1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Серии - Општи дискусии

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Ice_Man, 17 февруари 2012.

 1. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  Мене Хелиок ме изненаде (ако така се викаше :) ) Инаку темата во серијата ми се допаѓа, интересни ми се тие теми :) Сега и јас ја почнав Гилт , ама само 2 епизоди, па ќе видиме.
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Хелиок? Ако е нешто со тинејџери тогаш давај линк да гледам :zelen
  А за Гилт имаше две три епизоди шо стварно беа многу досадни едвај се воздржав да ги догледам до крај. Ама затоа финалето вреде за сите пари. Кога ќе видиш кој е убиецот (океј, можеше да биде и нешто побум али сепак подобро финале од Pretty Little Liars) ќе сфатиш дека сето тоа има смисла.
   
 3. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  :) На Tall Man / Holyoke мислев, црнецот со клавирот од Dead of Summer. Грешно сум го напишала :) А со тинејџери мислам сите ги имаш гледано јас што ги имам гледано :)
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Ааа ја Холиок си го викам, може затоа се збунив :zelen 9тата епизода каква беше, како да беше финале. Едвај чекам утре финалето да видам со шо ќе не изненадат мада не се сомневам дека нема да не разочарат.
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Wooow @Tantara финалето е закон! Тие што мислев дека први ќе умрат, преживеаја. Не знам како треба да се чувствувам околу тоа :unsure
  Се молам сеа за втора сезона стварно заслужува.
  Уф, а Ејми колку мноооогу е попривлечна последните три-четири епизоди (inlove) Совршенство!
  Elizabeth Lail.jpg
   
 6. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  Ааа без спојлери само :))) Не ми е гледана, ја симнав сабајлево. Ејми се чудев во почетокот дали не знае да глуми или намерно треба да изгледа така...Ќе го гледам приквечер, па ќе пишам :)
   
 7. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  Да бидам искрена мене потпросечно ми беше финалето од Dead of Summer. Не дека очекував кој знае шо да се случи, ама ништо не ме изненади. А од последната сцена очекував повеќе, за да ме остави во мисла или за да чекам втора сезона, ама ништо. Јас мислам не мора да ја продолжат :)
  Guilt некако развлечена ми е, а има простор да биде многу повозбудлива...Ќе ја догледам, ретко оставам јас недогледани, дури и ако ми се спори (истото важи и за втора сезона Wayward Pines).
  Rizzoli & Isles последнава сезона одлучив да ја изгледам за да си намалам од серииве. Ок ми е таа, ме опушта и ме смее.
  После овие, морам и десетта сезона од Supernatural да ја догледам, оти ќе ми почнат па How to get away with murder, Big Bang Theory, Scandal etc. Башка тоа, Game of Thrones последнава не ми е чепната, не знам како можеше да заборавам да ја гледам :))
   
 8. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Може ова ќе ти го смени мислењето :unsure
  Мене ми изгледа како доста интересно. Само шо ќе го имаме како спојлер тоа дека Деб ќе биде една од преживеаните.
  Јас сакам вакви серии како Dead of summer и Scream дека нон-стоп си на работ, кој ќе биде следната жртва?
   
 9. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  Ахм значи ќе не' вратат во '70. Мислата ми беше дека претераа со the talking heads :-D малку не е по мој вкус то. Ајде ќе видиме. А Фарго ја имаш гледано?
   
 10. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Не. Штом читнав ова, прогуглав одма ама кога видов дека не е со тинејџери сфатив дека Фарго не е серија што би ме привлекла.
  Мене искрено типот шо го глуми Герет ми беше некако неудобно кога го гледав посебно па последните епизоди кога баш го форсираа, едноставно ми личеше како да го нашле од улицата и да му рекле ај изглуми го ова. А да не спомнувам дека немаше никаква хемија ниту со една од двете шо ги вртеше. Ако веќе морале да му дадат некоја улога, требало да му ја дадат таа на Џејсон (Блутер).
  На пример кога Алекс ја бакна Ејми одма чувствуваш дека стварно ја посакува, мислиш ќе ја изеде со поглед :zelen
  Уствари сега кога ќе се сетам Алекс имаше и најдобра позадина, неговиот лик имаше најинтересна приказна или па може он најдобро ја долови неговата приказна. Ми се допаднаа и сцените на руски јазик шо беа, некако ми дојдоа како освежување и баш она типично 1980-та година. И дадоа некој стар впечаток на целата серија, ако ме сфаќаш на шо мислам.
   

Сподели: