1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Серии - Општи дискусии

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Ice_Man, 17 февруари 2012.

1. MissChievous

MissChievous Ingenious

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,084
    Допаѓања:
    7,013
    И покрај толку многу изгледани серии, Dexter (и Entourage) ми е на врвот на листата на омилени серии. Епизодите се поврзани, серијата е EPIC! Едноставно, must-watch серија.

На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Ice_Man

Ice_Man Староседелец

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    440
    Допаѓања:
    236
    значи иде тогаш на даунлоад,нема да ја почнам одма имам некои помали штижо ми се за гледање,па после идам турбо :D

http://prntscr.com/9m463h

3. Aristokrat

Aristokrat Староседелец

Зачленет на:
    27 февруари 2012
    Мислења:
    2,655
    Допаѓања:
    3,335
    Frasier ја почнав..добра комедија

На Solstice, Redhead и Хоуп* им се допаѓа ова.
  4. Aristokrat

Aristokrat Староседелец

Зачленет на:
    27 февруари 2012
    Мислења:
    2,655
    Допаѓања:
    3,335
  5. Хоуп*

Хоуп* Proton
    Член на администрација

Зачленет на:
    4 април 2013
    Мислења:
    2,414
    Допаѓања:
    4,232
    Да одамна, средно бев ја имаше некаде по нашите телевизии и ја гледав ептен, епизода не пропуштав. После ја имав заборавено и некаде по форумите ја прочитав и си ја спуштив да ја гледам пак.
    Мене ми е одлична.

На Aristokrat му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Давор

Давор Староседелец

Зачленет на:
    10 ноември 2012
    Мислења:
    1,300
    Допаѓања:
    2,081
    Штотуку ја изгледав првата епизода од Shadowhunters (ABC/Freeform tv show). Нешто во стил на Twilight, само многу посмешно и интересно. Цели четириесет минути не можев да се одлучам дали ми се допаѓа или не. Ама глумата дефинитивно е тапа, аматерство ол д веј, и не знам дали зошто не гледам многу фантазиски серии со вампири и слично и сите натприродни елементи ми делуваа некако премногу вештачко и лошо вметнати. Има нешто што ме тера да продолжам да ја гледам. Како и да е, од далеку подобри серии ABC дигнале раце , а покрај и големиот неуспех на филмот, не ми се верува дека ќе ја продолжат серијава со друга сезона. Добра е за губење време додека да ми се врати Скрим. А Изабел колку е добра (inlove)

7. Tantara

Tantara Староседелец

Зачленет на:
    31 октомври 2013
    Мислења:
    456
    Допаѓања:
    691
    Не знам кој/а (можно е @MissChievous ) ја предложи Brooklyn Nine-Nine, ама ФАЛА! :) Уживанција е, опушта скроз :) Од срце се немам вака смеено подолго време :) :)

На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,752
    Допаѓања:
    2,574
    Breaking Bad наскоро на Мтв. Серија која почна во 2008 тие почнуваат да ја емитуваат во 2016. Значи Game of Thrones ќе ја гледаме на Мтв во 2019. :patos

9. Tantara

Tantara Староседелец

Зачленет на:
    31 октомври 2013
    Мислења:
    456
    Допаѓања:
    691
    Дали ја има некој Fringe изгледано? Само првите две сезони ми се изгледани, се мислам дали да ги гледам и останатите 3...

10. MissChievous

MissChievous Ingenious

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,084
    Допаѓања:
    7,013
    Не гледај. Само првите 2 се добри, секоја наредна е се полоша. Барем, според мој вкус.

Сподели: