1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Серии - Општи дискусии

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Ice_Man, 17 февруари 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  И покрај толку многу изгледани серии, Dexter (и Entourage) ми е на врвот на листата на омилени серии. Епизодите се поврзани, серијата е EPIC! Едноставно, must-watch серија.
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  значи иде тогаш на даунлоад,нема да ја почнам одма имам некои помали штижо ми се за гледање,па после идам турбо :D

  http://prntscr.com/9m463h
   
 3. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Frasier ја почнав..добра комедија
   
  На Solstice, Redhead и Хоуп* им се допаѓа ова.
 4. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
 5. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Да одамна, средно бев ја имаше некаде по нашите телевизии и ја гледав ептен, епизода не пропуштав. После ја имав заборавено и некаде по форумите ја прочитав и си ја спуштив да ја гледам пак.
  Мене ми е одлична.
   
  На Aristokrat му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Штотуку ја изгледав првата епизода од Shadowhunters (ABC/Freeform tv show). Нешто во стил на Twilight, само многу посмешно и интересно. Цели четириесет минути не можев да се одлучам дали ми се допаѓа или не. Ама глумата дефинитивно е тапа, аматерство ол д веј, и не знам дали зошто не гледам многу фантазиски серии со вампири и слично и сите натприродни елементи ми делуваа некако премногу вештачко и лошо вметнати. Има нешто што ме тера да продолжам да ја гледам. Како и да е, од далеку подобри серии ABC дигнале раце , а покрај и големиот неуспех на филмот, не ми се верува дека ќе ја продолжат серијава со друга сезона. Добра е за губење време додека да ми се врати Скрим. А Изабел колку е добра (inlove)
   
 7. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  692
  Не знам кој/а (можно е @MissChievous ) ја предложи Brooklyn Nine-Nine, ама ФАЛА! :) Уживанција е, опушта скроз :) Од срце се немам вака смеено подолго време :) :)
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Breaking Bad наскоро на Мтв. Серија која почна во 2008 тие почнуваат да ја емитуваат во 2016. Значи Game of Thrones ќе ја гледаме на Мтв во 2019. :patos
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  692
  Дали ја има некој Fringe изгледано? Само првите две сезони ми се изгледани, се мислам дали да ги гледам и останатите 3...
   
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Не гледај. Само првите 2 се добри, секоја наредна е се полоша. Барем, според мој вкус.
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: