам, ама неспоредливи ми се со претходните (мислам Шерлок е way better)...
   
 8. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  Ја изгледав викендов (inlove) И ја препорачувам! АХ она „сакам уште“ чувство и го мразам и го обожавам :sreken
   
  На Harley Quinn му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  Wayward pines ја изгледав прва сезона , втората едвај две епизоди, некако не ми оди сезонава. The Expanse првата сезона ја изгледав, да имаше втора сезона секако ќе ја изгледав во еден здив, само ми фали музика некако во серијава. Не знам зошто имам такво чувство, како слабо музика да има (на пример Battlestar galactica имаше мнооогу јак аундтрак). Сега не знам шо да гледам, Rectify прва епизода изгледав, добра ми е ама расположението не ми е сега за таква серија, Dead of summer еве уште прва епизода гледам :) Навистина не знам шо ми се гледа :)) Сакам септември и октомври, побрзо да ми почнат сериите шо си ги гледам редовно.
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Можам само да ти кажам за Dead of summer дека нема шанси да го предвидеш финалето, то ест бар 9та епизода. Каков заплет расплет што и да е, бар јас не очекував. Како и да е финалето е во среда па ќе видиме шо ќе биде. Се надевам пошто на Shadowhunters и го продолжија животот со толку слаби рејтинзи грев ќе биде ако ја откажат оваа. Инаку Dead of Summer и Scream 2 сезона крајот ми вратија надеж во човештвото и во продуцентиве. Не се како Марлен Кинг шо не сака да ризикува да убива главни ликови или да испаднат психопати/убијци :)

  Инаку ја завршив Guilt јас, некако финалето вредеше за сите епизоди. Сега ми почна Х фактор а од септември почнуваат Survivor и Big Brother 19. Почнува и семестар али јебига (wasntme) Марлен Кинг подготвува нова серија Famous in Love која ќе почне во 2017 и која звучи интересно, као драма ама со исчезнат лик/ убиство така да звучи интересно само шо познавајќи ја неа и нејзиното пишување не сакам да си давам лажни очекувања. Важно ми е дека Бела Торн е во главна улога ако ништо друго ќе се гледа само заради неа :zelen
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: