Серии - Општи дискусии

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Целосно се согласувам со мислењево :))) Ја изгледав јас готово :) Толку имаше некои сцени просто да се чудиш зошто се така без веза :) Ама сепак ете ме влечеше да ја гледам. Ми фали вака некоја серија страшна, ама малку поквалитетна барем :) Eye Candy мене подобра ми беше, штета што не продолжи :( :(
BTW, The Whispers ја изгледав - не е лоша, Proof ја изгледав, ама многу слаба според мене, како да нешто ќе се случи, а ништо посебно не се случува, секоја епизода тоа па тоа :) Моментално ја гледам Under the dome, уште последната епизода од 3.сезона ја чекам да излези, ама ќе има и 4. сезона и сношти ја почнав The 100, ама успеав да ја изгледам само 1. епизода , морав да спијам - вака ветувачки ми делува, па ќе видиме.
Оо златна а не кажуваш, а? Јас дури пред некој ден дознав за неа и ја изгледав ти се верува или не во два дена! Ќе ја догледав за еден ама другар ме викна да идам со него по патики ово оно, кафе мафе и се заборавив. Дај некоја слична серија, така со убиства, мистерија, хорор, и секако да биде нешо со stupid teens, те мооолам.

И признај дека единственото убиство за кое те болеше к*р беше она на Рајли :( Мислам дека никогаш нема да ја преболам, беше единствениот позитивен лик и само она се грижеше уствари за пријателите. Секој миг додека ги гледав наредните епизоди се молев да ја убијат Ема пошо ја одбра Брук наместо неа :(
 

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
694
1,103
@Давор не знам зш не спомнав, мислам дека само 2 епизоди беа излезени кога ја почнав, и паралелно и други серии...И јас сакам нешто слично, ама не можам да најдам...The Whispers еве изгледај ја одма се гледа, не е со тинејџери ама малку е крипи дека со деца е....Види трејлер ако не си ја гледал. Пред некое време ја почнав Bates Motel :))) Само една епизода изгледав, ама сакав нешто полесно и ја оставив да почека кога ќе ми се гледа таква серија. Ќе ти ја предлагав Twisted, ама сега видов си ја гледал. Епа Under the dome е со двете женски и плавата и црнкињата... Изгледа само јас и ти ги гледаме од овие со по една сезона и толку :))))) 666 Park Avenue гледај ја ако не си ја гледал http://www.imdb.com/title/tt2197797/?ref_=nv_sr_1
Awkward е тинејџерска, ама не е хорор, комедија е, и мене супер ми е за опуштање :)
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
@Давор не знам зш не спомнав, мислам дека само 2 епизоди беа излезени кога ја почнав, и паралелно и други серии...И јас сакам нешто слично, ама не можам да најдам...The Whispers еве изгледај ја одма се гледа, не е со тинејџери ама малку е крипи дека со деца е....Види трејлер ако не си ја гледал. Пред некое време ја почнав Bates Motel :))) Само една епизода изгледав, ама сакав нешто полесно и ја оставив да почека кога ќе ми се гледа таква серија. Ќе ти ја предлагав Twisted, ама сега видов си ја гледал. Епа Under the dome е со двете женски и плавата и црнкињата... Изгледа само јас и ти ги гледаме од овие со по една сезона и толку :))))) 666 Park Avenue гледај ја ако не си ја гледал http://www.imdb.com/title/tt2197797/?ref_=nv_sr_1
Awkward е тинејџерска, ама не е хорор, комедија е, и мене супер ми е за опуштање :)
The Whispers почнав ама не ми се свиѓа. Bates Motel изгледав само пилотот, и дали пошто многу очекував некако ме разочара и некако ми дојде многу нападна, нез како да објаснам. Under the dome е више сајнс фикшн (не верувам дека би ме привлекла), 666 Park Avenue ќе ја видам, ако не е нешто налик Твистед и Вампирски дневници, ќе и дадам шанса.
Ама сакам ја нешо као Scream, Twisted, Eye candy, The Lying game ... :place
Али ајт, на 24 септември ми се враќа How to get away with murder (јеееј!) а на 22 септември почнува Scream Queens (нешто многу розово и лигаво ми се виде по трејлериве, али срц Ариана Гранде е таму (inlove) мора да се гледа па макар и да е најлоша серија на свет, а има и се шо тражим у једну серију: згодне цуре, мноо секс и мноо крв :)). Ако има друго нешо налик ово, пиши инбокс не се сТрами :zelen тагс: #teen, sex, murders, hot girls ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
Нема да отворам нова сезона, ама гледајте ја Mr.Robot ако ви се интересни крими серии, хакери, илуминати, теории на заговор итн... Многу храбра серија, одличен саундтрак и камера. Има и за критика место но друг пат за тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara and MissChievous

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Да препорача некој добра комедија (серија, 20 - 25 мин епизода), а да не е ултра досадна ? Да не е френдс и дет 70с, биг бенг и 2 ипол м'же.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Да препорача некој добра комедија (серија, 20 - 25 мин епизода), а да не е ултра досадна ? Да не е френдс и дет 70с, биг бенг и 2 ипол м'же.
„Мајка ти*“
Бар првите 3-4 сезони.
*како ја запознав