Серии - Општи дискусии

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Имаше на времето, можеби пред едно 15 год колку што се сеќавам една комедија,др. Фрејзер,ја обожавав.
Интересна серија со добар хумор,ако некој знае да ми каже каде би можела да ја најдам,баш сакам пак да си ги изгледам сезоните.:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Имаше на времето, можеби пред едно 15 год колку што се сеќавам една комедија,др. Фрејзер,ја обожавав.
Интересна серија со добар хумор,ако некој знае да ми каже каде би можела да ја најдам,баш сакам пак да си ги изгледам сезоните.:)
За оваа серија мислиш?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Да,баш за таа,фала:)
Не знам дали си ја гледала ама ти ја препорачувам.
Мислам дека ја имам гледано но не е лошо пак да се гледа :) туку ти најдов и торенти за симнување за сите 11 сезони на замунда сега квалитетот на снимката не знам каков е но би требало да е горе долу добар. Туку сакаш да ти ги пратам торентите или да си ги симнеш од замунда (во случај да немаш акаунт ќе ти го дадам мојот не е проблем)?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Имаше на времето, можеби пред едно 15 год колку што се сеќавам една комедија,др. Фрејзер,ја обожавав.
Интересна серија со добар хумор,ако некој знае да ми каже каде би можела да ја најдам,баш сакам пак да си ги изгледам сезоните.:)
Еве ја првата сезона, другите не можам да ги најдам.
Код:
https://katstorm.party/frasier-season-1-complete-hdtv-xvid-t9193717.html
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Еве ја првата сезона, другите не можам да ги најдам.
Код:
https://katstorm.party/frasier-season-1-complete-hdtv-xvid-t9193717.html
Фала ти и тебе,еве сега и Ита ја ангажирав за помош пошто кажа дека нашла торенти за сите сезони.:)
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Алтер од кај ги наоѓаш стварно торент тракериве? Само ти си ги знаеш, или има уште 2ца што ги користат.
Зар не можеше да и дадеш линк од кикес,пајрат, торентз или замунда, рарбг, аренабг. Мислам од кај го најде то катсторм.парти тракер :rofl
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Алтер од кај ги наоѓаш стварно торент тракериве? Само ти си ги знаеш, или има уште 2ца што ги користат.
Зар не можеше да и дадеш линк од кикес,пајрат, торентз или замунда, рарбг, аренабг. Мислам од кај го најде то катсторм.парти тракер :rofl
Па ко што гледам тоа е некое прокси од кикез. Малку несигурни се тие проксите на tpb и kat ама бркаат работа за вакви работи.

Инаку на rutracker ги има сите сезони, само ве молам друг пат не споделувајте торент-линкови јавно. Имате ПП, таму споделувајте си линкови за симнување или торенти.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Па ко што гледам тоа е некое прокси од кикез. Малку несигурни се тие проксите на tpb и kat ама бркаат работа за вакви работи.

Инаку на rutracker ги има сите сезони, само ве молам друг пат не споделувајте торент-линкови јавно. Имате ПП, таму споделувајте си линкови за симнување или торенти.
Претпоставив дека е такво нешто, али сега кога го отворив линкот не ми го вчита.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Алтер од кај ги наоѓаш стварно торент тракериве? Само ти си ги знаеш, или има уште 2ца што ги користат.
Зар не можеше да и дадеш линк од кикес,пајрат, торентз или замунда, рарбг, аренабг. Мислам од кај го најде то катсторм.парти тракер :rofl
Ништо не е, јас секогаш така симнувам. :)
Дека ме мрзи да барам насекаде, и го пишувам тоа што сакам да го симнам на гугл и првото што ќе излезе го симнувам.