Серии - Општи дискусии

Смиланов

Истакнат Член
7 јануари 2014
35
13
308
34
Гледајте си ја Almost Human од Fox, серија ипол сеуште се емитува, има излезено едно 7 епизоди, инаку одлична е се зборува за иднината.
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
тоа као после филмот Транспортер прават и серија ,вака и ова xD
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Како ја запознав мајка ви
Мислам беше подносливо ама последната епизода е тотално промашување. Редно е да заврши.
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Даваа една серија порано на Канал 5 мислам дека ја емитуваа со рајан рејнолдс изгледа беше ама не можам да ја најдам на гугл.Се споменуваше за навики кој главниот лик ги поправа во секоја епизода беше хумористична ..мислам ..па би ви била благодарна ако некој ми помогне да ја најдам :) Ја даваа пред како ја запознав мајка тие две идеа една по друга..
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Даваа една серија порано на Канал 5 мислам дека ја емитуваа со рајан рејнолдс изгледа беше ама не можам да ја најдам на гугл.Се споменуваше за навики кој главниот лик ги поправа во секоја епизода беше хумористична ..мислам ..па би ви била благодарна ако некој ми помогне да ја најдам :) Ја даваа пред како ја запознав мајка тие две идеа една по друга..

Не знам дали била оваа, но единствена серија (и тоа хумористична) со Рајан Рејнолдс што ја знам е: Two Guys, a Girl and a Pizza Place. Патем, одлична е.
 

Смиланов

Истакнат Член
7 јануари 2014
35
13
308
34
Како ја запознав мајка ви
Мислам беше подносливо ама последната епизода е тотално промашување. Редно е да заврши.


многумина велат дека последниве епизоди се доста глупи, ја не губам време на неа, имам изгледано неколку епизоди.

Гледајте ја Archer i Family Guy ако сакате анимирани комедии :)
 

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
тоа као после филмот Транспортер прават и серија ,вака и ова xD


е да, се збунив кога видов друг актер наместо Statham го игра Транспортер, а тоа да ти било серија.. (facepalm) брзо сум проценила бреејј... :rofl
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Даваа една серија порано на Канал 5 мислам дека ја емитуваа со рајан рејнолдс изгледа беше ама не можам да ја најдам на гугл.Се споменуваше за навики кој главниот лик ги поправа во секоја епизода беше хумористична ..мислам ..па би ви била благодарна ако некој ми помогне да ја најдам :) Ја даваа пред како ја запознав мајка тие две идеа една по друга..

Сигурно мислиш на My name is Earl со Џејсон Ли. Колку што знам на Канал 5 немаат дадено серија со Р. Р. во последните 10 години. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Почнав да ја гледам серијата True Detective продукција на HBO.Филмот по се изгледа ќе го расветлува убиството во повеќе епизоди,а првата епизода покажуваат убиство кое наликува на сатанистички ритуал.Филмот е доста реално направен дури на моменти тензично депресивно делува.Мислам до сеа има 3 или 4 епизоди а првава е 60 минути.
true-detective-poster-art.jpg