Серии - Општи дискусии

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
House of cards или The Wire?
Ги има ли гледано некој серииве? Ако да тогаш нека ми каже која да ја симнувам, зашто не можам да се одлучам. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Legit со Џим Џефрис новата серија... конечно добра комедија после икс време. За жал немало да има трета сезона.:facepalm2:( Шта зна амер шта је комедија...

 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
House of cards или The Wire?
Ги има ли гледано некој серииве? Ако да тогаш нека ми каже која да ја симнувам, зашто не можам да се одлучам. :)
и двете xD
али секако The Wire e една од топ серии направени досега ,неможеш да ја немаш гледано ;)
 
  • Like
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
и двете xD
али секако The Wire e една од топ серии направени досега ,неможеш да ја немаш гледано ;)
Не можам и двете, морам за една да се одлучам :). Не сум ја гледал иначе The Wire, а сум слушал дека е позната ама па истото го слушав и за другава. Значи за The Wire да трошам нет? :)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Не можам и двете, морам за една да се одлучам :). Не сум ја гледал иначе The Wire, а сум слушал дека е позната ама па истото го слушав и за другава. Значи за The Wire да трошам нет? :)
The Wire е убедливо најдобрата цајканска серија. Една од подобрите серии, општо. За HoC имам слушано ептен позитивни критики, но уште ја немам гледано. Така да, TW за сега, кога ќе можеш и другата.
 
  • Like
Реакции: Altaïr

Македонец

Староседелец
14 февруари 2012
313
439
1,063
брат ке се ебаваш со полиција, конгресмени, политики, дроги и веќе видени глупости. на вести кај нас ги има истите. Глеј нешто друго нешто ново...уклучи малце фантазија у глава, фикшн, биди крипи малце.... имаш две нови Extant (2014) и The Leftovers (2014) на двете имаш по 5 епизоди и можеш лесно да ги пратиш паралелно.