Серии - Општи дискусии

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
694
1,103
ја изгледав јас во еден ден ;0 (само првата епизода претходната вечер, останатите нареднио ден сите, се испореметив :) )
 

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
Добро ми дојде Sense8, веројатно затоа што ја гледав турбо. Не би уживал исто од недела во недела, како и со повеќето серии. Малку многу геј сцени има ама добро, кога видов кои се сценаристите се ми беше јасно :) Лик број еден дефинитивно Ван Дам, најјак е! :) Идејата ветува, а како ќе се одвива ќе видиме, првата сезона беше нешто како загревање. Ме потсети на Persons Unknown, и таа серија заврши многу слично и таман се заинтересирав џубрињата ја прекинаа. За Sense8 прочитав некаде дека ја продолжиле.
 

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
694
1,103
Јеп, продолжена е за втора сезона...а кои се сценаристите?
 

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
Вачовски браќата, или братот и сестрата, не знам како да ги наречам. И уште еден Полјак ама за него не знам ништо.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Доколку сакате фантазии и научно фантастични серии Extant ви е таман таква серија. Има две сезони сега за сега, па се надевам и на повеќе. Просто не е толку добра серијата колку што те тера да ја гледаш. Толку многу ги преплетуваат работите што буквално на моменти се губиш, а на моменти мислиш дека си ја разбрал суштината. Иако малку претеруваат со фантазиите имаат многу добра смислена приказна па вреди да се погледне.
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Scream (2015)

Конечно нешто да начекам што ми се допаѓа, после тоооолку време, јухууу :frantic
Презгодни девојки, mean girls, секс, мистерија ... како што знае нашата модераторка да каже за секоја серија што ми се допаѓа, аматерско срање. Да, ова е типично аматерско срање ама јас го обожавам! Од некои актери доста лоша глума, на пример мајката на главниот лик е вистински аматер, ми се гаде кога ја гледам како се обидува да ја долови ситуацијата а сето тоа го праве тооолку вештачки и неприродно и никако не можеш да сочувствуваш со неа ниту пак да ја сожалуваш едноставно не ја бива. Како во секоја серија мора да има секс помеѓу ученичка и професор (тоа ги дига рејтинзите нели), дечкото на главниот лик мора да биде осомничен и режисерите прават се за да изгледа како тој да е виновникот, некој нон-стоп ја следи малечката, и ѕвони и се заканува ама нели секогаш некој друг ќе се обиде да ја спаси и ќе на*бе... типично онака, ништо посебно, ништо ново ама освежително и релаксирачко.
А што е најважно веќе е подготовка втора сезона! Можам да замислам дека оваа ќе биде новиот хит, кој е убиецот со маската? Кој е следната жртва? Тоа се прашања кои ќе се поставуваат во наредните неколку години :D
@Tantara ова е мноооогу слична на eye candy, actually и оваа серија е од MTV. Мислам дека овие MTV имаат нај серии у последно време. Дај и шанса.
MV5BMzk0OTMzMTc3N15BMl5BanBnXkFtZTgwMzY0NTMwNjE@._V1_SX214_AL_.jpg
 

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
694
1,103
Scream (2015)

Конечно нешто да начекам што ми се допаѓа, после тоооолку време, јухууу :frantic
Презгодни девојки, mean girls, секс, мистерија ... како што знае нашата модераторка да каже за секоја серија што ми се допаѓа, аматерско срање. Да, ова е типично аматерско срање ама јас го обожавам! Од некои актери доста лоша глума, на пример мајката на главниот лик е вистински аматер, ми се гаде кога ја гледам како се обидува да ја долови ситуацијата а сето тоа го праве тооолку вештачки и неприродно и никако не можеш да сочувствуваш со неа ниту пак да ја сожалуваш едноставно не ја бива. Како во секоја серија мора да има секс помеѓу ученичка и професор (тоа ги дига рејтинзите нели), дечкото на главниот лик мора да биде осомничен и режисерите прават се за да изгледа како тој да е виновникот, некој нон-стоп ја следи малечката, и ѕвони и се заканува ама нели секогаш некој друг ќе се обиде да ја спаси и ќе на*бе... типично онака, ништо посебно, ништо ново ама освежително и релаксирачко.
А што е најважно веќе е подготовка втора сезона! Можам да замислам дека оваа ќе биде новиот хит, кој е убиецот со маската? Кој е следната жртва? Тоа се прашања кои ќе се поставуваат во наредните неколку години :D
@Tantara ова е мноооогу слична на eye candy, actually и оваа серија е од MTV. Мислам дека овие MTV имаат нај серии у последно време. Дај и шанса.
Целосно се согласувам со мислењево :))) Ја изгледав јас готово :) Толку имаше некои сцени просто да се чудиш зошто се така без веза :) Ама сепак ете ме влечеше да ја гледам. Ми фали вака некоја серија страшна, ама малку поквалитетна барем :) Eye Candy мене подобра ми беше, штета што не продолжи :( :(
BTW, The Whispers ја изгледав - не е лоша, Proof ја изгледав, ама многу слаба според мене, како да нешто ќе се случи, а ништо посебно не се случува, секоја епизода тоа па тоа :) Моментално ја гледам Under the dome, уште последната епизода од 3.сезона ја чекам да излези, ама ќе има и 4. сезона и сношти ја почнав The 100, ама успеав да ја изгледам само 1. епизода , морав да спијам - вака ветувачки ми делува, па ќе видиме.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор