Серии - Општи дискусии

  • Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
692
1,103
Мене Хелиок ме изненаде (ако така се викаше :) ) Инаку темата во серијата ми се допаѓа, интересни ми се тие теми :) Сега и јас ја почнав Гилт , ама само 2 епизоди, па ќе видиме.
 
  • Like
Reactions: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Мене Хелиок ме изненаде (ако така се викаше :) ) Инаку темата во серијата ми се допаѓа, интересни ми се тие теми :) Сега и јас ја почнав Гилт , ама само 2 епизоди, па ќе видиме.
Хелиок? Ако е нешто со тинејџери тогаш давај линк да гледам :zelen
А за Гилт имаше две три епизоди шо стварно беа многу досадни едвај се воздржав да ги догледам до крај. Ама затоа финалето вреде за сите пари. Кога ќе видиш кој е убиецот (океј, можеше да биде и нешто побум али сепак подобро финале од Pretty Little Liars) ќе сфатиш дека сето тоа има смисла.
 

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
692
1,103
Хелиок? Ако е нешто со тинејџери тогаш давај линк да гледам :zelen
А за Гилт имаше две три епизоди шо стварно беа многу досадни едвај се воздржав да ги догледам до крај. Ама затоа финалето вреде за сите пари. Кога ќе видиш кој е убиецот (океј, можеше да биде и нешто побум али сепак подобро финале од Pretty Little Liars) ќе сфатиш дека сето тоа има смисла.
:) На Tall Man / Holyoke мислев, црнецот со клавирот од Dead of Summer. Грешно сум го напишала :) А со тинејџери мислам сите ги имаш гледано јас што ги имам гледано :)
 
  • Like
Reactions: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
:) На Tall Man / Holyoke мислев, црнецот со клавирот од Dead of Summer. Грешно сум го напишала :) А со тинејџери мислам сите ги имаш гледано јас што ги имам гледано :)
Ааа ја Холиок си го викам, може затоа се збунив :zelen 9тата епизода каква беше, како да беше финале. Едвај чекам утре финалето да видам со шо ќе не изненадат мада не се сомневам дека нема да не разочарат.
 
  • Like
Reactions: Tantara

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Wooow @Tantara финалето е закон! Тие што мислев дека први ќе умрат, преживеаја. Не знам како треба да се чувствувам околу тоа :unsure
Се молам сеа за втора сезона стварно заслужува.
Уф, а Ејми колку мноооогу е попривлечна последните три-четири епизоди (inlove) Совршенство!
Elizabeth Lail.jpg
 

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
692
1,103
Ааа без спојлери само :))) Не ми е гледана, ја симнав сабајлево. Ејми се чудев во почетокот дали не знае да глуми или намерно треба да изгледа така...Ќе го гледам приквечер, па ќе пишам :)
 

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
692
1,103
Да бидам искрена мене потпросечно ми беше финалето од Dead of Summer. Не дека очекував кој знае шо да се случи, ама ништо не ме изненади. А од последната сцена очекував повеќе, за да ме остави во мисла или за да чекам втора сезона, ама ништо. Јас мислам не мора да ја продолжат :)
Guilt некако развлечена ми е, а има простор да биде многу повозбудлива...Ќе ја догледам, ретко оставам јас недогледани, дури и ако ми се спори (истото важи и за втора сезона Wayward Pines).
Rizzoli & Isles последнава сезона одлучив да ја изгледам за да си намалам од серииве. Ок ми е таа, ме опушта и ме смее.
После овие, морам и десетта сезона од Supernatural да ја догледам, оти ќе ми почнат па How to get away with murder, Big Bang Theory, Scandal etc. Башка тоа, Game of Thrones последнава не ми е чепната, не знам како можеше да заборавам да ја гледам :))
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Да бидам искрена мене потпросечно ми беше финалето од Dead of Summer. Не дека очекував кој знае шо да се случи, ама ништо не ме изненади. А од последната сцена очекував повеќе, за да ме остави во мисла или за да чекам втора сезона, ама ништо. Јас мислам не мора да ја продолжат :)
Guilt некако развлечена ми е, а има простор да биде многу повозбудлива...Ќе ја догледам, ретко оставам јас недогледани, дури и ако ми се спори (истото важи и за втора сезона Wayward Pines).
Rizzoli & Isles последнава сезона одлучив да ја изгледам за да си намалам од серииве. Ок ми е таа, ме опушта и ме смее.
После овие, морам и десетта сезона од Supernatural да ја догледам, оти ќе ми почнат па How to get away with murder, Big Bang Theory, Scandal etc. Башка тоа, Game of Thrones последнава не ми е чепната, не знам како можеше да заборавам да ја гледам :))
The Freeform series’ executive producers Adam Horowitz, Eddy Kitsis and Ian Goldberg spoke to TV line about their plans for Season 2. Inspired by anthology series “Fargo,” the producers revealed that each season of “Dead Of Summer” would be set in a different time and a different summer at Camp Stillwater.
Therefore, Season 2 would be set in 1970 and would explore Deb’s (Elizabeth Mitchell) journey as a Camp Counselor at Stillwater. In Season 1, “Dead Of Summer” dropped many clues into what might have happened in 1970. For example, Deb suddenly started remembering that similar things happened in 1970 when she was a counselor at the camp after the eclipse took place in a Season 1 episode.
Furthermore, if there is to be a Season 3, the producers also have a plot in mind. After 1970, the Freeform show would be set in 2004 where one of the campers from 1989 would be the camp’s director.
Може ова ќе ти го смени мислењето :unsure
Мене ми изгледа како доста интересно. Само шо ќе го имаме како спојлер тоа дека Деб ќе биде една од преживеаните.
Јас сакам вакви серии како Dead of summer и Scream дека нон-стоп си на работ, кој ќе биде следната жртва?
 

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
692
1,103
Ахм значи ќе не' вратат во '70. Мислата ми беше дека претераа со the talking heads :-D малку не е по мој вкус то. Ајде ќе видиме. А Фарго ја имаш гледано?
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Ахм значи ќе не' вратат во '70. Мислата ми беше дека претераа со the talking heads :-D малку не е по мој вкус то. Ајде ќе видиме. А Фарго ја имаш гледано?
Не. Штом читнав ова, прогуглав одма ама кога видов дека не е со тинејџери сфатив дека Фарго не е серија што би ме привлекла.
Мене искрено типот шо го глуми Герет ми беше некако неудобно кога го гледав посебно па последните епизоди кога баш го форсираа, едноставно ми личеше како да го нашле од улицата и да му рекле ај изглуми го ова. А да не спомнувам дека немаше никаква хемија ниту со една од двете шо ги вртеше. Ако веќе морале да му дадат некоја улога, требало да му ја дадат таа на Џејсон (Блутер).
На пример кога Алекс ја бакна Ејми одма чувствуваш дека стварно ја посакува, мислиш ќе ја изеде со поглед :zelen
Уствари сега кога ќе се сетам Алекс имаше и најдобра позадина, неговиот лик имаше најинтересна приказна или па може он најдобро ја долови неговата приказна. Ми се допаднаа и сцените на руски јазик шо беа, некако ми дојдоа како освежување и баш она типично 1980-та година. И дадоа некој стар впечаток на целата серија, ако ме сфаќаш на шо мислам.